Şimdi Ara

BOSCH markasının cazibesine kapılanlar! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
5.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13 yıl önce bosch bulaşık makinası almışım..

almışım diyorum çünkü ben ne zaman aldığımı hatırlamıyorum..

beni aradılar ve benim aldığım yılında içinde olduğu bir periyodda üretilen kısıtlı bulaşık makinasında çok küçük bir olasılık yangın riski olabileceğini bu sebeple ücretsiz onarım yapacakalrını söylediler.. istersem indirimli yeni bir üründe verebileceklerini..

ben onarımı seçtim, servis randevu verdi ve gelip 5 dakikada onarımı yapıp gitti..

şimdi 13 yıl önce satılan bir ürünün hala argesini yapmalarını mı, kullanım klavuzunda kullanım süresi 8 yıl yazan bir ürüne 13 yıl sonra ücretsiz destek vermelerini mi ve mallarının ve ürünlerinin arkasında durmalarını mı öveyim..

konuyu açan arkadaşın yaşadığı talihsizlik gerçekten kötü.. ama o arkadaş şunu bilsin ki aldığı ürünlerde 10 yıl sonra bir risk farkedilse dahi firma gelip o riski ortadan kaldıracak..

belki merak eden olur bosch ve siemensin ürettiği bu bulaşık makinalarından hiçbirinde yangın meydana gelmemiş..

• quote:

Orijinalden alıntı: TriNeO

13 yıl önce bosch bulaşık makinası almışım..

beni aradılar ve benim aldığım yılında içinde olduğu bir periyodda üretilen kısıtlı bulaşık makinasında çok küçük bir olasılık yangın riski olabileceğini bu sebeple ücretsiz onarım yapacakalrını söylediler.. istersem indirimli yeni bir üründe verebileceklerini..

ben onarımı seçtim, servis randevu verdi ve gelip 5 dakikada onarımı yapıp gitti..

şimdi 13 yıl önce satılan bir ürünün hala argesini yapmalarını mı, kullanım klavuzunda kullanım süresi 8 yıl yazan bir ürüne 13 yıl sonra ücretsiz destek vermelerini mi ve mallarının ve ürünlerinin arkasında durmalarını mı öveyim..

konuyu açan arkadaşın yaşadığı talihsizlik gerçekten kötü.. ama o arkadaş şunu bilsin ki aldığı ürünlerde 10 yıl sonra bir risk farkedilse dahi firma gelip o riski ortadan kaldıracak..

belki merak eden olur bosch ve siemensin ürettiği bu bulaşık makinalarından hiçbirinde yangın meydana gelmemiş..

Ona bakılırsa annemin nerdeyse 20 yıllık beko buzdolabı onca seneden sonra rafları hatalı üretildiğinden dolayı ( düşüyordu) yeni muadili başka bir buzdolabıyla değiştirildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynen beko buzdolabımın gövdesini 7 sene sonra değiştirmişti ücretsiz.

birde bulaşık makinası teknolıjisi falan filan lafları dönüyor ortada. bulaşık makinasında sihirli bir teknoloji mi varda abartılıyor. bu memleketin insanı bu memlekettte üretilen değil bir beya eşyayı iğneyi dahi sahiplenmediği müddetçe daha çok bosh siemens lafı döner forumlarda. sağlıcakla kalın cümleten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Orijinalden alıntı: TriNeO

13 yıl önce bosch bulaşık makinası almışım..

Ona bakılırsa annemin nerdeyse 20 yıllık beko buzdolabı onca seneden sonra rafları hatalı üretildiğinden dolayı ( düşüyordu) yeni muadili başka bir buzdolabıyla değiştirildi

ne güzel işte..

ürününün yıllar sonra arkasında duran tüketici dostu ürünleri paylaşalım ki insanlar gidip ürünü satana kadar size dostça davranan firmalara kanmasın..

• Ba?ly?y görür görmez içeri?ini tahmin ettim ki kesinlikle haklysynyz.Ayny olay bizimde ba?ymyza geldi 2008 yylynda.BOSH' tan ürün iadesi istedik kabul etmediler, daha sonra tüketici hakem heyetine ba?vurduk, ürünler ayyply olarak kabul edildi fakat BOSH bunu kabul etmeyerek bizi mahkemeye verdi.Kazanamayacaklaryny anladyklarynda ürünlerin yeni modelleri ile de?i?tireceklerini söylese de biz kabul etmedik ve mahkemeyi kazanyp hakkymyz olan parayy aldyk.Bir daha da BOSH' un yanyndan bile geçmem hatta bedava verseler almam.Aldyyymyz ürünler BOSH' un kalitesiz ürünleri de de?ildi en pahalylary idi, bunu da belirteyim.Çünkü her markanyn mutlaka farkly kullanycylara hitap etti?i ürün yelpazesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangerouz -- 27 Şubat 2014; 12:27:02 >
  • Bosch siemens grubundan uzak durun her sene bozulan ürünlerinden gına geldi
  • Bütün beyaz eşyalarımızı boschtan aldık. Teknik servis eşyaları kurdu ve tanıtım için tekrar müşteri hizmetlerini aramamızı söyleyerek gittiler. Bir süre kendi bildiğimiz şekliyle kullandık fakat zamanla eşyalarının menüleri tam olarak bilmediğimizi anladık. Dedikleri gibi müşteri hizmetlerini arayarak tanıtım talebinde bulunduk. Müşteri hizmetleri tanıtımın yapıldığını iddia ederek ikinci bir tanıtım olacağını ve yapılan tanıtımın ücretli yapılacağını söyledi. Vermeleri gereken tanıtım hizmetini vermeyerek bizi mağdur ettiler.

