Şimdi Ara

Bu araç pert olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az evvel kardeşim kaza yaptı. Yarın expert gelecek ne diyorsunuz? 2012 model fiesta
     Bu araç pert olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Büyük ihtimal.

• Hava yastıkları açıldı. Durumu belli olacak artık

• Oncelikle buyuk gecmis olsun insallah kardesinizin ve baska karisan varsa saglik durumlari iyidir.

Buyuk ihtimalle perte ayrilir diye dusunuyorum..

Unutmayalim trafik hayattir altimizda hangi arac olursa olsun dikkatli olalim kurallara uyalim..

• Çok teşekkür ederim olayın şokunu yeni atlatıyoruz.
    Kimsenin burnu bile kanamadı. Ancak tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim birşey var polis gelmiş çekiciyle 2 tarafı görmüş çektirmiş gitmiş. Alkol raporu tutmamış. Pert durumunda sigorta için alkol raporu şart mı?

• Direkler sağlam kaldığı için pert raporu vermeyebilirler , sanırım biraz yüksek birşeye çarpmış kardeşiniz

Biraz yokuşa sürerler gibime geldi , ancak en önemli şey sağlık
  • Direkler sağlam ancak araba motora kadar girmiş. Muhtemelen şase direkleri darbeyi karşılamış ve deforme olmuştur. Ayrıca motorun bulunduğu havuz da etkilenmiştir. Hava yastıkları da açıldıysa muhtemelen pert.
  • kaza ankarada mı oldu acaba
  • Pert. Bunun daha az hasarlı halinde sıfır fiestayı perte çıkardı arkadaşım
  • İzmirde oldu.
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Polemik yaratmak gibi olmasın ama bu fiestaların önü fazla dağılıyor galiba.. Yeni kasa almayı düşünüyordum , ağabeyim kavşakta Skoda suberb'ye kafadan çarptı Kaza yerine gittiğimde superb'de tampon çöküktü abimin fiesta perte çıktı ve kaskodan karşılandı.. Forda veya herhangi bir modele itham yapmak istemiyorum , Zaten suan bende Focus var
  • bu ülkede istenirse herşey olur
  • yardınlutfenpls2 Y kullanıcısına yanıt
    Öncelikle araç pert, geçmiş olsun. Raporda Polis alkol emaresi yoktu yazar, çok üstünde durulmaz. Aksi yönde bir şikayet, tespit vb yoksa tabii..

Şimdi Fiesta çabuk dağıldı konusuna değineyim. @yardınlutfenpls2, abinizin yaptığı kazada kafadan çarptı demişsiniz ama Superb'in neresine çarptığı anlaşılmıyor. Polemik amacı gütmediğiniz, üslubunuzdan anlaşılıyor. Şimdi durum şu. Birincisi, Fiesta'ların burun yapısı uzun. Aynı alana 1.6 TDCI motorun da sığdığı düşünülürse, tamponla radyatör arasındaki açıklığın fazla olduğu anlaşılabilir. Bu da, kaza durumunda aracın çarpışmaya direnç gösterdiği destek noktasına ya da motora kadarki kısmın kolay deforme olmasını açıklar nitelikte. Ayrıca hiç bir zaman unutmamak gerekir ki, aracın tasarımı, güvenlik ekipmanları vb tasarlanırken, düşünülen en son şey aracın az deforme olmasıdır. Varsın araç dağılsın, ama yaşam alanı korunsun. Bu yüzden, bu tür düşünceler zihindeyken güvenlik temelli hareket etmek en doğrusu. Bunun Ford'u Fiat'ı Bmw'si yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: yardınlutfenpls2

Polemik yaratmak gibi olmasın ama bu fiestaların önü fazla dağılıyor galiba.. Yeni kasa almayı düşünüyordum , ağabeyim kavşakta Skoda suberb'ye kafadan çarptı Kaza yerine gittiğimde superb'de tampon çöküktü abimin fiesta perte çıktı ve kaskodan karşılandı.. Forda veya herhangi bir modele itham yapmak istemiyorum , Zaten suan bende Focus var

Araç içerisinde bulun kişi veya kişilerin kazadan yara almadan kurtulmuş olması daha önemli bence. Bu kazada da sürücünün burnunun bile kanamadan çıkmış olması, aracın görevini yaptığını gösterir hocam. Takılmayın derim
    Bu arada konu sahibi arkadaşımıza da geçmiş olsun diyelim, Allah beterinden korusun...

• Cevaplar için teşekkür ederim , abimde şahsen burnu kanamadan çıkmıştı kazadan , önemli olan yaşam alanı tabi, sonuçta ivmenin erimesi için belli parçaların feda olması gerekiyor
  • geçmiş olsun. pek pert gibi durmuyor. yakınlaştırıp baktım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.