Şimdi Ara

C180 CGI CHIP TUNING BRABUS & CARLSSON

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
9.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi C180 CGI 1.8 araçlar için (1.6 CGI'lara oluyor mu onu bilmiyorum) chip tuning araştırması yaptım fiyat teklifleri aldım,

BRABUS B 18 S Performance Kit

197HP
    305NM(tork)

+ olarak yeni intercooler geliyor (daha geniş, daha çok soğutması için)

Fiyat 3500 €
    İndirimli Son Fiyat: 2900€ Euro

F355 Istanbuldaki Brabus bunu yapan firma ve noter tastikli garanti belgeleri veriyor Brabus tarafından İmzalı Kaşeli...

CARLSSON C-Tronic CB 18S

201HP
    340NM(tork)
    + İntercooler

Fiyat: 2.588,33 €
    İnidirimli Fiyat: 2450€

KOLUMAN ISTANBUL ( YETKILI SERVISTE SATILMASI AVANTAJ MI DEZAVANTAJ MI O DUSUNDURUCU)

Son olarak Btg Maslaktan fiyat alındı 1100 TL
    BTG MASLAK yabancı bir firmanınkini getirtip takıyor

200 hp 310 nm guc saglıyor...

Brabus marka olan kit ve btg olan kit beyine yazılım olarak değil sadece ekstra tuning box şeklinde kablolarla arabaya bağlanıyor

carlsson olan markanın kiti de yine beyine yazılım atılmadan yapılıyor fakat tuning box olarakta bağlanmıyor, aracının beyninin üstüne takılıyor...

en güzel şekilde ne yaparsam sonuç alırım biraz fiyatlar pahalı ama işte markalar'da insanı dusunuduyor ve kararsız kaldım deneyımı olanlar yada bu konuda bılgı sahıplerınden yardım almak ıcın bunları yazmak ıstedım cevaplarınızı yorumlarınızı ve tavsıyelerınızı beklıyorum

saygılarımla :)

• kardeşim bende 1.6 cgi var acaba onu kapsıyor mu acaba 1.8 uygulamaarı mevcut btg den sormayı düşünüyodum bende race chip takıyor onlarda sanırım brabus güzel ama performans kiti kendi imalatı değil diye biliyorum sadece kendi adı altından satıyor bide garanti olayı var tabi oda önemli
  • Bu konuyu bende bir taraftan araştırıcam, ancak 156bg 250Nm torktan 201bg 340Nm torka ulaşan motorun pistonları fabrika çıkışı C250 1.8 204bg olan araca göre ömür anlamında ne kadar fark eder benim asıl sorum budur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoMM3L

Bu konuyu bende bir taraftan araştırıcam, ancak 156bg 250Nm torktan 201bg 340Nm torka ulaşan motorun pistonları fabrika çıkışı C250 1.8 204bg olan araca göre ömür anlamında ne kadar fark eder benim asıl sorum budur...

Carlsson yapmasa güvenilir olmaz derim ama Mercedes ile anlaşma içerisinde bu ürünler üretiliyor tasarlanıyor yani mercedes benz onayı altında olduğu için illaki avantajları vardır fakat ömür olarak yani bilemeyiz tabi, 300.000 değilde 250.000 gider araç bence farkı bu olur..

Siz tam ne demek istediniz mesela motoru ele alma gibi mi takdığımız zaman? İntercooler değişme amacıda bununla ilgili olabilir çünkü iki paket var biri 184 beygirlik olan onda değişmiyor ama 201 de değişyor ve c250 lerinde c200 ve c180den farkı intercooler'ın buyuk olması gıbı bırsey duymustum sanırım o verılerde oldugu ıcın bole bır degısım gerekiyor...

sizinde fikrinizi alabilirmiyim ben biraz kafam karısık napsam dıye dusunup duruyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: nvztdmr

quote:

Orijinalden alıntı: RoMM3L

Bu konuyu bende bir taraftan araştırıcam, ancak 156bg 250Nm torktan 201bg 340Nm torka ulaşan motorun pistonları fabrika çıkışı C250 1.8 204bg olan araca göre ömür anlamında ne kadar fark eder benim asıl sorum budur...

Carlsson yapmasa güvenilir olmaz derim ama Mercedes ile anlaşma içerisinde bu ürünler üretiliyor tasarlanıyor yani mercedes benz onayı altında olduğu için illaki avantajları vardır fakat ömür olarak yani bilemeyiz tabi, 300.000 değilde 250.000 gider araç bence farkı bu olur..

Siz tam ne demek istediniz mesela motoru ele alma gibi mi takdığımız zaman? İntercooler değişme amacıda bununla ilgili olabilir çünkü iki paket var biri 184 beygirlik olan onda değişmiyor ama 201 de değişyor ve c250 lerinde c200 ve c180den farkı intercooler'ın buyuk olması gıbı bırsey duymustum sanırım o verılerde oldugu ıcın bole bır degısım gerekiyor...

sizinde fikrinizi alabilirmiyim ben biraz kafam karısık napsam dıye dusunup duruyorum :)

Aslında C180 1.8 CGI ile C250 nin şase numaralarıdan motor parçalarını incelemek lazım, o zaman fark ortaya çıkar...

• 1.6 CGI için de benzer uygulamalar yapılmaya başlar sanırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail

1.6 CGI için de benzer uygulamalar yapılmaya başlar sanırım?

İnşallah yapılır, 1.6 Komperssorlere yapılmıyordu ama bu turbo oldugu ıcın yapılır mı dıcem ama yanı emınde dıılım acıkcası ama ınsallah yapılır...
  • Brabus'a yaptırın

• quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Brabus'a yaptırın

Neden???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • E180 ler için çok ihtiyaç olacak bu kitlere BRABUS'a yaptırırsa garanti dışı kalmaz araç.
  • Chip tuning yaptirip hic bir degisiklik yapmazsan zarar verirsin arabaya,zaten firma yapabilse yapardı. Ben iki aracta chip tuning uyguladim ikisindede turbolar bir sure sonra üflemeye başladı.brabusa yaptırmanızı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalMW

E180 ler için çok ihtiyaç olacak bu kitlere BRABUS'a yaptırırsa garanti dışı kalmaz araç.

nasıl garanti dışı kalmıyor? Servis yapmıyor ki?

Brabus ile yaparsak arıza olasılığı daha mı düşük olur?
  • hepsi araca zarar veren uygulamalar. bir 2013 c180 cgi sportcoupe kullanısı olarak çok araştırdım hiç birini tavsiye etmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.