Şimdi Ara

Camları Temizlerken..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar özellikle ön cam ve diğer camlar için hangi türde temizleyici kullanıyorsunuz? aracımın ön camında camsil ve otomobil şampuanının geçiremediği ve sadece ışıkta belli olan nokta nokta lekeler var. bunları nasıl çıkartabilirim? neler önerebilirsiniz?

• camlar herzaman temiz olru aracımda yoksa pek rahat edemiyorum

kirlendikçe cam sil ile temizliyorum birde düzenli olarak aracı yıkatırım.Leke falan kalmıyor.
  • o lekeleri cifle ovunca geçiyor cifle ovun sonra yıkayın tertemiz olur
  • çıkmayan ve gece görülen o leke benzeri şeylerin çoğu ufak tefek taş çarpmalarının neden olduğu izlerdir.

öncam temizliği için bulaşık deterjanı, yumuşak bir üstübü yada pamuk ve sıcak su iyi sonuç verir.ayrıca aracın camsil bidonuna bir niktar bulaşık mak.da kullanılan parlatıcıdan koyarsanız daha iyi olur..
  • O lekeler kireç lekesi de olabilir. Onu da kremsi boya koruma cilası veya sadece camlar için geliştirilmiş cam cilası ile giderebilirsiniz.
  • Ben de cama yapışan ve çıkmayan böcek kalıntılarına sinir olurum.
  • cam suyu bölümüne 1 lt lik parlatıcılı camsularından koyuyorum. Hem camı parlatıyor hemde su püskürtülen uçların tıkanmasını engelliyor.
  • cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar

bu lekeler böcek değil de sanki kurumuş ve çıkmayan reçine kalıntıları gibi. fıskiye deposunda sürekli camsil bulundurmama rağmen çıkmayan cinsten kalıntılar. bu arada danışmak istediğim bir iki konu daha var:

@efsanea_06 ve Collezione:

arkadaşlar cif ve bulaşık deterjanı kaportaya ya da camlara zarar vermez mi? buralarda bi yerde zararlı olduğunu okumuştum sanki. ama sizde bi problem oluşmadı herhalde.. öyle mi?

@obey

cam cilası nedir ve nerelerde satılır? şimdiye kadar hiç rastlamadım ondan soruyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlaCKwiDoW

cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar

bu lekeler böcek değil de sanki kurumuş ve çıkmayan reçine kalıntıları gibi. fıskiye deposunda sürekli camsil bulundurmama rağmen çıkmayan cinsten kalıntılar. bu arada danışmak istediğim bir iki konu daha var:

arkadaşlar cif ve bulaşık deterjanı kaportaya ya da camlara zarar vermez mi? buralarda bi yerde zararlı olduğunu okumuştum sanki. ama sizde bi problem oluşmadı herhalde.. öyle mi?

@obey

cam cilası nedir ve nerelerde satılır? şimdiye kadar hiç rastlamadım ondan soruyorum.

cam cilası; yağmur da suyun tutulmasını engelleyen bi ilaç.444 yada diğer markaları mevcut.suyun camda durmasını engellıyor.arac 40-50 km hzın uzerndekyn cilecekelri çalıştırmadan suyun kaymaısnı saglıyo.camıda temıslıyo uzerıne lekelerın gelmesını engellıyo.bi uygulama bir aydan fazla etkısını gösteriyor.aksesuarcılar ve marketlerde bulabılrınz.

• quote:

Orjinalden alıntı: fmaka

quote:

...

cam cilası; yağmur da suyun tutulmasını engelleyen bi ilaç.444 yada diğer markaları mevcut.suyun camda durmasını engellıyor.arac 40-50 km hzın uzerndekyn cilecekelri çalıştırmadan suyun kaymaısnı saglıyo.camıda temıslıyo uzerıne lekelerın gelmesını engellıyo.bi uygulama bir aydan fazla etkısını gösteriyor.aksesuarcılar ve marketlerde bulabılrınz.

teşekkürler fmaka ilk gördüğüm yerde alacağım

• quote:

Orjinalden alıntı: fmaka

quote:

cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar

@obey

• Gazete ve camsil ile temizlemeyi denesene.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.