Şimdi Ara

Cam tozlu perde sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 10 aydır tripodda kullandığım lg hw 300 projeksiyonumu askı aparatıyla tavana montajladım fakat tripottaki görüntüyü yakalayamadım kontrastta düşüklük var ayakta görüntü normalken oturunca seyretme pozisyonunda kontras azalması oluyor zannedersem perde ile ilgili perdeyi normal perde ile degiştirsem sorun ortadan kalkarmı cevabınıza göre yeni perde alıcam. Bu arada 200-200 cam tozlu silvercrest perde kullanıyorum

• Yokmu arkadaşlar fikri olan bir yardımcı olsanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: eakaya

Yokmu arkadaşlar fikri olan bir yardımcı olsanız

Perdenin kalitesiz oldugunu düşünüyorum, Elite veya Specta markalı perdelerden alırsanız fark olacaktır bence
  • Cam tozlu perdelerde izlediğiniz açı çok önemlidir her açıdan aynı görüntüyü alamazsınız.
    Zaten sinema içinde tavsiye edilmez pek bizim ülkede çok populer ama gain oranı 1.0-1.2 arasında değişen bir perde alın daha mutlu olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatroxx -- 10 Temmuz 2013; 14:48:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatroxx

Cam tozlu perdelerde izlediğiniz açı çok önemlidir her açıdan aynı görüntüyü alamazsınız.
    Zaten sinema içinde tavsiye edilmez pek bizim ülkede çok populer ama gain oranı 1.0-1.2 arasında değişen bir perde alın daha mutlu olursunuz.

hocam normal beyaz perdemi yoksa metalize gri mi alsam sadece film için kullanıyorum projeksiyonu
  • salonda kullanacaksanız gri perde, özel oda varsa ve bu odanın duvar-tavanı mat koyu boyaya sahipse beyaz perde.
  • Merhaba Salon için neden gri perde tavsiye ediliyor sorabilir mıyım, çok bilgim yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eozen81 salonda duvar ve tavan genelde mat olmayan açık renklerle boyalıdır, Projeksiyondan çıkan ışık yüzünden bu mat olmayan açık yapı perdeye vurarak kontrastı ciddi şekilde düşürür o yüzden kısmen de olsa siyah seviyesini ve kontrastı kurtarmak adına yüksek kontrast gri perde adı altında satılan perde kullanmak biraz daha iyi olacaktır
  • Çok teşekkürler açıklama için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 14 Temmuz 2013; 10:13:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.