Şimdi Ara

BU HAFTA SONU İPTAL %30 BEKLEMEDE ^^

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler sistemin son halini güncelledim aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. Hafta sonu gerekli stok olursa alıyorDUM %25 indirim geldi, %30'u beklemedeyim. şimdiden emeği geçen ve ilgilenenlere teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrettiofemHalf -- 2 Kasım 2013; 12:47:13 >

• bilgisayar iyi bence bütçen ne kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SatanDeath

bilgisayar iyi bence bütçen ne kadar ?
    Sorun yok yeterli.
  • Anakartı asus öneririm bu arada bence ram leri daha uygun bissey bak ekran kartını yükselt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flopyy

Anakartı asus öneririm bu arada bence ram leri daha uygun bissey bak ekran kartını yükselt
    H.sonu Vatandan ;
    Asus M5A97 Evo R2.0 = 256 TL
    AMD Fx 6300 = 278 TL

den aldım.Sakın hemen alma %30 indirimini bekle.
  • quote:

max 1700

quote:

Orijinalden alıntı: metay51

H.sonu Vatandan ;
    AMD Fx 6300 = 278 TL

Bilgi için teşekkürler. Zaten hafta sonunu beklicem bu paraya almam pc =)

quote:

Anakartı asus öneririm bu arada bence ram leri daha uygun bissey bak ekran kartını yükselt

asusu değerlendirebilirim fakat ekran kartı olayına gelirsek bence ideal tahminimce 3 yıl götürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: TrettiofemHalf

quote:

max 1700

quote:

Orijinalden alıntı: metay51

H.sonu Vatandan ;
    AMD Fx 6300 = 278 TL

Bilgi için teşekkürler. Zaten hafta sonunu beklicem bu paraya almam pc =)

quote:

asusu değerlendirebilirim fakat ekran kartı olayına gelirsek bence ideal tahminimce 3 yıl götürür.

Alıntıları Göster
    bence ekran kartını 25tl farkla asusa çevir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0pposition

Bir kaç kafama takılan soru var. Kasanın gücü yetermi sisteme? Sapphire ekran kartında çizgi sorunları varmış kronikmidir? anakart asusla msi arasında kaldım. Şimdiden teşekkürler.

hocam bana kalırsa o paraya daha iyi bir sistem kurabliriisn mesela;

monitoru o fiyat yerine bunu alabilrisnhttp://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2250swdnk-215-e2250swdnk-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65452
    taş gibi monitordur.

ramleri sonradnda yükseltirsin şidmilik onun 4 gb lığı yeter sana.

ve o ekran kartı yerine bunu alabilirsin çok çok çok daha iyi olur.
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx660-ti-dc2-2gd5-gtx660-ti-directcu-ii-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61900

gerisi tamamdır

• quote:

max 1700

İşlemci: AMD FX X6 6300

Anakart: MSI 970A-G46

RAM: Corsair 8 (2x4) GB Vengeance DDR3 1600 MHz CL9 L.P.

Ekran Kartı: Sapphire HD 7850 O.C. GDDR5 2 GB 256 Bit DX 11.1

Hard Disk: Seagate 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm

Kasa+PSU: Xigmatek Asgard 382 Pure Bl. Ed. 600 Watt MidT ATX

Monitör: AOC 21.5" E2260SWDA 5 ms LED Full HD DVI-D VGA 0.24 px

TOPLAM: 1745 lira %25 indirimli fiyatlarla.. Vatan'dan toplandı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

max 1700

İşlemci: AMD FX X6 6300

Anakart: MSI 970A-G46

RAM: Corsair 8 (2x4) GB Vengeance DDR3 1600 MHz CL9 L.P.

Ekran Kartı: Sapphire HD 7850 O.C. GDDR5 2 GB 256 Bit DX 11.1

Hard Disk: Seagate 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpm

Kasa+PSU: Xigmatek Asgard 382 Pure Bl. Ed. 600 Watt MidT ATX

Monitör: AOC 21.5" E2260SWDA 5 ms LED Full HD DVI-D VGA 0.24 px

TOPLAM: 1745 lira %25 indirimli fiyatlarla.. Vatan'dan toplandı..

