Şimdi Ara

BU RADYATÖR PASİF OLARAK KULLANILABİLİRMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  BU RADYATÖR PASİF OLARAK KULLANILABİLİRMİ

beyler bu radyatörü fansız pasif olarak kullanabilirmiyim

BEYLER RESİMDEKİNİN BİRAZ DAHA BÜYÜĞÜ VAR.........

• Kullanabilirsin tabii ki ama dikkat ettiysen en az bir tane üfleyici fan var yukarda. Eğer gerekmemiş olsaydı tasarlayan mühendisler herhalde koymazlardı onu oraya.

Ve alttaki BÖLÜM ede elektrik kablosu girdiğine göre orada da fan vardır (bence)
  • NE MÜHENDİSİ DOSTUM

DUWARA MONTELİCEM HAHAHA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_cash -- 23 Temmuz 2006; 0:42:17 >
  • yanlarda ikitane fan var sonucta.. kasa içindeki soğutman yeterince iyi ise kullanabilirisn sanırım en azından deneme yap fansız olarak anlarsın..

güzel düşünülmüş birşey bence başarılı olma sansı var..
  • kalabalıktan başka bir işe yaramaz
  • o yandakı fanları senmı tutturdun bana oyle geldı valla
  • Yahu adam alıntı foto koymuş, benzer radyatörün biraz büyüğü var bende diye de not düşmüş. Ayrıca fotodaki sistem de uydurulmuş bir düzenek, ne mühendisi ne mimarı.

@by_cash

Dostum resimdeki radyatörde borular yapraklarda fazla dolandırılmamış bence. Bilgisayar için çok da verimli bir soğutma yapabilecekmiş gibi gelmedi bana bu radyatör. Ama ince olduğu için fansız halde ek olarak kullanılabilir.
    Zaten fotodaki düzeneği de pek tutmadım. Yerden kazanmak için yandan hava verilmiş ama zaten sesli çalışan fan onlar, üstüne bir de yapraklar arasına uzunlamasına giren havanın uğultusu eklenebilir. Yoksa radyatörün yandan havalandırıldığı nerde görülmüş? Yani en azından ben hiç görmedim bunu saymazsak.

Ama yukarıda da yazdığım gibi, ince olduğu için kasada biryere sığdırılıp ek olarak kullanılırsa fayda sağlar bence.
    Tabi tecrübeyle sabitlemek sana kalmış, denersen yaz.

Kolay gelsin

• tabi dostum deneyecem eklerim pazartesi günü fotoları doğalgaz borularını duvara tutturdukları kelepçelerden 4 tane duwaara asıp onuda üzerine oturtucam en azında koca radyatör bi işe yarar galiba
  • fazla büyükse ve pompayla arasında yükseklik farı fazlaysa radyatörden verim alamazsın bi de bu ebatlara çok rahat 4-*12cm fan sığar...
  • ahşap bi kap yapıp üzerine plexy takcam plex ini üzerine 4 adet 120 mm fan deliği açıcam

beyler tabelacıya söylesem plexiye delik açar dimi fan için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_cash -- 23 Temmuz 2006; 12:38:02 >
  • Radyatörü dikey değil yatay olarak koyabilirsen ve alttan yukarı havalandırabilirsen daha verimli olur dostum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.