Şimdi Ara

c ye format atamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hdd im 2 bölüm c we d bugun format atmak istedim anlasmayı kabul et kısmına kdr hersey normaldi fakat daha sonra sdc d bölmünü gösterdi sebebini anladımadım gitti :S:S D bölümünde hic bir sistem olmamasına ragmen bu bölümde xp kurulu diyor yardımcı oluranız sevinirim

+birde disk birlestiricisinde farkettim d sürücü üstte duruyor c yi sürekli üste aldıysamda her acısımda d yine üstte :S:Sanlamadım gitti acaba ben xp yi d ye kurdumda haberimmi yok

bide simdi seye gözüm takıldı

bilgisayrımdan boota baktım orda partition 2 yazıyordu

quote:

Alıntı:
    [boot loader]
    timeout=0
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOW S
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=U2P0LS /Kernel=TUKernel.exe
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional (TuneUp Backup)" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=U2P0LS-BAK

partitiona 1 yapsam düzelirmi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur_18 -- 23 Nisan 2007; 20:43:45 >

• iki tane xp kurarsan hem c ye hem d ye öle olur da bu s:s:d bilmem neysi ne anlayamadım.
    unlocker programını indir hepsini sil sonra rahat rahat at formatını.
  • hmmm simdi d nin boyutuna baktım icinde 8 Gb kullanıyorum ama bakınca 16 gb gösteriyor ee bn orya xp de kurmadım allahım ya deliricem iyimi:S
  • Sisteminize TuneUp adlı programı kurmuşsunuz ve bu program sisteminizin yedeğini almış görünüyor. TuneUP programıyla bu sorunu düzeltebilirsiniz diye düşünüyorum ama siz yine de boot.ini dosyasından multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional (TuneUp Backup)" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=U2P0LS-BAK satırını kaldırın. Ve mümkünse her 2 partisyonu da formatlayın..

Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi credo -- 24 Nisan 2007; 2:35:19 >
  • saolasın arkadaslar önerilerinizi denicem bide backup programı wardı rollback diye onu kaldırdım disklerdeki boyutta normal haline döndü
  • fdisk kullanabilirsin.
    Başlangıç cd si ile başlat bilgisayarını fakat komut istemini aç
    orda fdisk yazarak bütün bölümleri silip tekrar oluşturabilirsin.
  • fdisk icin elinizde 98 baslangıc disketi warmı peki warsa cok iyi olur :D:D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.