Şimdi Ara

BOMBA GİBİ BİR HATA İLE KARŞINIZAYIZ DH ÜYELERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bomba gibi bir olay ile karşınızdayım, karşınızdayız KUDURUYORUZ

Her neyse sizlerinde içini karartmadan problemi anlatmaya geçeyim

Problemimiz müthiş özellikte olup format atmamıza rağmen gideremedik hiç bişey anlamadım açıkçası bana aşırı saçma geliyor arkadaşlar lafı dolayıp duruyorum hemen giriyim şimdi konuya oyunlarda yükleme ekranında (nam-ı değer loading screen) bilgisayar "DANK!" diyerek kendini kapatıyor ve sonra kendini tekrar açıyor video ve bazı bios değerlerini ek olarak aşşağıya koyucağım arkadaşlar cidden artık gına geldi bu durumdan ne yaptıysam olmadı kanser olacağım sizden en kötü ricam en azından problemin kaynağını bulalımki her hangi bir parçada arıza varsa onu gidip değişelim ağlıycam artık yoksa

Unutmadan arkadaşlar ukalaca gelebilir ama bende bilgisayarlar haşır neşir bi alakaya sahibim lütfen bu olayın sıcaklıkla olduğunu gelip söylemeyin cidden çıldırıyorum bugün bir yorum geldi gerçi her türlü bilgi yardım'a açığım ama diyorki arkadaş "İşlemci bir anlık ısınıp bilgisayara reset atmasına sebep olabilir demiş " Abi varmı böyle bişey bunu söyleyen arkadaş bir anlık ısı atıyorum 80 derece bir andada soğuyup 40 dereceyemi düşüyor Allahını seviyorsan. Bunu buraya yazma sebebimi yanlış anlamayın lütfen, Saygılar şimdiden cevaplarını için teşekkürler fotoğrafları ve videoları atıyorum!

Edit: Videoda sağdaki linkte arkadaşlarhttps://www.youtube.com/watch?v=ZS7jkklemDs&feature=youtu.be

Buda sistem;
    Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.)
    Intel(R) Core(TM) i5-4670K CPU @ 3.40GHz
    SAPPHIRE R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit
    8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL10 Single Channel Kit
    3.5" 1TB Caviar Green Intellipower Sata 3.0 64MB Cache
    Zalman Z3 PLUS MidT ATX USB 3.0

Ya bir ara kasada dolaşan elektrik akımı ile ilgili söylentiler duymuştum bu ondan olabilirmi arkadaşlar ? Statik elektrik olayı falan ya şimdi aklıma geldi aslında kayda değer bi çözüm olabilir diye düşünüyorum buna yorumunuzu bekliyorum. Birde reset pinini çıkar dediler hani şu power usb reset ön panelin kablolarının takıldığı kısım buda çözüm olabilirmi bilmiyorum cevaplarını yine bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aimless- -- 2 Şubat 2015; 23:59:58 >

• Güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aimless-

Güncel
    Ekran kartın uçmuş adamım.
  • gnyaga kullanıcısına yanıt
    Abi neye dayanarak söyledin ? Valla çıldırıcam ya buu arada CS:GO, H1Z1 gibi bazı oyunlarda yaparken Left 4 Dead 2, Dont Starve Together, COD:AW'de yapmıyor ekran kartı bozuk olsa her oyunda yapmazmı ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gnyaga

Ekran kartın uçmuş adamım.

Alıntıları Göster
    guc kaynagi kac watt?
  • Tam hatırlamıyorum ama 600 Watt'dan yüksek hatta ben seçtim o power'ı +12V kanalından tek çıkış baya bi amper veriyordu.
  • quote:

Abi neye dayanarak söyledin ? Valla çıldırıcam ya buu arada CS:GO, H1Z1 gibi bazı oyunlarda yaparken Left 4 Dead 2, Dont Starve Together, COD:AW'de yapmıyor ekran kartı bozuk olsa her oyunda yapmazmı ya ?
    Kaynak çakışmalarını kontrol ettin mi ? Makine çalışırken HDD ve Ekran Kartı kaynak çakışması var mı yok mu bir kontrol edebilir misin ?

