Şimdi Ara

c++ çok küçük bir kod yorumyalabilecek varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    public:
    typedef bool (*callback)(prompt &p, menuOut &o, Stream &i);
    callback hFn;
    inline promptAction() {}
    inline promptAction(bool (*f)()):hFn((callback)f) {}

};

Merhaba arkadaşlar aşağıdaki satırda iki nokta üst üste ve devamındaki kodu anlayamadım C++ dilinde bu mekanizma sınıflardan kalıtım almak için kullanılmıyormu ? burada ne yapılmaya çalışılmış acaba

inline promptAction(bool (*f)()):hFn((callback)f) {}

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_night -- 25 Aralık 2016; 23:42:54 >

• Yardımcı olmak isterdim ama ben de ilk defa duyuyorum. Bu konuda ben de yardım almak istiyorum...
  • public: sonrası typedef tip tanımlama fakat orada callback 'i bir fonksiyon işaretçisi olarak tanımlıyor ardından da hFn 'yi de o tip cinsinden tanımlıyor. hFn -> handle to Function kısaltması olmalı. inline zaten biliyor olmalısın, promptAction() ve argümanlı promptAction da ise sınıf konstrüktör işlevleri tanımlanıyor. prompt, menuOut ve Stream tipleri kodun başka yerinde tanımlandığı düşünüp onları kendim tanımlayarak TDM-GCC ile bu kodu sorunsuz derledim. Window Manager, Node.js gibi Callback yönelimli kodlarda fonk işaretçileri, handle gibi şeylere sıklıkla rastlanır.
  • Açıkcası yine anlamadım hocam :) yani anladığım sınıf kurucusunu aşırı yüklemiş parametre olarak bool return tipli parametresiz fonksiyonları gösteren bir pointer geçirmiş sonrası kitleniyor bu yöntemin ismi falan varmı google da nasıl aratabilirim

Düzeltme:
    sorun çözülmüştür sınıf kurucusu aracılığı ile sınıfın değişkenlerine ilk değeri vermek için bu mekanizma kullanılıyormuş ismi "constructor initializer" şu linkte örneği mevcut

http://www.emresupcin.com/kurucu-fonksiyonlar-constructors-nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_night -- 26 Aralık 2016; 14:47:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_night

Açıkcası yine anlamadım hocam :) yani anladığım sınıf kurucusunu aşırı yüklemiş parametre olarak bool return tipli parametresiz fonksiyonları gösteren bir pointer geçirmiş sonrası kitleniyor bu yöntemin ismi falan varmı google da nasıl aratabilirim

Düzeltme:
    sorun çözülmüştür sınıf kurucusu aracılığı ile sınıfın değişkenlerine ilk değeri vermek için bu mekanizma kullanılıyormuş ismi "constructor initializer" şu linkte örneği mevcut

http://www.emresupcin.com/kurucu-fonksiyonlar-constructors-nedir

Argümanlı promptAction derken, argümanlı konstrüktör demek istedim yani konstrüktörün argümanla başlatılması

yanlız orada : hFn((callback)f) {} ifadesi var, o da hFn fonksiyonunu çağırıyor olmalı

@seyfi84 IT alanında tüm dünya gerektikçe İngilizcesini kullanıyor,cunku tam manayı ancak İng kelime veriyor. Ha gereksiz yere başka alanlarda İng kelime kullananlar var gidip onlara tepki göstersene, Türkçe bu sekilde kurtulmaz. IT alanında Almanlar ne yapıyor hiç merak ettin mi, bak C++ ile ilg Alman basımı kitaptan alıntı. Konstrüktör diye direkt cevirmişler. Bu arada "direkt" kelimesinin tam manasını veren Türkçe kelime var mı yok, ondan kullandım. Bak yine almanlar Class 'a hemen Klasse demişler, uğraşmamışlar illa ki Almancasını bulacağız diye. Ayrıca Alman IT'sinde Variable kelimesi kullanılır, Variable'ın almancası kesinlikle hiçbir yerde kullanılmaz bile cunku... almancası Veränderliche gibi karışık kelimedir, yani Almancasını kullanmak faydadan cok zarar getiereceği için old gibi İngilizcesi Variable olarak kullanılır. Almanya'nın dünyadaki ekonomik ve sosyal konumunu belirtmeme gerek var mı? Ha bir de orada siyaset yapma demişsin, biraz siyaset yapayım bari: Almanya'daki Türk'leri zorunda kalmadıkça Türkiye'mize hiç gelmiyor, ancak tatil için denizi güneşine geliyor, bunun sebepleri arasında insanların gerekli değil de gereksiz ne varsa uğraştıkları için de olabilir mi biraz düşün, haydi herkese kolay gelsin, selametle :)

c++ çok küçük bir kod yorumyalabilecek varmı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.