Şimdi Ara

Boşuna okumayın arkadaşlar bir halt olamayacaksınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler geçen gün köye gittim tatile işte gezip tozayım dedim. Ama gerçekten olanları görünce içim acıdı yani hiç okumayın okul felan. Karadenizde bir köy 3000 nüfusu var çokta ufak sayılmaz . Anlatacaklarima başlamadan önce ben lise sınavında bundan 6 7 yıl önce 450 aldım ve iyi bir öğretmen lisesine girdim okudum mezun oldum üniversite sınavında 60 bininci oldum ve ingilizce yazılım okuyorum 60 bininci olmak hedefim değildi 20 30 bin istiyordum ama kısmet olmamış 1 yıl hazırlık felan 4 yıl kaldı neyse asıl konuya gireyim ben kendimi yırttım serserilik aylaklık ne haddime ev okul arası mekik dokudum tabi hep ders çalışmadım gezdim tozdumda kız arkadaşımda oldu ama oraya gidince anladım ne kadar aptalmisim beyler inanmayacaksiniz ama adamlar aylaklikla okul bitirip 2 yıllık ormancılık okuyor ve mülakata gidiyor 3000 kişilik köy ve herkes ahbab hepsi ormancı olup memuriyete adım atıyor 2500 lira maaşla ise başlıyor ben de is ilanlarına bakıyorum devlette yerim yok bile ben böyle adalete tüküreyim diyorum keşke o köyde yatarak buyuseydim özet olarak okumayın zaten iyinin iyisi değilseniz bisey olmuyor

• ilk 10k degilsen okumanin anlami yok.
  • Doğru söze ne denir...
  • Biraz kafa şart tabii. Gidip vasat üni mezunu olup Türkiye'de bir şey olmayı bekleme. En azından böyle meslekler için.
  • kafama yattı bu iş köyde yaşıyorum zaten nasıl yapcaz
  • 1k ya girenlerde odunculuk okusun okumayın beylerrr 2.5k maaş ne gerek var mühendise filan ülkece kalkınalım oduncu olarak memlekette odun bol zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekli Yönetici

kafama yattı bu iş köyde yaşıyorum zaten nasıl yapcaz
    60.000 ci olmuş yüksek maaş bekliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: w3sp

ilk 10k degilsen okumanin anlami yok.

katılıyorum. ben 11k ya girdim bıraktım okulu filan sanayide lastik takıyorum.
  • dostum burada suclu sensin. hedefledigin bolumun is imkanlarini arastirman gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: netstat

quote:

katılıyorum. ben 11k ya girdim bıraktım okulu filan sanayide lastik takıyorum.

Alıntıları Göster
    Sıralamayla ilerde iyi bir iş sahibi olacağını sanan üstteki ergenleri görüyorsun dimi? Heh işte onlara iyi bak onlar potansiyel işsiz ve asosyal takımı.
    Gerisini boşver okumana bak kendini geliştir sürekli ve mesleğini iyi öğrenmeye bak zamanla maaşında artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hit The Road Jack -- 19 Ağustos 2015; 18:28:17 >

• Blok
  • Akdeniz Üni'de İngilizce öğretmenliği okuyordum. An itibariyle bıraktım kardeş. Hedef odunculuk. Eyvallah.
  • quote:

Hahahah Sadece gülüyorum sana

200k da çevre müh girdim ve 10k daki ile aynı maaşı alıcam emin ol
  • Beyler 60 bininci oldum bende biliyorum kötü olduğunu ama dersaneye gitme fırsatım olmadı şimdi bu adamlar memur olurken ben işsiz kalabilirim . Bu bölümü seçtim çünkü gelişmiş ülkelerde bu bölüm için deli gibi bir teşvik var lisede avrupa projesiyle gitmiştim yurtdışına adamlar bu is üzerine okul açmışlar ama demekki bizim ülkenin oduncuya ihtiyacı var yazılım da neymiş . Beyler amacım memur olmak değildi böyle istesem bütün öğretmenlikleri tercih edebiliyordum ek puanla 1000 2000 lerdeydim ama hedefim bambaskaydi bu ülkeye biseyler katmak istiyorum ama o bana katamiycak gibi
  • bizde orman yok napıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aşuk

quote:

Çevre müh ve iş imkânı

• Para için okuyan adam süzme aptaldır bu kadar net. Madem amacınız sadece para boş yere okumayın en fazla ilkokulu bitirip köye gidin hamallık ve çobanlıkta daha fazla para var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aşuk

quote:

hayat kadını ol daha çok alırsın.önemli olan hem maaş, hem de mesleğin seni tatmin etmesi.sadece maaş değil.
  • 2500çokmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealPlayer09

2500çokmuş
    Arkadaşlar sıralamaya göre iş olmaz, gerçekten olmaz. Üniversitelerimizin halini görüyorsunuz. Yıkık dökük binalar üflesen yıkılacak. Sınıflar çok kalabalık sanırsın üniversite değil garnizon komutanlığı. Tam gün yasası sebebiyle profesörler üniversitelerden gidiyor. (tıp için geçerli) Diğer branşlardakiler fırsat olsa yurt dışına kapağı atacak. Uluslararası sıralamada durumumuz vahim. Akademik gelişmelerden çok siyasi olaylarla anılıyor üniversiteler. Alt kademelerdekiler dingonun ahırına döndü. Yani diyeceğim biz amatör ligdeyiz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.