Şimdi Ara

bmw f10 520i yazilim yada box yaptiran varmi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
14.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, yeni 520i ye yazilim yada box taktiran oldumu acaba? Evotech yazilimi aradim 1-2 aya yazilimi cikacak diyorlar...race chip diye bi yer var, 215 hp 320 tork veriyor.bu yada benzeri bir box taktiran varmi acaba? Paylasirsaniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anlasilan daha kimse bu motorda yazilim-chip isine girmemis

• araç daha yeni olduğundan olmasın hocam. Zaten 5.20i deki motor 3.20 i ed deki motorla atnı değil mi? Sanki ben öyle hatırlıyorum.
  • alsace34 kullanıcısına yanıt
    320i ed= 1598 cc
    520i = 1592 cc
    motorlar ayni degil. 520ideki motor sadece turkiyeye özel yapilmis..kullanilan motor peugoet'da kullanilan bir motor.zaten bu yuzden yazilim bekleniyor.

• hımm ok
  • mahir3463 M kullanıcısına yanıt
    PSA motorlarında 1592 cc var mı?
    Bildiğim kadarıyla N13'ün abisi olan Prince de 1598 cc, hatta bu iki motorun blokları büyük ölçüde aynı diye biliyorum.
    Bu 1592 cc motor ile ilgili hiçbir yerde bir satır bilgi yok, ben BMW'nin teknik bilgilerde hata yaptığını düşünmeye başladım.
  • biologic B kullanıcısına yanıt
    Teknik bilgilerde hata yoktur bence.bmw tr fiyat listesinde 1592 cc yazip kendi aleyhinde bisey yapmaz...zaten bu motor kombinasyonu almayada yok.bence motor almanyada yoksa 2 kere dusuneceksin.mercedestede aynisi oldu.dayadilar 1.6 kompresoru...ondan sonra 1.6 cgi cikinca kompresorler feci deger kaybina ugradi.sirf bu yuzden 3.16 yada 3.20ied dusunmeye basladim.yaptigim benzetme olmayabilirde.ama olabilirde:) bende chip konusu actim oyuzden.bari arac giderse kendimizi avuturuz:) yakiti pek ic açıcı olmayacak cunku

motorlar ayni; insandir yanlis yazar :)

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_N13#BMW_N13
  • demirhans kullanıcısına yanıt
    Ben yaptiginiz alintidan anlayamadim ayni oldugunu??? Nasil ayni oluyor acaba?

Merhaba, kullanilan motor kodu N13; yazildigi uzere 170 beygirlik versiyonun kullanildigi araclar su sekilde :

125 kW version
    2011–present F20 118i
    2012-present F30 320i EfficientDynamics Edition
    2013-present F10 520i (For Turkish Market)
    Tamam simdi gordum.haklisiniz motor ayni.yalniz turkish market denilmis..sadece turkiyeye getirilmis bir motor herhalde.

118i ve 320i ed de dunya capinda kullaniliyor diye biliyorum, 5 serisi icin kullanilmasi icin ise ancak bizdeki gibi sacma bir vergi sistemi olmasi gerekiyor :) Bizim tarz baska ulke varsa orada da kullanabilirler.
    Zaten 5.20i motoru almanyada yok.
    Bmw 3.20ied= 127 gr CO2
    Bmw 520i = 156 gr CO2
    Eger emisyona göre vergi gelirse 5.20iler saglam vergi oderler.

• Arkadaşlar Wikipedia ya o 520i entrylerini ben girmiştim. BMW press release lerde 5 kasanın motoruyla ilgili hiç bir dokümana ulaşamadığımdan motorların aynı olduğunu sanıyordum. Bizde hem 520i, hem de 3.16i var. İki motoru da inceledim fakat şase kodundan bmw vin decoder sitelerinden araç bilgileri görüntüleme yaptığım zaman benim 520i aracın motoru N20, 1.60L (125KW) olarak görülürken , diğer aracımız 3.16i yi şase numarasından sorgulatınca motor N13 kodlu görülmekte. Dışarıdan baktığınızda da 5 serisinin motoru dış görünüş olarak 3 serisi motorundan yapı ve yerleşim olarak farklı ve 5 kasanın motoru N20 kodlu olan ve şu anda sadece bilinen 2.0L motora benzemektedir. Çalışma karakterleri sesleri de farklıdır ve 5 serisinin motorunda yağ seviye çubuğu da bulunmamaktadır. Bu da bana iki araçtaki motorların farklı kodlarda olduğu ve 520i de kullanılan motorun BMW üretimi olan N20B20 nin 1.6L olan özel bir versiyonu olduğudur.

Edit: Motor kodu N20B16A diye blokta motor numarasının yanında yazı var. Bu yüzden artık farklı motor olduklarına dair şüphem kalmadı. Wiki deki bilgileri de bilgisayar başına geçince düzelteceğim. Bloğun resmini de ekledim.

bmw f10 520i yazilim yada box yaptiran varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordSkeletor -- 8 Şubat 2014; 19:53:50 >

• Bilgiler icin tesekkur ederiz, bu durumda piyasada satilan raceChip ler bizim motorlar icin uygun degil midir ? Cunku racechip official sitesinde bizim motora dair bir uygulama goremedim..
  • Biri alıp takıp denerse öğreneceğiz gibi

• motorun üst limitlerinin 3.20i ed den fazla olacağına dair şüpheyle karışık ümitlerim var :)
    n20 kodu ile başlaması düşündürücü. sonuçta N13 de koyabilirlerdi ama koymamışlar. muhakkak bir nedeni olmalı.
    5.20i de launch control açtırmayı deneyen var mı? N13lerde açamadık n20 kodlu bu motorda açılırsa güzel olur.
  • Bu konuyu bende merakla takipteyim.

• http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=611684

Bence 210bg ve 300+nm güce rahat çıkabilir. Çünkü n20 kodlu motoru bulunan 3.28 lerde çok rahat % 30 üzeri fark alınıyor. Hatta en sıkı düz sıra 6 savunucuları bile bu durumda söyleyecek söz bulamıyor çünkü atmosferikte böyle bir güç artışı almak için çok masraf ve emek gerekiyor. Aslında N20 motorlu olan için box denenebilse ne güzel olurdu. En ciddi firma en çok bağlantı kablosuyla bağlanan kelleners gibi duruyor

Adamlar 294 bg alıyor 2L motordan

• Evet arkadaslar cesaret edip bu ise giren var mi aramizda ? :) yoksa herkes benim gibi surekli sport mod mu hala ? Sanirim ben tez zamanda alip takacagim box'i.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.