Şimdi Ara

Bu Burgerking in Nesini Seviyorsunuz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
4.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Steakhouse-double triple whooper tercihimdir

Triple whooper en aç insanı bile doyurabilecek düzeydedir.Pişman olmazsın
  • Guzelim Uludağ, niğde gibi gazozlarimiz varken market market sprite arayanlar var. Bu da onun gibi bir sey.
  • bizim aile dededen itibaren mcdonalds musterisi olmuslar Annem hamileyken dahi surekli mc donalds urunleri tuketirmis genelde big mac elbette.ancak bende 2 haftada bir olmak uzere mcdonaldsa giderdim cocuk olmama ragmen bir sure sonra cocuk menusu kesmemeye basladi big mace sardim.big mac ile dahi doymaz hale geldim ve inanilmaz kilo aldim sonra biraktim ve kilo almamda durdu.senede nadiren ugruyorum artik bu tarz yerlere ve mc'de cocukken doydurmayan big macle doyuyorum cunku surekli yemedigimden dolayi.sanayilesmis bir yapi var sonucta bu zincirlemelerde ve gida firmalari bu kadar koloni gibi yayilmisken hala tuketmek mantiksizca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

quote:

Orijinalden alıntı: -Hot_Fusion-

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

quote:

Orijinalden alıntı: thedelpiero

Patates desen o patatesi maliyet yapmak için. Kızarttıkları yağı en az bi hafta kullanıyolar. Yani 1 hafta ynı yağda kilolarca patates kızartıyolar.

hahhahaha ziya 1 hafta kullanıyorlar he canım he.

Her gece kapanista yaglar degistirilir. Yaglar trans yag orani dusuk ozel yagdir. Ama yemeyin saglikli degil hic tavsiye etmem 20 gun zevk amacli calistim o gunden beri yemiyorum. İgrenirsiniz anlatsam

Hocam anlatırmısın merak ettim cidden, eğer cidden çok kötülerse fast food yerine ev yemeği veya tabldot alırım.Zaten sürekli yemiyodum ama yinede bırakmak faydama olabilir.

Hocam paylaşırsan sevinirim.

İceceklerden baslayalim. Tum icecekler surup olarak gelir asagida multiplex adi verilen makinede aritma soguk su ile birlestirilip yukari verilir. Farkli BK larda farkli icecek tadlari almaniz multiplex ayarindandir. Biri kutu tadi aliyorum bile demisti :))

Ekmekler bir kasa bir poset olarak gelir. Yerden suruklerler genelde kasayi. Ayni sekilde etler whooper eti , hamburger eti , steakhouse eti diye ayrilir. Onlarda bir koli icinde posetle gelir asagi katta -18 bolmesinde durur. Ekmekler , sufleler , tavuk urunleride burdadir. Birde +4 sogutucusu vardir burda soslar, domates, marul, penler vs. Bulunur.

Gelelim hazirlama olaylarina HİJYEN TAMAMİYLE CALİSANİN İNSAFİNA KALMİSTİR. Mudurler her ne kadar kontrol etse de ust mudurler gelmedigi surece ugrasmazlar. Yarim saatte bir el yikama falan olayi yok. Adam masayi sildikten sonra gecip iceride ekmekleri ciplak elle elleyebiliyor. Normalde boardlarda bulunanlar hazirlar ama cok yogun oldugunda senden rica edip et attiriyorlar ekmek attiriyorlar falan. Buraya kadar pek bi olay yok sanirim ama is bulasik ve temizlige geldiginde iste...

Normalde her vardiya cikis yapmadan arka odayi yani mutfagi sifir yani temiz vermek zorundadir. Vardiyadan cabuk cikmak icin cogu zaman tepsiler sudan gecirilir hatta gecirilmeden de birakanlar oluyor. Penler sicak suya tutulur mayonezi , tartar sosu vs temizlenir.. Bulasik yikama kopuklu suya sokup cikartmaktir. Tepsiler temizlenmeden ustune servis kagidi konur ve ust uste yerlestirilir kisacasi bi tepsinin pis olan alti diger tepsinin ustune gelir. Bunlar serviste kullanilir.

Yerler tek bir paspasla temizlenir tuvaletler de dahil her yeri bunla temizlersiniz :S bu nasil bir mantik sormayin..

