Şimdi Ara

C# Ses Tanıma ve Cevaplandırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kolay gelsin arkadaşlar. Ses tanıma ve konuştuklarımı anlayacak bir program yazmaya çalışıyoruz 2 kişi. Bu bizim ödevimiz veya bitirme projemiz değil. Sadece üzerinde durduğumuz ve ilerletebileceğimiz kadar ilerletmek istediğimiz bir proje.

İnternetten baktığımız zaman, kullanılan namespace'leri gördük. Herkesin genel olarak kullandığı bir namespace. "system.speech.recognition". Ancak ingilizce söylenenleri anlıyor ve Türkçe söylenenleri anlamıyor. Bunun için nasıl bir çözümleme yapabiliriz? Yeni bir namespace mi yaratmamız gerekir yoksa ses dosyalarını teker teker ya da hece hece kaydedip baştan mı başlamamız gerekir? Herhangibir öneri ya da çözümü olan arkadaşlardan fikir istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

• öyle iki kişiyle olucak iş değil bu bunu google daha bitiremedi önümüzdeki yıllarda kullanıma sunucak algoritması sesi analiz edip belirli bi kalıba oturtup o kalıbı verilere çevirdiğinizde ona karşı bi cevap oluşturma algoritması yapılması gerekmekte ardından dediğin şey olur.
  • Dostum C# Yeterli Olmayabilir. Ses İşleme İçin Hangi Dil Daha Uygun Onu Araştırmalısın Bence.
  • seth bestbyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 23:21:05 >
  • Peki biz şunu düşündük. Kendi ses veritabanımızı oluşturmak. Sesli harfleri teker teker, sessiz harfleri de yanına birer sesli alacak şekilde. Mesela b harfi için, "ba,be,bı,bi..,bu,bü) şeklinde. Böyle yaparak söylenenleri ikişerli halde ses dalgalarını dijital formatta söylendikten sonra araştırsak nasıl olur?

Açıkçası nasıl yapılacağını çok araştırdım ancak İngilizce için durum çok basit. Var olan namespace kullanılarak yapılıyor. Peki Türkçe için yol gösterebilir ya da fikir sunabilir misiniz bilginiz varsa? Tekrardan teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.