• Başka markadan bosch a geçince alman markası kaliteli diye düşünüyorsunuz.

Bosch arıza yaptımı hapı yuttunuz demek onu öğrendim. Ocak 1.350TL, değiştirecekleri parça 350TL. 50TL yapmayacakları parçaya 350TL istiyorlar

Gaza gelmeyin
  • O gaza biz de geldik ama bu son. Şimdi bazı arkadaşlar ürünü kötülediğimi söyleyebilir ama şikayet siteleri ve youtube her şeyi açıklıyor.
  • Bosch fırın almayı düşünüyorum.1000 tl üzeri bir fiyata. Almayın mı diyorsunuz?

• Maalesef bende bir boschzedeyim.5 sene once yillarca sorunsuz kullandigimiz camasir makinesini yenileyelim dedik ve bosch un iyi bir modelini aldik. 1 haftada kapaktaki lastigi yirtildi servis kullanici hatasi dedi o zamanin parasiyla 150 tl ye degisti. Lastik ust uste 3. Kez ayni yerden yirtilinca kapkata bir sorun oldugunu dusunduk ama servis topu herzamanki gibi bize atti.1 ayda 3 kez ayni yerden lastik yirtilmasini kullanici hatasi diyerek gecistridiler. 4 sene yirtik lastikle su sizdira sizdira kullandiktan sonra bu sene basinda makineyi hurdaciya vererek yeni makine aldim. Bu belki benim sanssizligimdi markaya komple kotu diyemem. Ama servis asamasinda cok sikinti yasadik. Incelemeden direk bizi sucladilar ve 1 ayda makinenin yari parasi kadar servise para odedigimiz halde sorunumuzu cozemedik. Simdi electrolux kullaniyorum bir daha tovbe bosch almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodost -- 26 Aralık 2015; 13:34:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • suat_garip S kullanıcısına yanıt
    Malesef bosch siemens grubunun gerçek yüzü bu . Bizde dolmuşa geldik.

• Beyaz eşyaları arçelikten alıyorum.Samsung bosch arasında çok gidip geldim.Hakkımızda hayırlısı...
    (Konuyu okurken gözümden yaş geldi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaMoVe -- 28 Aralık 2015; 1:22:49 >
  • nasıl bir ön yargı anlamış değilim fazlasıyla araştırma yaptım özellikle tam işin uzmanına beyaz eşya tamircilerine kadar sordum hepsini arçelik aldım ben tavsiye ederim tüm ürünleri çok güzel özellikle 2476CEİ buzdolabı mükemmel
  • mhmtsynn kullanıcısına yanıt
    Hocam kullanmasını bilmiyorsa tüketici ürünü, bırakın yerli yabancı markayı uzaydan gelse makina yine bozulur.
    Senede 1 kere yıkanan yorgan için çeyize yorgan programlı çam. Mak. alınıyor...Bunun için değer mi ? O makinaya çift kişilik yorganda atan vardır.Böyle bir kullanıma hangi marka dayanır.
    8kg makina anca tek kişilik yorgan yıkıyor.Oda ince elyaf.Kullanma kılavuzunda halı kilim paspas yıkanmaz diye yazıyor satıcı inatla her şeyi atın yıkar diyor.
    Hadi buzdolabı bulaşık neysede çamaşır makinasında bayan tüketicilerde hata.
    [DHTUBE=https://youtu.be/m19DgVZWb4Y]
    https://youtu.be/m19DgVZWb4Y

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tabi orası da ayrı bir konu

• Bu markayı kimseye tavsiye etmiyorum. Müşteri memnuniyeti "SIFIR". Sorunlu ürüne normal deyip başlarından savuşturmaya çalışıyorlar. Çözüm odaklı değiller. Kuvvetle muhtemel tüketici hakem heyetine gideceğim. Bosch-Siemens-Profilo üçü de aynı. Arçelik almış olsaydım ve sorun çıksaydı şimdiye çözülmüştü.
  • lodost kullanıcısına yanıt
    valla hocam sizde peygamber sabrı varmış.
    Ben karıncayı incitmeyen bir insanım ama başıma bu gelse 1 ayda 3 kez aynı sorunu yaşasam ve adamlar bana kullanıcı hatası dese
    kapıyı kitler, anahtarı kapıdan alırım.elime bir sopa alıp, sorun neydi şimdi birdaha söyleyin bakalım derdim.

3 sene önce aldığım Bosch bulaşık makinasının garantisinin bitmesine 15 gün kalmıştı. 31 aralık günü E09 hatası verdi.
    Devirdaim pompası imiş, aynı zamanda suyuda ısıtıyormuş. garantiden değiştiler.Bu durum karttada sorun yaratır bazen dediler ve ana kartıda garantiden değiştiler.
    muhtemelen kart sağlam ama iyi oldu değiştirmeleri.

bu arada kampanya varmış ve garantisi bitmemiş olan makinalara +4 yıl uzatım yapıyorlarmış. 170 TLye 4 yıl uzattım bende.
    Daha 3 yıllık makina arıza yapıyorsa, beni iyi günler beklemiyor diye uzattım.
    eğer bu arıza 1 ay geç olsaydı, devirdaim pompası 350 TL,ana kart 300 TL imiş.
  • beyaz eşyalarımın çoğunluğunu samsung'tan aldım. şimdiye kadar bir sıkıntı da olmadı.
  • samsung'un yıkama grubu için iyi şeyler söylenmiyor diye geldi kulağıma.
    Ben genel anlamda Samsungu beğenmiyorum. Ses var görüntü yok gibi geliyor bana.

Valla hanımın talebi ile Bosch felan alıyoruz ama bana kalsa Arçelik alırım.Eğer eşdeğer ürünü %30-40 daha ucuz olsa.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.