Şimdi Ara

Bu ne kadar saçma bir haber!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Haberturkte şu haberi gördüm. link burada:http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/557606-iki-dev-birbirine-girdi
    Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, Motorola'nın telefonlarında, Microsoft teknolojisine dayalı Google'ın Android yazılımını kullandığını, biri Washington'da, diğeri Uluslararası Ticaret Komisyonu'nda olmak üzere bu şirkete karşı dava açtığını açıkladı.

Microsoft, Motorola'nın 2003'ten 2007 yılına kadar cep telefonu teknolojilerinden bazıları için lisans aldığını, ancak bu teknolojileri kullanmaya devam etmesine rağmen lisansını yinelemediğini de belirtti.

Microsoft, patent haklarının özellikle ''Motorola Droid 2'' ve ''Motorola Charm'' akıllı telefonlarında ihlal edildiğini, ancak ihlallerin sadece bu telefonlarla sınırlı olmadığını kaydetti.

Motorola sözcüsü, güçlü fikri mülkiyet portföyüne dayanarak, ''kendilerini güçlü biçimde savunmayı'' planladıklarını söyledi.

Daha önce de yazılım firmaları ve cep telefonu üreticileri patent hakkı ihlali gerekçesiyle birbirlerine davalar açmıştı.

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia, geçen yıl bilgisayar firması Apple, Apple ise Tayvanlı telefon üreticisi HTC'ye dava açmıştı.

Yazılım firması Oracle da Android işletim sistemini geliştirirken kendi Java yazılımı patent hakkını ihlal ettiği iddiasıyla Google'u mahkemeye vermişti.

SİZCE BU HABERİ YAPAN NEDEN BAHSETTİĞİNİ BİLİYOR MU? YOKSA ÇEVİRİ HATASI MI YAPMIŞ?

Özellikle koyu renkle yazdığım kısım ne anlama geliyor? Çözebilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krokant -- 2 Ekim 2010; 23:55:40 >

• ya kardeşim asıl böyle bir başlık açıp yardım etmek veya meraktan açan arkadaşlara yaptığın SAÇMALIK

Şimdi yazıyı değişik boya kalemleriyle çizip okumaya devam et bakalım....etrafı rahatsız etme...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

ya kardeşim asıl böyle bir başlık açıp yardım etmek veya meraktan açan arkadaşlara yaptığın SAÇMALIK

Şimdi yazıyı değişik boya kalemleriyle çizip okumaya devam et bakalım....etrafı rahatsız etme...

Sen ne diyon yhaa açmasaydın o zaman herks istediğini paylaşr arkadaş forum burda böyle konu açılamaz diye kural mı var. hem fazla merak iyi değildir.

• yazanın adam gibi biri olduğunu ki forumumuz genelde öyledir ve önemli bir konu olduğunu düşünüyoruz..sana uzak şeyler tabiii..laf yetiştirmeyi keste başlığı
    Motorolada hissesi olanlar mahvolduk toplanın lütfen !!!!!!noooluuurrrrr
    diye değiştir hemen...
    birde sen yazılanları anlayabildinmide hala buralardasın bakim...
  • alla allaaa.. kardeşceğizim haberin başlığı yanlş anlaşılır diye başlığda dğiştirdim, içeriğne bakyorum ters bişey yok.
    motorolada hissesi olan-laf yetiştirmk-adam olmak noluyor ya.

Gece vakti manyakmısın birader iş çıtkın başımıza durduk yere sardı adam iyimi yav. Bişeye canın sıkıldıda burda stres mi atıyon naaapıyon anlamadımki.

edit:smiley

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krokant -- 3 Ekim 2010; 1:18:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.