Şimdi Ara

canon Mg3150

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yazıcım bugun elime canon mg3150 bitmeyenkartuşlu ulaştı gece kurulumu gerçekleştirmek istedim.Ama kurulumu yaparken kartuşların üzerindeki turuncu bantları cıkarırken surekli mürekkep akmaya başladı siyah olanından(yarım rulo tuvalet kagıdı kullandık genede akma bitmedi bu akma bitmeden taktım) bundan dolayı bende panikleyip gecenin bir saatinde bursakartusu aradım sagolsunlar ilgilendiler bu saate rağmen bende kendileri çok oyalamak istemedim burdan bir kac sorum olacak.

1.Bu kurulum esnasında kartustan mürekkep gelmesi sorun olusturur mu?

2.Gayet güzel renkli ve siyah beyaz çıktı aldım sıkıntı yok bu demektir midir ki yazıcım sorunsuz calısıyor?

3.Fotografta cektiğim yerlerde biraz sarı ve kırmızı mürekkep lekeleri var bunlar normal mi?(foto biraz kötü kusura bakmayın)

4.Bu yazıcı benim anladığım üzere işlemlerim bitince bir ses cıkarıyor galiba kartusların yerini ayarlıyor bu normal mi?

5.Yazıcı dogru calısmıyorsa nasıl anlarım?

6.Bir de Çıktı alırken resimdeki gibi bir uyarı geldi ne yapmam gerekiyor?

canon Mg3150

canon Mg3150

• 1- Bitmeyen kartuş tankındaki Vanayı yada Renkli küçük tıpaları açmadan kartuşlardaki bantları sökerseniz, dediğiniz gibi kartuşlardan akma yapar. Vanayı yada küçük tıpaları açarsanız sorun kalmayacaktır. Şu anki durumda mürekkep akıntınız kesilmiş sanırım. Sorun yok demektir.
    2- çıktılarınızda sorun yoksa, yazıcınızda yada sistemde sorun yok demektir
    3- Resimde işaretlediğiniz yer, akan mürekkebin kalıntılarıdır. kuru bir peçete ile temizleyebilirsiniz.
    4- Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, ilk kullanımda yada kullanım sonunda kartuş tıkanıklığını önlemek için kafa temizleme işlemi yapar. Bu işlem bittiğinde yuvasına oturur. Bu sebeple dediğiniz şekilde ses gelecektir
    5- Yazıcınızda bir hata oluşursa Yazıcı ekranında E harfi yanıp söner , sonra da ardından rakamlar yanıp söner, E,1,6 , E,0,2 gibi. Bu rakamları gördüğünüzde yazıcı ile ilgili bir hata oluşmuş demektir. Yazıcının kullanım kitapçığında tüm hataların cevapları var.
    yada, yazıcıya bir yazı gönderdiğinizde, bilgisayar ekranında hata kodu çıkar... 5100 yada U053 gibi, yine bu kodların da çözümleri, 12 sayfalık kullanım ve kurulum kitapçığında yazıyor
    6- Resimde belittiğiniz hata mesajı , SADECE KARTUŞLARI YERİNDEN ÇIKARIRSANIZ verir. TAMAM tuşuna basarsanız hata mesajı ortadan kalkacaktır. Kartuşları her çıkardığınızda bu mesajı göreceksiniz.

Ayrıca HAyırlı Uğurlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 22 Mart 2012; 21:37:03 >

• Çok teşekkür ederim Kadir bey sayenizde kavustuk böyle bir makineye hızlı ve sorunsuz geldi elime size de sordugum yaklasık 50 sorunun cevapları için teşekkür ederim

Kartuştan mürekkep gelme olayında söylemek istediğim bir şey var.Ben zaten vana açık bir şekilde o işlemi yapmıstım(videodaki adımları dikkatlice uyguladım yalnız video mg2150 e göre ayarlanmıstı bir sorun teşkil eder mi bilemiyorum)
    Yazıcım kullanmayacağım zaman kapalı durumda mı durmasını tavsiye edersiniz.Kullanım hakkında tavsiyelerinizde bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akjed

Çok teşekkür ederim Kadir bey sayenizde kavustuk böyle bir makineye hızlı ve sorunsuz geldi elime size de sordugum yaklasık 50 sorunun cevapları için teşekkür ederim

Kartuştan mürekkep gelme olayında söylemek istediğim bir şey var.Ben zaten vana açık bir şekilde o işlemi yapmıstım(videodaki adımları dikkatlice uyguladım yalnız video mg2150 e göre ayarlanmıstı bir sorun teşkil eder mi bilemiyorum)
    Yazıcım kullanmayacağım zaman kapalı durumda mı durmasını tavsiye edersiniz.Kullanım hakkında tavsiyelerinizde bekliyorum.

demek istediğim suydu ilk önce orjinal bantları cıkaracak sonra vanayı acacaktınız.artık bir sorun olmaz..

vanayı yazıcıyı cok uzun süre kullanmayacağınız zaman kapatın yoksa acık kalsın.

tavsiyem;
    normal belgeyi metin modunda
    fotoğrafı en yüksek bbaskı modunda yazdırın.

ayrıca bu makinede otomatik cift taraflı baskı özelliğinin olduğunu unutmayın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.