Lobi de masa ayaklarini sildiginiz deterjansiz bezle oturdugunuz koltuklar silinir. Sonra eleman elini yikamadan gider mavi deterjanli bezle masayi siler. Su surekli orda kaldigi ve pek degistiren olmadigi icin siyaha burunur.

Yaglar gun sonu kapanis yapan tarafindan degistirilir. Dibinde biriken maddeleri gorseniz kusarsiniz ele yagdan zarar gormucek bi eldiven gecirilir ve avuclayarak birikmesini onlersiniz yag artik makina yagi gibi olmustur gece oldukca.

Copler.. Cope genelde ben giderdim. Copluk yerler tabi pis falan gida hazirlanan her yere girersiniz. Ustunuz basiniz genelde cok igrenc durumda olur. Baskaa. Aklima geldikce yazarim

• Penleri acalim daha. Pen dedigim olay kirilmaz plastik kutulardir iclerinde pismeyen gidalar bulunur bunlar duzgun yikanmadigi icin ve de ( SİZ EKMEKLER , DOMATES , MARUL VS İCİN SON KULLANİM SURESİ HAZİRLARSİNİZ 2 saattir kullanim suresi ancak elemanlar mudurlerin goz yummasiyla tabi ustundeki kullanim suresinin tarihini degistirir ve tekrar kullanima sokar ) bu durumda yuksek oranda bakteri uruyor. Nasil olmuyoruz o da ayri konu.

Chutu mudu cutu iste orda hazir pismis etler bulunur onlarinda kullanim suresi vardir ama elde kaldiysa tekrar kullanima sunulup isitilir mikrodalgada. Chutu ler yikanir ama cunku icinde yapismis etler bulunur cikarmak zor mecbur yikiyosunuz.

Etler dondurulmus olarak gelir sekli normal et gibi durmuyor broiler denen firina atilir 45 sn de karsi taraftan kullanima alinir. % 100 sigir eti ve dana eti olarak degisiyor bazen. Su an etler nametten geliyor. Tavuklari bilmiyorum.

Tavuklar tendergrill haric kizartma yaginda psirilir. Yaglari anlatmistik pis ya valla belki size anlatamadim o kadar ama yasasaniz emin olun igrenirsiniz

• Burger kingi bu kadar kotuledik ancak. Bu firma haftanin 3 gunu kontrol edilir. Habersiz baskinlar yapilir teftis edilir. Cok cok ust mudurler ayda 1 en azindan gelir. Burgerde bile hijyen bu kadar sikintiliysa disardan yediklerimiz cok daha kotu durumdadir diye dusunuyorum. ANNENİZİN YAPTİGİ EV YEMEGİNDEN SASMAYİN. ANNECİGİM :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burger King'in kalite ve lezzeti özellikle ikili kampanyalarından sonra gözle görülür biçimde düştü. 3-4 sene önce tadı cidden güzeldi (özellikle chicken royalede italyan ve meksika versiyonları). İlk olarak yoğunluktan eskisi gibi özen gösterilmiyor, kolayı tahminimce daha fazla sulu satıyorlar, ve genel olarak lezzet kaybı var. Eskiden de zararlı olduğunu bilerek yerdik ama en azından lezzet alabiliyorduk, şimdi o da gitti.

İnsanların hala tercih etmesinin sebebi gidip rahatça oturabilmesi ve kimi insanlar için oradan bir şeyler almak bir statü göstergesi durumunda. Ve hatta fiyatları da nispeten uygun ve ortalama da olsa bir kalite standardı var. Gidip lahmacun alsan, döner alsan, pek çok yerin ne eti kullandığından şüphe edebiliyorsunuz. Akşam üzeri dışarı çıktığınızda mecburen bu fast-food restaurantlarına gidiyorsunuz çünkü maalesef yerli alternatifi hala yok.

Mesela kahve dünyası zinciri gittikçe büyüyor ve neredeyse diğer yabancı kahve zincirleri ile rekabet edebilir hala geldi. Fast-food içinde yerli bir markanın atak yapması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safkar14 -- 6 Ekim 2011; 1:53:40 >

• Maksat millete hava olsun hamburger yiyolar.Hamburgerden hiç karnım doymaz 10 lira ona vereceğime 7 liraya iskender yanındada buz kibi kola içerim daha iyi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

quote:

Orijinalden alıntı: thedelpiero

Patates desen o patatesi maliyet yapmak için. Kızarttıkları yağı en az bi hafta kullanıyolar. Yani 1 hafta ynı yağda kilolarca patates kızartıyolar.

hahhahaha ziya 1 hafta kullanıyorlar he canım he.

