Şimdi Ara

Bu sistemle ilgili fikirleriniz nelerdir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Peki arkadaşlar, o zaman şu sistemi bi değerlendirebilir misiniz ? En fazla bu kadar oluyor

İşlemci: AMD SEMPRON 2200+ (1,5Ghz)
    Anakart: GIGABYTE 7VT600P-RZ KT600 DDR SOUND+LAN+SATA 8X
    Bellek: 256 MB DDRAM 400 MHz PC3200
    Ekran Kartı: QUAKE FX5200 128MB TV OUT DVI 8X
    Sabit Disk: 80 SAMSUNG 7200 U133 IDE
    Kasa: QUAKE KSQ190G USB ATX KASA
    Monitör: 15 PHILIPS 105S

KDV dahil: 460 $

Alternatifler: MSI 7021-20 anakart (bütün özellikleri yukarıdaki ile aynı)
    Powercolor ATI radeon 9250 128 mb ekran kartı.

• fiyat ve donanım arasında bir uçurm yok gayet iyi.
    ama ankart nf3 chipsetli olsa(sanırm bu gigabite via chip setli)
    monitorde 17 '' olsa pek vestel beko monitor yazan yok ama bence bu donanımla 17 '' vestel güzel olur.
    daha güzel olur.
  • hocam peki ekran kartı ile ilgili ne söyleyebilirsin ? Bana FX 5200 ekran kartı alacağına, onboard ekran kartı kullan, hiç farkı yok dediler. İnanmak istemedim.
    Bir de anakartın çipseti, ne kadar performans farkı yaratır ? Nforce 2 bir çipsetli bir anakart almam şart mı ?
  • Arkadaşlar, sistemin son hali bu. Yorumlarınızı bekliyorum.

İşlemci: AMD SEMPRON 2200+ (1,5Ghz)
    Anakart: GIGABYTE 7VT600P-RZ KT600 DDR SOUND+LAN+SATA 8X
    Bellek: 256 MB DDRAM 400 MHz PC3200
    Ekran Kartı: POWERCOLOR ATI RADEON 9250 128MB TVOUT DVI
    Sabit Disk: 80 SAMSUNG 7200 U133 IDE
    Kasa: QUAKE KSQ190G USB ATX KASA
    Monitör: Philips 15 "

Radeon 9250 yerine, FX 5200 tavsiye eder misiniz ?
    Bir de bu anakartın bütün özellikleri aynı (tıpa tıp) MSI marka bi tane var. Hangisini tavsiye edersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turke01 -- 10 Temmuz 2005, 22:03:59 >
  • Sana şöyle bi önerim olacakhttp://www.kocpa.com 'da AMD SEMPRON 2500 sistem var 17 inch monitor 256 mb ram 40 gb hdd : 380 dolar+kdv bi bak derim.TAM LİNK :http://www.kocpa.com/site/page.asp?dsy_id=2014
  • arkadaşınkine bi bak ve 256 ramle zorlanırsın gibime geliyo,ayrıca evet fx5200 berbat
  • Benim kurduğum sistem bundan çok daha iyi. Ayrıca kendime ait cd-yazıcım da var. Onu da takacağım üzerine. Sonra vakti gelince, param olunca 512 mb de yaparım ram'i. O zaman bu linkini verdiğiniz makineden çok daha iyi bir sistem olacak. Ekran kartını da değiştiririm. neden böyle bir şey önerdiniz anlamadım ?
  • ram 512 lazım birde ekran kartında 9250 yerine 9550 yi tercih et
  • ya ucuz ucuz diyosun da,o kadar da ucuz olmaz.6 ayda hrudadan farkı olamz onun,şimdide bi farkı yok ama.460 doların boşa gitmesin,bekle bişiler yap alınmaz böle bişi.
  • 24 taksitle alacağım. Athlon 64 almaya kalksam, taksitler iyice şişiyor. Ayrıca, athlon 64 de iki seneye kalmaz uçacak. Ondan sonra ararım ikinci el işlemci. Çift çekirdek geliyor, sen de biliyorsun çok iyi. Son bi kaç haftadır kafa patlatıyorum, bence şu anda en iyi çözüm, semprom ile başlayıp, çift çekirdek iyice yayılıp ucuzlayana kadar onunla idare etmek, ki bence bal gibi de idare edilir. Tam bir geçiş dönemine denk geldi bilgisayar almam. Şu anki makinemi yazayım da ağla:

Pentium 233 mmx
    32 mb ram
    S3 trio 64 ekran kartı.

Gördüğün gibi bu aldığım sistem, benim için uçak almak gibi bişey. Fazla bi beklentim yok, paramın yettiğinin en iyisini almak istiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.