Problem ilk bakışta cidden ısı problemi gibi duruyor ama sen benim sistemim 40 43 derece üstüne çıkmıyor diyorsan ısı meselesini elememiz gerekir. Yinede emin olmak için loading esnasında fanlarında devir artışı olup olmadığını eğer oluyorsa neden ? Eğer olmuyorsa ( ana kartın veya power supply bazı modellerinde kendini koruma eşiği vardır mesela fan çalışmıyorsa resetler yeterli devir yoksa resetler vs. ) neden olmuyor ona bir bak. Fan devirlerini kontrol et default hallerde ne kadar çalışıyor hangi sıcaklıklarda ne kadar artıyor yada artıyor mu vs. Bunlarla ilgili bir sorun olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Kaynak çakışmalarını kontrol ettin mi ? Makine çalışırken HDD ve Ekran Kartı kaynak çakışması var mı yok mu bir kontrol edebilir misin ?

Problem ilk bakışta cidden ısı problemi gibi duruyor ama sen benim sistemim 40 43 derece üstüne çıkmıyor diyorsan ısı meselesini elememiz gerekir. Yinede emin olmak için loading esnasında fanlarında devir artışı olup olmadığını eğer oluyorsa neden ? Eğer olmuyorsa ( ana kartın veya power supply bazı modellerinde kendini koruma eşiği vardır mesela fan çalışmıyorsa resetler yeterli devir yoksa resetler vs. ) neden olmuyor ona bir bak. Fan devirlerini kontrol et default hallerde ne kadar çalışıyor hangi sıcaklıklarda ne kadar artıyor yada artıyor mu vs. Bunlarla ilgili bir sorun olabilir.

Alıntıları Göster
    mavi ekran gormeden bu sıkıntıyı yasıyorsan aklima power geliyor. 300w sadece ekran kartin diger parcalarinda bi 300 cekse zaten 600w. sendeki guc kaynaginin peak yani en ust degeri bu ise o zaman sıkıntının nedeni belli olur. tek kanaldan sunu vermesi bunu vermesi sıkıntı degil. birlesik anda istenen gucu saglamasi onemli olan.

• Treth kullanıcısına yanıt
    Bilgiler içine teşekkürler dediğinizi en yakın zamanda yapacağım PEKİ BU NE DEMEK ? Aslında bilgisayar kardeşim kadar yakın bir arkadaşımın ailesiyle ilgili problem çekiyor elektronik aletleri bozulduğunda. Bilgisayar benim olsa zaten çoktan sorunun kaynağını bulmuştum yada sorunu çözmüştüm ilgi ve alakanıza teşekkür ederim sorunu nasıl çözdüğümü foruma yazarım hala önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Din Djarin

guc kaynagi kac watt?

Alıntıları Göster
    ısıdan olsa tekrar başlamaması lazım, güç kaynağından olabilir onu değiştirip deneme imkanın varmı?
  • Hocam power'dan olduğunu zannetmiyorum çünkü pc 5 6 aydır var şu son 1 ayda alıyoruz bu hatayı. Yanlış mıyım ?
  • Aslında bilgisayara dokunmam bile imkansız Yukarda sebebini belirttim
  • Aimless- kullanıcısına yanıt
    İmkansız deeğil ya ben ikna ederim
  • quote:

Aslında bilgisayara dokunmam bile imkansız Yukarda sebebini belirttim
    kapasitörler ilk dakikada gitmezler aşırı yükte zamanla giderler. 5-6 aydır varda sonradan alıyoruz dedigini bende thermaltake ile bundan bi 5-6 sene once yaşadım. en sonunda hiç açılmaz hale geldi bende degistirdim. Power onemli...
  • Hmm tamam bakalım o zaman yani şuan sorun oluşturabilcekler arasında neler var 1.si Power 2. ve 3. ne olabilir ram ekran kartı bunlardan olabilirmi ?

Sorunu tt ile yaşadığını söyledin sanırım power thermaltake idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aimless- -- 3 Şubat 2015; 10:23:48 >
  • quote:

Hmm tamam bakalım o zaman yani şuan sorun oluşturabilcekler arasında neler var 1.si Power 2. ve 3. ne olabilir ram ekran kartı bunlardan olabilirmi ?

Ben hdd ye takıldım bir test yaparmısın?hdtune ile...Power 600w yeterli gücü sağlayacaktır loading yapıyorsun oyun oynamıyorsun sonucta ekran kartı devreye tam girmiyor yani o loading esnasında 300 w max lazım olur bana kalırsa sorun psu dan değil.Bir Hdd ne test yap geri dön hocam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByMustafa59

quote:

Hmm tamam bakalım o zaman yani şuan sorun oluşturabilcekler arasında neler var 1.si Power 2. ve 3. ne olabilir ram ekran kartı bunlardan olabilirmi ?

