Şimdi Ara

Bu bilgisayarın arkasındaki güç kaynağı???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaw arkadaş lar biligsayar iki gündür birden bire kapanıyor ve Monitörün fişini arkadan (güç kaynağının ordan) çıkarmadan bilgisayar açılmıyor.......arkadki güç kaynağına monitörde bağlı ama monitörü ayrı pirzden çalıştırnca bi sorun olmuyor...Acaba güç kaynağı artık kaldırmıyormu...Yoksa başka bi sorun var...

• Monitör PSU'dan akım çekmiyor aynı prize paralel baglanmış gibi oluyor o yüzden ben de anlamadım olayı garip . Belki de ilk açılırken bir anda o prize anlık fazla bir yük biniyor olabilir (PSU ve mon. aynı anda açıldıgı için). Ve bu anlık olarak voltaj stabilitesini bozuyor olabilir.
  • Sorumun Cevabı bu değil eskiden yapmıyordu yeni yapmaya başladı.....
  • eskiden yapmadığı şimdide yapmayacağı anlamına gelmez.
    mekaniksel bi sorun olabilir sen monitörün fişini power a takınca belki içeriden fiziksel olarak bi temassızlık meydana getiriyor olabilir. çünkü monitör ve power arkadaşın dediği gibi paralel kullanıyorlar voltajı . poweri açıp bi bak istersen.sonuçta birbirine lehimli kablolar temassızlık olabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Maniaclover

Sorumun Cevabı bu değil eskiden yapmıyordu yeni yapmaya başladı.....

Kardeşim hasta mısın nesin sen?Adam iyi niyetle sorunu cevaplamış sen adamı banlamışın.Böyle ota boka banlamayın.Alalaaa
  • Tamam Abi bişey demedim
  • Hakikaten ben de anlamadım " " yapmış önceki msjında da yapmış dedim heralde bu adam noktalama işareti olarak kullanıyor bunları, enteresan ugrasasım gelmedi acıkcası.
  • tek cevap güle güle ups diyeceksin ve gidip yenisini alacaksın arkadaşım. yok ups kaliteli ise aküleri değiştir. ekranı artık bağlama öyle idare et hiç olmazsa ani kesintilerde işe yarar saygılar.
  • Bence senin psu bozulmuş yada bozulmak üzere.Başka bişey aklıma gelmiyor doğrusu.Ama başıma şöyle bi olay gelmişti.Arkadaşımın bilgisayarında 450 watt la uzaktan yakından alakası olmayan sahte bi 450W lık psu vardı.Monitor ve kasa aynı üçlü prize bağlıydı.Monitörü düğmesinden kapatınca çaaat diye pc de kapanıyordu.Bazen de monitörü kapatırken pc kapanmıyordu ama bu sefer monitörü açınca kapanıyordu.Sonra biraz zaman geçti ve bir akşam film izlerken psu durduk yerde kendini intihar etti
  • Arkadaşlar yanış anladınız galiba ben bilgisayarın kasasının içindeki güç ayarlayıcısından bahsediyorum.....

• Cevap Yokmu Şimdi ???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.