Aynı config benimkinin tek farkı 23'' monitör. Vatandan takipteyim indirim bekliyorum inş stok bitmez

• quote:

Aynı config benimkinin tek farkı 23'' monitör. Vatandan takipteyim indirim bekliyorum inş stok bitmez

Tam aynı değil.. RAM ve kasa farklı.. Ayrıca senin tercih ettiğin monitör sadece VGA girişine sahip.. Benim önerdiğim ise hem VGA, hem DVI girişe sahiptir.. Sen bilirsin yine de..
  • quote:

quote:

Tam aynı değil.. RAM ve kasa farklı.. Ayrıca senin tercih ettiğin monitör sadece VGA girişine sahip.. Benim önerdiğim ise hem VGA, hem DVI girişe sahiptir.. Sen bilirsin yine de..

monitörün dvi girişi olmadığını bilmiyodum, söylemen iyi oldu şimdi fark ettim sağol
  • quote:

monitörün dvi girişi olmadığını bilmiyodum, söylemen iyi oldu şimdi fark ettim sağol

Önemli değil kardeşim, yanlış bir tercihi önlemiş olduk böylece.. Tavsiye ettiğim modeli beğenmediysen 2 tane de alternatif sunuyorum, ama yine 21.5" tabi ki:

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2262vw-215-e2262vw-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64858

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/viewsonic-va2248-led-215-va2248-led-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55493

HDMI girişli, daha kaliteli ve yeni bir model istersen de Philips'in şu ürününe bakabilirsin:

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/philips-227e4lhab00-215-227e4lhab00-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63281

• quote:

quote:

Önemli değil kardeşim, yanlış bir tercihi önlemiş olduk böylece.. Tavsiye ettiğim modeli beğenmediysen 2 tane de alternatif sunuyorum, ama yine 21.5" tabi ki:

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2262vw-215-e2262vw-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64858

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/viewsonic-va2248-led-215-va2248-led-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55493

HDMI girişli, daha kaliteli ve yeni bir model istersen de Philips'in şu ürününe bakabilirsin:

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/philips-227e4lhab00-215-227e4lhab00-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63281

tavsiyelerin neden 21'5 ? fiyattan dolayımı ?

• quote:

Evet kardeşim.. Çünkü hem 23", hem DVI ya da HDMI girişli ve kaliteli görüntü veren modeller en düşük 370 - 380 liradan başlıyor.. Bütçeni aşmaması için mecburen kırpıyoruz:)
  • quote:

quote:

Evet kardeşim.. Çünkü hem 23", hem DVI ya da HDMI girişli ve kaliteli görüntü veren modeller en düşük 370 - 380 liradan başlıyor.. Bütçeni aşmaması için mecburen kırpıyoruz:)

tamamdır dostum sağol ilgi alakan için bu hafta sonu sorun çıkmazsa toplicam sistemi
  • quote:

tamamdır dostum sağol ilgi alakan için bu hafta sonu sorun çıkmazsa toplicam sistemi

• quote:

quote:

bir problem çıktı moruk ekran kartını karşılamıyor psu. araştırdım 12v'da 432 watt güç veriyomuş
  • quote:

bir problem çıktı moruk ekran kartını karşılamıyor psu. araştırdım 12v'da 432 watt güç veriyomuş

Karşılar kardeşim, merak etme:) Alacağın ekran kartı HD 7850 2 GB O.C. ise, o kart hız aşırtmalı tam yükte 130 Watt tüketir.. Hadi 150 olsun.. işlemci tam yükte 95 Watt tüketiyor.. ikisi toplamı en fazla 250 Watt yapsın.. Diğer parçalar da komple 100 Watt çekse, sistemin yük altında (tabi O.C. olmadan geçerli bu) komple çekeceği güç 350 Watt olacaktır.. Yani epey arttı bile.. Ama çok O.C. yapamak istiyorsan kasayı Corsair 200R ile değiştirmende fayda var tabi..

• quote:

quote:

Karşılar kardeşim, merak etme:) Alacağın ekran kartı HD 7850 2 GB O.C. ise, o kart hız aşırtmalı tam yükte 130 Watt tüketir.. Hadi 150 olsun.. işlemci tam yükte 95 Watt tüketiyor.. ikisi toplamı en fazla 250 Watt yapsın.. Diğer parçalar da komple 100 Watt çekse, sistemin yük altında (tabi O.C. olmadan geçerli bu) komple çekeceği güç 350 Watt olacaktır.. Yani epey arttı bile.. Ama çok O.C. yapamak istiyorsan kasayı Corsair 200R ile değiştirmende fayda var tabi..

bende şimdi araştırıyodum haklısın max 140W çekiyomuş kart. cahillik işte =) neyse sorun kalmadı ozaman, inş stok bitmez ürünlerin =)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.