Ben hdd ye takıldım bir test yaparmısın?hdtune ile...Power 600w yeterli gücü sağlayacaktır loading yapıyorsun oyun oynamıyorsun sonucta ekran kartı devreye tam girmiyor yani o loading esnasında 300 w max lazım olur bana kalırsa sorun psu dan değil.Bir Hdd ne test yap geri dön hocam..

Alıntıları Göster
    loading ekraninda ekran karti calismaya baslar. Eskidendi o..

• quote:

Orijinalden alıntı: Din Djarin

loading ekraninda ekran karti calismaya baslar. Eskidendi o..

Alıntıları Göster
    Sorunun asıl sahibi olarak 1 2 şey eklemek istiyorum ; öncelikle reset sorunu sadece loading ekranıyla sınırlı degil eger loading ekranındayken oyunu asagı alırsam o kısmı atlayabılıyor.
    Diyelim o kısmı atladık ve oyunu son ayarlarda acıyorum , bu seferde oyunda 5 dakıka gecmeden yıne reset sorunuyla karsılasıyorum. Yaklasık 10 oyun denedım, 3 4 tanesi dısında dıgerlerınde
    hiçbir sorun yaşamıyorum.

• quote:

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bomba gibi bir olay ile karşınızdayım, karşınızdayız KUDURUYORUZ

Her neyse sizlerinde içini karartmadan problemi anlatmaya geçeyim

Problemimiz müthiş özellikte olup format atmamıza rağmen gideremedik hiç bişey anlamadım açıkçası bana aşırı saçma geliyor arkadaşlar lafı dolayıp duruyorum hemen giriyim şimdi konuya oyunlarda yükleme ekranında (nam-ı değer loading screen) bilgisayar "DANK!" diyerek kendini kapatıyor ve sonra kendini tekrar açıyor video ve bazı bios değerlerini ek olarak aşşağıya koyucağım arkadaşlar cidden artık gına geldi bu durumdan ne yaptıysam olmadı kanser olacağım sizden en kötü ricam en azından problemin kaynağını bulalımki her hangi bir parçada arıza varsa onu gidip değişelim ağlıycam artık yoksa

Unutmadan arkadaşlar ukalaca gelebilir ama bende bilgisayarlar haşır neşir bi alakaya sahibim lütfen bu olayın sıcaklıkla olduğunu gelip söylemeyin cidden çıldırıyorum bugün bir yorum geldi gerçi her türlü bilgi yardım'a açığım ama diyorki arkadaş "İşlemci bir anlık ısınıp bilgisayara reset atmasına sebep olabilir demiş " Abi varmı böyle bişey bunu söyleyen arkadaş bir anlık ısı atıyorum 80 derece bir andada soğuyup 40 dereceyemi düşüyor Allahını seviyorsan. Bunu buraya yazma sebebimi yanlış anlamayın lütfen, Saygılar şimdiden cevaplarını için teşekkürler fotoğrafları ve videoları atıyorum!

Edit: Videoda sağdaki linkte arkadaşlarhttps://www.youtube.com/watch?v=ZS7jkklemDs&feature=youtu.be

Buda sistem;
    Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.)
    Intel(R) Core(TM) i5-4670K CPU @ 3.40GHz
    SAPPHIRE R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit
    8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL10 Single Channel Kit
    3.5" 1TB Caviar Green Intellipower Sata 3.0 64MB Cache
    Zalman Z3 PLUS MidT ATX USB 3.0

Ya bir ara kasada dolaşan elektrik akımı ile ilgili söylentiler duymuştum bu ondan olabilirmi arkadaşlar ? Statik elektrik olayı falan ya şimdi aklıma geldi aslında kayda değer bi çözüm olabilir diye düşünüyorum buna yorumunuzu bekliyorum. Birde reset pinini çıkar dediler hani şu power usb reset ön panelin kablolarının takıldığı kısım buda çözüm olabilirmi bilmiyorum cevaplarını yine bekliyorum

Her bir parçayı tek tek başka bilgisayarda dene %100 hangisinden kaynaklandığını bulacaksın dostum

• Maestro58 kullanıcısına yanıt
    Fırsatım olsa çoktan yapmıştım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.