Şimdi Ara

Çankaya hukuk(tam burslu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bu üniversite hakkında bilgi sahibi olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• karamgurme K kullanıcısına yanıt
    Benim arkadaşlarım okuyor şunu gayet söyleyebilirim tam burslu tutuyorsa devlette tutuyordur özel yazma eğitim kalitesi sıfırın altında ama sen ben rahat rahat geçip okuyayım diyorsan o ayrı burs düşürme gibi bi kaygıları da yoktu bursu zor kaybedersin yanİ

• quote:

Orijinalden alıntı: Hukukhukuk21

Benim arkadaşlarım okuyor şunu gayet söyleyebilirim tam burslu tutuyorsa devlette tutuyordur özel yazma eğitim kalitesi sıfırın altında ama sen ben rahat rahat geçip okuyayım diyorsan o ayrı burs düşürme gibi bi kaygıları da yoktu bursu zor kaybedersin yanİ

Sıralamam 13.450lerde..
    Ankara'da okumak istiyorum yoksa Marmara filan da yazardım
    Gazi yazcam ama gelmeyecek büyük ihtimal. O Yüzden altına cankaya yazsam mi diye düsündüm ama üniversite hakkında hicbi bilgim yok

• Bende düşünüyordum ama babam araştırdı çok iyi değil dedişler onun yerine başkent fena değil diye duymuş ama pek bir fikrim yok başkent hakkında

• Başkentin eğitimi daha iyidir ama burs konusunda zorluyorlar diye duymuştum oranında hazırlığı var ama atlanılabilir çok zor değil yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Busraaç

Bende düşünüyordum ama babam araştırdı çok iyi değil dedişler onun yerine başkent fena değil diye duymuş ama pek bir fikrim yok başkent hakkında

Başkent daha iyiymiş evet ama burs kesiyor malesef

• quote:

Başkentin eğitimi daha iyidir ama burs konusunda zorluyorlar diye duymuştum oranında hazırlığı var ama atlanılabilir çok zor değil yani

Hocam siz Gazi'nin altına ne yazmamı önerirsiniz

• karamgurme K kullanıcısına yanıt
    Çankaya'yı kesinlikle önermem ama başkent tam burslu eğitimi kalitelidir hazırlığı atlaması da kolay kampüsü de fena değil illa Ankara da kalıcam diyorsan yazabilirsin sonra da Yıldırım beyazıt ama ingilizce hazırlığı zordur ve ingilizceyi sevmen gerekir seçmeli dersleri ingilizcedir

• quote:

Çankaya'yı kesinlikle önermem ama başkent tam burslu eğitimi kalitelidir hazırlığı atlaması da kolay kampüsü de fena değil illa Ankara da kalıcam diyorsan yazabilirsin sonra da Yıldırım beyazıt ama ingilizce hazırlığı zordur ve ingilizceyi sevmen gerekir seçmeli dersleri ingilizcedir

Tobb hukuk hakkinda düşünceleriniz nelerdir hocam?

• gladyatör0652 G kullanıcısına yanıt
    TOBB ikisinden de kat be kat iyidir sağlamdır yani devletlerle yarışır 3dönem okul ama cumartesi günleri de var eğitim sistemi diğerlerine oranla farklıdır kampüsü çevresi iyidir ama ilk 10.000de alıyor diye biliyorum yüzde 50si

• quote:

TOBB ikisinden de kat be kat iyidir sağlamdır yani devletlerle yarışır 3dönem okul ama cumartesi günleri de var eğitim sistemi diğerlerine oranla farklıdır kampüsü çevresi iyidir ama ilk 10.000de alıyor diye biliyorum yüzde 50si

Aynen hocam paralisi bile puani az değil ilk 5.000 %50 burslu oluyor aylik verdikleri parayla o para çıkar peki kıyas yaparsak ankara ,bilkent,tobb,koç dersek siralama nasil olur ?

• TOBB'un puanına aldanmayın, hukuk için asla hak etmiyor o paraları, puanları. Ankara'da iki tane hukuk vardır: Ankara ve Bilkent. Gerisi teferruattır, diploma açısından fark yaratmaz. Tabi eğitimleri birbirlerinden farklıdır; ancak TOBB zaten zor olan hukuk bölümünü öğrenciye tatil imkanı vermeyerek daha da zorlaştırır ama bunun bilgi/eğitim yönünden katkısı tartışılır.

Çankaya Üniversitesi ise puanı Bilkent'in paralısına bile yetmeyen zenginlerin gittiği okul. Yurtdışı imkanı falan var ama nasıl? Liselerde falan olurdu ya ver parayı dil kursuna git, aynı mantık. Yani yok Stanford'da yok Viyana'da falan master yapayım, Erasmus ile en kaliteli okullara gideyim gibi bir şey yok.

İlla Ankara'da bir hukuk diyorsanız ben de Başkent'i sık sık duydum. Tabiki hiçbiri babamın üniversitesi değil. Zaten Turgut Özal, Başkent, TOBB, Çankaya yani toplamda 4 tane özel üniversite alternatifiniz var. İyice bir araştırın. Hepsi kendilerini öveceklerdir, övdükleri noktaları özellikle araştırın ve değerlendirin. Herkes yurtdışına öğrenci gönderiyoruz der, bakın bakalım hangi üniversiteye ne amaçla göndermiş.

• Ben binasını gezmeye gittim binayi liseden çevirmişler aynı devlet okulu gibiydi hatta daha kötüydü özel üni dediğin biraz şekilli şemalli olur onu yazıp burs kesilmesi gibi özellere ait bazı sıkıntılarla uğraşacağına Yıldırım Beyazıt yaz derim

• gladyatör0652 G kullanıcısına yanıt
    Bilkent,Ankara,koç,TOBB derim ben

• falcony06 kullanıcısına yanıt
    Gazi yüzde 95 ihtimalle gelir hiçbir sonuca kesin demek doğru olmadığından yüzde 5 ihtimali kestim

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Ben binasını gezmeye gittim binayi liseden çevirmişler aynı devlet okulu gibiydi hatta daha kötüydü özel üni dediğin biraz şekilli şemalli olur onu yazıp burs kesilmesi gibi özellere ait bazı sıkıntılarla uğraşacağına Yıldırım Beyazıt yaz derim

100. yılda oturuyorum o binayı diyorsanız evet öyle ama o bina şu an bi kaç bölüm için kullanılıyormuş, yeni binası eskişehir yolunda, 25-30 dk lık mesafede ama binası bayağı güzel :D
  • Arkadaslar yazdıklarını okudum ve yazmak içimden gelmedi. Yarın tercih yapmayı düsünüyorum hala kafamda bir fikir yok.
    Başkent hukuk mu yazsam diye düşündüm o da burs kesiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: falcony06

çankaya hukuk sonrasan biraz toparlandı diye duydum ben tm3de 8780 deyim ankara hacettepe gazi çankaya tam burslu yazdım başkenti bursun kesilmesi bahsinden dolayı yazmadım bu konuda kasıtlı davrandıklarıda yazıyo yorumlarda,bana gazi gelirmi ne dersiniz?

Aslında bende başkent yazmak istiyorum. Çankaya'dan daha iyiymiş.
    Ama başkent bursu kesiyor malesef onu Göze alamıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.