Şimdi Ara

Bunların Affı Nasıl Olucak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler birkaç sorum olacaktı
    1-Yemekhane sırası kaynatmak kul hakkimidir eğer kul hakkıysa yaklaşık 100 kişiden teker teker helallik istemek mecburmudur
    2-Gecmiste yaptığım ama hatirlamadigim kul hakları nasıl ödenir
    3-Arkadasimin arkasindan giybet ve iftira yaptım ne yapmam gerekiyor
    4-Hocalarimin arkasından konuştum ne yapmam gerek hocaya boylede soyliyemem ki
    5-Arkadaslarimin sirasindan alıp kullanıp gizlice yerine koymak kul hakkımı ne yapmam gerek
    6-Birine kufretmek kul hakkı ama hayatındaki herkezden tek tek helallikmi isteyecegim
    Millete gidipte helallik istesem bulunduğum çevre tarafindan saçma karşılanacak ne yapmam gerek lütfen yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadasimin arkasindan giybet ve iftira yaptım ne yapmam gerekiyor

Bunun dışındakiler önemli değil boşver.
    O arkadaşından helallik al ama
  • SultanHakim S kullanıcısına yanıt
    O madde dışında diğerleri kul hakkına girmiyor mu ben onları giriyo diyo duymuştum?

• quote:

Orijinalden alıntı: gukama81

O madde dışında diğerleri kul hakkına girmiyor mu ben onları giriyo diyo duymuştum?

Giriyor da knk önemli değil onlar öğretmen falan canı cehenneme.
    Kantin sırası falan hele boşver onları kimse bu benim önüme geçmişti diye şikayetçi olmaz
  • Şimdi forumda herkes imam kesilecek. Masallah hocam dosyada bayağı kabarık. Din hakkında çok bilgim yok yorum yapmayacağım ama bunları düşünüp pisman olduğunu yaratıcının bilmesi yeterlidir.

• Çok kafaya takma ilerisi içim daha dikkatli ol.

Ben ne kul hakkı yiyenler gördüm seninkisi devede kulak kalır.

Edit: Gıybet, iftara, arkasından konuşmak kötü tabi bunu gidip söylemen lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawloo -- 18 Mart 2016; 2:05:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawloo

Çok kafaya takma ilerisi içim daha dikkatli ol.

Ben ne kul hakkı yiyenler gördüm seninkisi devede kulak kalır.

Cehennemde kontenjan sınırı falan var da biz mi bilmiyoruz.
  • SultanHakim S kullanıcısına yanıt
    Ne alaka şimdi?

Ağaçlardan erik çaldım, hocanın arkasından iki laf ettik hemen %100 cehennemlik mi olduk?

• quote:

Orijinalden alıntı: hawloo

Ne alaka şimdi?

Ağaçlardan erik çaldım, hocanın arkasından iki laf ettik hemen %100 cehennemlik mi olduk?

Hayır. Başkalarının günahlarından örnek vermen saçma geldi sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanHakim

quote:

Kantin sırası falan hele boşver onları kimse bu benim önüme geçmişti diye şikayetçi olmaz

Öyle yapacağım ama sadece sıra kaynatmak
    demişsin kul hakkının odesilmesi için sevaplarimiz hakkına geçtiğimiz kişiye veriliyomis az bir miktarda değil ciddi miktarda veriliyormus sevabin hepsini ödemeye yetmesse malum ne olduğu. daralmis hissediom çok onların telafisi için ne yapacağım

• quote:

quote:

quote:

demişsin kul hakkının odesilmesi için sevaplarimiz hakkına geçtiğimiz kişiye veriliyomis az bir miktarda değil ciddi miktarda veriliyormus sevabin hepsini ödemeye yetmesse malum ne olduğu. daralmis hissediom çok onların telafisi için ne yapacağım

knk öyle bi ayet yok hadis var sadece ona da pek inandığımı söyleyemem

• quote:

quote:

quote:

quote:

knk öyle bi ayet yok hadis var sadece ona da pek inandığımı söyleyemem

Her ihtimale karşı hazırlıklı olmak lazım bana şu şey kesinlikle böyle demedikce içi rahat etmez ki kişinin bunların hepsinin telafisini nasıl yapacağım benim asıl merak ettiğim o

• Bu 6 şeyi nasıl telafi etcem net cevap yazabilir misiniz

• quote:

Bu 6 şeyi nasıl telafi etcem net cevap yazabilir misiniz

YANACAKSIN
  • Valla senin bu yazdıklarının hesabını biz tutamayız, kim ne derse desin yanlış olur kimse bu konuda yorum yapamaz. Sana tek önerilebilecek şey eğer ki pişmansan tövbe edip bu işlere bir daha bulaşmamaya karar vermen ve mümkünse bunlar için alabildiğin helalliği alman. Çünkü hakka girdiysen istediğin kadar tövbe et o insan helal etmezse, o hakkını kesinlikle senden alacaktır. Bu yüzden yapacak bir şey tek affı olmayan şeydir çünkü kul hakkı
  • Giybet ve iftira 7 büyük gunahlardandir

• Bunlar icin helallik almak zor olacagindan tovbe edebilirsin. Ayni hatayi tekrar yapmayacagina dair. Tovbelik gerektiren durumlar bunlar cunku.surekli ayni hatalari yaparsan tovbe bir ise yaramaz o zaman helallik alman gerekir. Helal etti diyede ohh kurtuldum diye birsey yok. Allahin bilecegi bir is. Fakat tovbe edip ayni hatayi yapmaz isen bu sefer oh diye bilirsin az cok. Allah tovbe edenlerin yanindadir.

• Yani bunlar için tevbe edip helallik istemesem oluyormu benim bildiğim öyle birşey yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.