Şimdi Ara

burnuma sinek kaçtı :s ciddiyim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
0
Favori
32.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bugün okulun önünde toplandık neyse bizim okulda bi deli kantinci var raporlu çocugun birinin donunu indirmiş onu konuşuyoduk sonra tam o sırada bi baktım gözüme 15 cm yakında bir sinek uçuyo ama bildiğiniz gibi değil ( bu smiley kadar bişeydi) durdu durdu lönk diye burnuma girdi ulan o deliği nerden buldun höyt çık ordan demeye kalmadan panikle bir nefes aldım resmen sineği burnumun içinde kıpırdarken hissettim sonrasını bilmiyorum çıktımı çıkmadı mı haberim yok çıkmadıysa ne olur sağlıksal bir problemi varmıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 24 Ekim 2007; 18:16:07 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Burnuna Sineğin Kaçması ve Potansiyel Riskleri

Burnundan sinek kaçması, herkesin başına gelebilecek rahatsız edici bir durumdur. Genellikle zararsız olsa da, bazı durumlarda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Buruna Sinek Kaçarsa Ne Olur?

Burnuna sinek kaçtığında, genellikle birkaç saat içinde kendiliğinden dışarı çıkar. Ancak bazı durumlarda, sinek burun boşluğunda sıkışabilir veya daha derinlere inebilir.

Burundan Beyne Böcek Girebilir mi?

"Buruna kaçan sinek beyne gider mi?" sorusu sıkça sorulur. Normal şartlarda, sineğin burnunuzdan beyninize gitmesi mümkün değildir. Burnun ve beynin arasında güçlü bir kemik bariyeri bulunur.

Ancak, çok nadir durumlarda, sinek burun boşluğundaki bir delikten geçebilir ve beyne ulaşabilir. Bu durum genellikle, koku alma sinirlerinden kaynaklanan bir enfeksiyon nedeniyle ortaya çıkar.

Buruna Sinek Girerse Baş Ağrısı Yapar mı?

Buruna sinek girmesi, geçici baş ağrılarına neden olabilir. Bu, sineğin burun boşluğunda hareket etmesi veya enfeksiyona neden olması nedeniyle oluşabilir. Ağrı tipik olarak kendiliğinden geçer.

Buruna Sinek Kaçması Tehlikeli midir?

Çoğu durumda, burna sinek kaçması tehlikeli değildir. Ancak, aşağıdaki durumlarda doktora görünmek önemlidir:

• Sinek burun boşluğunda sıkışmış gibi görünüyorsa
    • Sinek birkaç saat sonra bile dışarı çıkmıyorsa
    • Burun boşluğunda ağrı, şişme veya akıntı varsa
    • Baş ağrısı şiddetliyse veya geçmiyorsa

Önlem Almak İçin Ne Yapılabilir?

Buruna sinek kaçmasını önlemek için şu önlemleri alabilirsiniz:

• Sineklerin olduğu alanlarda ağız ve burnunuzu kapatın.
    • Pencerelere ve kapılara sineklik takın.
    • Bahçenizde veya evinizin içinde sinekleri uzak tutan bitkiler dikin.
    • Sinek kovucu kullanın.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • bize ne kardeşim
  • geçmiş olsun birşey olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Muşmula

bize ne kardeşim
    quote:

Orjinalden alıntı: Mushmula

bize ne kardeşim

soru soruyom kardeşim korktum heralde
    arkadaş da başladı lan bi firavun varmış burnuna sinek kaçmış beyninde hareket ettiğini hissediyomuş diye felan

• quote:

Orijinalden alıntı: Peacifullord

quote:

bize ne kardeşim

arkadaş da başladı lan bi firavun varmış burnuna sinek kaçmış beyninde hareket ettiğini hissediyomuş diye felan

Alıntıları Göster
    ahaha

çıkar o bi şekilde hocam istersen bi sağlık ocağı vs git baktır burnun içine okadar sorun olacağını sanmıyorum ama

• quote:

Orijinalden alıntı: SynFx

ahaha

çıkar o bi şekilde hocam istersen bi sağlık ocağı vs git baktır burnun içine okadar sorun olacağını sanmıyorum ama

Alıntıları Göster
    1-2 saate çıkacak bir yer bulur, kulaktan falan bi şekil çıkar merak etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: SynFx

ahaha

Alıntıları Göster
    arkadaşın anlattığını bende duymuştum bi adamın burnundan sinek girmiş eski zmnlarda adamın beynine gitmiş beyninde hareket ediyormuş adam kafasını duvara vurarak ölmüş diye biliyorum bi doktora görünmende fayda war

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekreizze

1-2 saate çıkacak bir yer bulur, kulaktan falan bi şekil çıkar merak etme.

Alıntıları Göster
    ölüceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: Peacifullord

quote:

bize ne kardeşim

Alıntıları Göster
    bişey olmaz ya ölür sende atarsın onu vucudundan boşaltım ile:D

• quote:

Orijinalden alıntı: cemcx

arkadaşın anlattığını bende duymuştum bi adamın burnundan sinek girmiş eski zmnlarda adamın beynine gitmiş beyninde hareket ediyormuş adam kafasını duvara vurarak ölmüş diye biliyorum bi doktora görünmende fayda war

Alıntıları Göster
    zavallı hayvan burnun mezar olacak ona
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemcx

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: cemcx

Onu bende duymuştum.
    Arkadaşım beynine filan giderse yandın.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyinTutulması

quote:

Orjinalden alıntı: cemcx

Onu bende duymuştum.
    Arkadaşım beynine filan giderse yandın.

Alıntıları Göster
    Höh nası gitsin beynine

• quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Höh nası gitsin beynine

Alıntıları Göster
    son saatlerini yaşıyosun
  • Ya 3 Ya 5 ay Sımdıden ALLah rahmet eylesın !

• quote:

Orijinalden alıntı: BIOSHOCK

Ya 3 Ya 5 ay Sımdıden ALLah rahmet eylesın !

ohh vücudunda kan doludur cennete uçmuş sinek anlaşılar bişi olmaz en kötü kan kaybından ölürsün

• Ben bi kere sinek yutmuştum manyaktı tadı(ciddiyim naneli şeker gibi xDD)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ß!0Hazard

Ben bi kere sinek yutmuştum manyaktı tadı(ciddiyim naneli şeker gibi xDD)
    Dün gecede yatarken benim de burnuma girdi.Bi sümkürdüm Burunda ne sinek kaldı nede sümük.
  • ufakken fazla karıştırırsan tabi girer, karıştıra karıştıra çapı genişlemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychonauts

Dün gecede yatarken benim de burnuma girdi.Bi sümkürdüm Burunda ne sinek kaldı nede sümük.

Alıntıları Göster
    dua et burnuna kaçmış
  • En fazla kör yapar.Yumurtalarını bırakmaz inşallah.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.