Her gece kapanista yaglar degistirilir. Yaglar trans yag orani dusuk ozel yagdir. Ama yemeyin saglikli degil hic tavsiye etmem 20 gun zevk amacli calistim o gunden beri yemiyorum. İgrenirsiniz anlatsam

Yok öyle bir dünya Benim arkadaşım Burger King'de çalışıyordu . Girmeden önce çok severdi orayı sonra nefret etmeye başladı . Bana sakın Burger King' ten yeme diyordu . Yağları haftada bir değiştiriyorlarmış . Hatta onlarda yemek için puan sistemi var. Yağlar değiştiği gün puanlarıyla doyasıya patates yiyorum diyordu

• ağzının tadını bilen adam, yemekten zevk almasını bilen adam hamburger yemez, mis gibi tereyağlı iskender,acılı lahmacun, pilavüstü tereyağlı döner, tas kebabı,kuru-pilav gibi saymakla bitmeyecek sulu yemeklerimiz, yanında mis gibi salatasıyla buz gibi susurluk ayranıyla baş döndüren lezzetlerimiz var. haa bunları bulamadın vaktinde yok ne yiyim diyorsan ayvalık tostu ye kumru ye daha iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzak_dogu

5 para etmeyeceğini, geçen yıl öğrendim, geç oldu ama öğrendim, piyasadaki 5 ton bozuk etinden bir parçasınıda bana yedirerek zehirlediler ve 4 gün ızdırabını çeltim, neden dolayı zehirlendiğime dair tutanak tutturmadığım için dava hakkımıda kaybettim. gerçi benim yerime devlet bu görevi üstlenerek zaten anasını ağlatacak onların =)
    bir daha mı ? aslaa, ne burger ne mc donalds nede benzeri fast food işi yapan bir firma.

Anasını ağlatamayacak, başları ağrır ama sıyrılır. Çünkü etleri Namet gönderiyor. Suçlu firma Namet ama adamların ismi bile geçmiyor.
  • quote:

Burger kingi bu kadar kotuledik ancak. Bu firma haftanin 3 gunu kontrol edilir. Habersiz baskinlar yapilir teftis edilir. Cok cok ust mudurler ayda 1 en azindan gelir. Burgerde bile hijyen bu kadar sikintiliysa disardan yediklerimiz cok daha kotu durumdadir diye dusunuyorum. ANNENİZİN YAPTİGİ EV YEMEGİNDEN SASMAYİN. ANNECİGİM :-)

Denetim mi? Bize en fazla grup müdürü geliyordu. Ayrıca kolinin altı patlakmış, bir koli hamburger eti alayım derken hepsi yere çamurlu suya fırladı. Bu sırada adam tam köşeyi döndü, beni gördü ama görmemiş gibi kafasını geri çekti. Ben atalım desem hayır diyecekler, bu yüzden topladım.. Ayrıca yere düşen King Chicken v.b etleri yerden alıyorlar. Yani hijyen sıfır.

Orada çalıştığıma pişmanım hamal gibi çalıştırıyorlardı ama mecburdum. Hiç yoktan bunları öğrendim ama.

•  Bu Burgerking in Nesini Seviyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dwight Stifler

Bu Burgerking in Nesini Seviyorsunuz

Carls jr cevahir avmde çok güzel mekandır.İçecek sınırsız,tavsiye ederim
  • Bıraktım ve çok memnunum. Artık yanından geçerken iğrenerek bakıyorum. Bunca zaman nasıl yemişim anlam veremiyorum.
  •  Bu Burgerking in Nesini Seviyorsunuz

Aslanlar gibi
  • 2'li menüler cazip geliyor millete ondan saldırıyolar fakirler. Arkadaşlarım beni de alıştırdı zamanında çok uğraştım ama bıraktım gibi bir şey. En son geçen gün Double Whopper'la finali yaptım. Artık tövbe. Zaten eve siparişte iyi giriyor bir menü 10-15 tl. O paraya 1,5 iskender ısmarlarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daigo umehara

bugün kız arkadaşımla gittik o istedi whopper menu söyledik köfteleri lastik gibi tadsız tutsuz patatesler taş gibi kupkuru iğrenç kolası su gibi sodaya benziyor tadı burda nasıl yemek yiyorsunuz

Tuz veriyorlar ama
  • steak için gidiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

steak için gidiyorum

+1
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.