Şimdi Ara

Camfrogun Portunu Modemden Nasıl Kapatbilirim? Airties RT-102 Ustalar Yardım Lütfen...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 kişilk 1 ağdayım ve Airties RT-102 adsl modemimiz var. CAMFROG porgramının portlarını modem üzerinden nasıl engelleyebilirim.
    1024 3gb sınırlı bağlantı kullanıyorum ve 10 günde ortalama 6gb kullanılmış. Kullanıcıları uyarmama rağmen hala kullanıyorlar.
    Lütfen yardım edin....

• 256 sınırsıaza geç bence başka çare yok
  • 192.168.2.1 bu ip numarasından modemin ara yüzüne girin. Şifre sorarsa eğer belirlenmemişse devam deyin. Daha sonra soldaki menüde FIREWALL a tıklayın ve alt menüden de Erişim kontrolüne tıklayın. Sağ tarafta açılan sayfada pc ekle diye bir yazı var ona tıklayın. Açılan sayfada İstemci PC Tanımını yapın örneğin arkadaşınızın ismini verin derim.İstemci PC IP Adresi kısmına da ağ da arkadaşınızın pc sine atamış olduğunuz ip yi yazın.yani 192.168.2. hazır olan kısmı siz tamamlayın. En altta yazan Manuel Tanımla yazan yere port numarasının kullandığı protokolü yani udp mi tcp mi onu işaretleyin öncelikle. Sonra da allta kalan aralıklardan Port Aralığı yazan yere Camfrog programanın kullandığı portu içinde barındıracak şekilde dar bir aralık belirleyin. En son olarak da tamam ı tıklayın işleminiz tamamlandı.
  • arkadasım ıyı yazmısın bı de bir programın hangi portu kullandını nasıl oreneceğimizden bahsedersen oretirsen cok hayırlı bi iş yapmış olursun( gercekten cok acık bır sekılde ızah ediyorsun senı tebrik ederim) mesela bılınmeyen bı program adı x olsun ben bunun hangı protokolve portu kullandını nasıl oreneceğim ???
  • http://www.camfrog.com/camfrogserverconfiguration.phtml

Örneğin bu camfrog un kullandığı portlar hakkında bilgi vermiş. Fakat genel olarak bir programın hangi portu kullandığını öğrenmeniz için Dos tipi satır komutunu kullanacaksınız. Dos tipi diyorum yani eski Win 98 dos sistemi kalmadığı için. Donatıların içinde komut istemi vardır. Onu açın ve netstat -a yazın. Mantık çerçevesi içerisinde anlamaya çalışın neyin hangi portu kullandığını. Örneğin Yahoo da e-posta kontrol ediyorsanız orada Yahoo ile ilgili bir şeyler görürsünüz muhtemelen. En solda kullandığı protokolü, hemen yanında da pc ismi : port no şeklinde kullandığı port yazar.

Kolay gelsin

• TEŞEKKÜLER ÖZGÜR BEN DE ZOOMDA NASIL YAPABİLİRİM BU AYARI ONUDA ANLATABİLİRMİSİN ZOOM X4
  • peki messenger için hangi potrları engelleye biliriz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.