Şimdi Ara

CANON PİXMA MP 150 RESİMLİ KARTUŞ DOLUMU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
17.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar. ben bugün kartuşlarımı doldurdum. deneyimlerimi yazayım istedim.
    yazıcım mp 150
    öncelikle renkli kartuşlardaki renk yuvalarının resmini kağıda yazdırıp önüme koydum.
     CANON  PİXMA MP  150   RESİMLİ KARTUŞ DOLUMU

kırmızı ,mavi ,sarı mürekkepleri enjektöre çekip hemşirelerin yaptığı gibi enjektörün havasını aldım.onlarıda geniş gazete kağıdının üstüne dizdim. (gazete kagıdı damlayan mürekkeplerin etrafı batırmaması için)
    daha sonra kartuşun üztündeki etiketi maket bıcağı ile çıkarıp bir kenara aldım.
    resimdede görülen üç ufak deliği bir dikiş iğnesini ısıtarak enjektör iğnesi rahatlıkla sıgacak kadar deldim.(fazla genişletmedim)
    enjektörü delikten içeriye sokup çok yavaş bişekilde mürekkebi bastım.üç deliğede aynı işlemi uyguladım.
    etiketi yapıştırdım.(ben delikleri silikonla falan kapatmadım yani)
    Siyahıda aynı şekilde doldurdum yanlız siyahın deliğine mum danlattım.

mürekkep iyice yerleşsin diye 3-5 dakika oyalandım. kartuşları yerine taktım.Daha önceki kartuşla bir resim bastırmıştım. aynı resmi sayfanın diğer yarısına bastırtım.
    sonuç harika.tam aynı olmasada %90 aynı(renklide)
    siyahda ise sanki eskisinden daha iyi geldi bana.
    şimdilik akıtma ,karttuş boş işareti gibi şeylerle karşlaşmadım.
    kartuşu bir saat sonra çıkarıp yuvalarına baktım akıtma varmı diye akıtma falanda yok.
    Yanlız neredeyse doldurduğum kartuşu bititreceğim deneme çıktıları almam yüzünden

YALNIZ BEN KARTUŞLARIMI TAMAMEN BİTMEDEN DOLDURDUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mky71 -- 30 Aralık 2006; 15:28:58 >

• RESİMLERLE ANLATIYORUM.

• quote:

Orijinalden alıntı: mky71

RESİMLERLE ANLATIYORUM.

• quote:

Alıntıları Göster
    Tebrik ederim arkadaş! ayrıca teşekkürler bilgiler için çok faydalı. Bir kaç soru:

Mürekkepleri nereden aldın?(adresi soyle bende alıcam çünkü) kaç paraya? Siyah olan pigmentli mi?

Mürekkep kaliteli mi sence?

• quote:

Alıntıları Göster
    Tebrik ederim arkadaş! ayrıca teşekkürler bilgiler için çok faydalı. Bir kaç soru:

1. Mürekkepleri nereden aldın?(adresi soyle bende alıcam çünkü)

2. Kaç paraya?

3. Siyah olan pigmentli mi?

4. Mürekkep kaliteli mi sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toruk_makto -- 1 Ocak 2007; 23:26:28 >

• bursa dan geldi bunlar. dükkanları bursa damürekkebi okula birileri geldi .(daha önce bir çok okula mürekkep vermişlerdi. )

onlardan aldıp. bunlar tüm türkiyeye dağıtım yapıyorlarmış.
    250 ml (ama içinde hemen hemen 300 den fazla çıktı)siyah 30 lira
    100 ml renkliler 12,5 hepsine 60 lira verdim.
    mürekkepler bayagı kaliteli. önceden orjinal kartuşla resimler yazdırmıştım.dahasonra doldurunca yazdırdım ve aynı resimlerin çıktılarını arkadaşlara gösterdim. dolma kartuşu tabiki ayırt ettiler ama epey inceleyip karşılaştırdıktan sonra bu da bana yetti. yani hemen ayırt etselerdi o zaman anlayacaktımki iyi çıktı olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mky71 -- 2 Ocak 2007; 0:55:54 >
  • quote:

bursa dan geldi bunlar. dükkanları bursa damürekkebi okula birileri geldi .(daha önce bir çok okula mürekkep vermişlerdi. )

onlardan aldıp. bunlar tüm türkiyeye dağıtım yapıyorlarmış.
    250 ml (ama içinde hemen hemen 300 den fazla çıktı)siyah 30 lira
    100 ml renkliler 12,5 hepsine 60 lira verdim.
    mürekkepler bayagı kaliteli. önceden orjinal kartuşla resimler yazdırmıştım.dahasonra doldurunca yazdırdım ve aynı resimlerin çıktılarını arkadaşlara gösterdim. dolma kartuşu tabiki ayırt ettiler ama epey inceleyip karşılaştırdıktan sonra bu da bana yetti. yani hemen ayırt etselerdi o zaman anlayacaktımki iyi çıktı olmamış.
    Canon MP500 ün kartuşları da aynı sistemle dolabilir mi? (Kartuşlarda chip var.) Dolum yapan yer biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: fozturk11

Canon MP500 ün kartuşları da aynı sistemle dolabilir mi? (Kartuşlarda chip var.) Dolum yapan yer biliyor musunuz?

Alıntıları Göster

https://store.donanimhaber.com/de/36/03/de3603cc80d1f756e414525ed43f9ce3.jpg

MP150 'nin renkli kartuşu CL-41 'in sıfır fiyatıhttp://www.btpazar.com/pinfo.asp?pid=8828 36,71 YTL

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalarabaci

https://store.donanimhaber.com/de/36/03/de3603cc80d1f756e414525ed43f9ce3.jpg

MP150 'nin renkli kartuşu CL-41 'in sıfır fiyatıhttp://www.btpazar.com/pinfo.asp?pid=8828 36,71 YTL

Alıntıları Göster
    kardeşim teşekkürler.
    acaba bu aldığın 250'lik tüplerle kaç kere dolum yapabiliyormuşsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: akhenaten

kardeşim teşekkürler.
    acaba bu aldığın 250'lik tüplerle kaç kere dolum yapabiliyormuşsun?

Alıntıları Göster
    şimdi ,renklilre 4-5 ml enfazla 3 renk var .siyahada her bitişinde en fazla 10 ml mürekkkep basıyorum.ona göre hesapla işte.
    yani 250 ml lik mürekkebi 250/10 ml ise 25 defa eder.
    fazla mürekkep basmamak lazım.
  • quote:

şimdi ,renklilre 4-5 ml enfazla 3 renk var .siyahada her bitişinde en fazla 10 ml mürekkkep basıyorum.ona göre hesapla işte.
    yani 250 ml lik mürekkebi 250/10 ml ise 25 defa eder.
    fazla mürekkep basmamak lazım.

Alıntıları Göster
    Canon MP500 hakkında bilgim yok foruma bak .
    ama tahminim aynı şekilde dolması lazım. özellikle renklilerde kartuş modeline göre hangi rengi nereye dolduracagını iyi tespit etmek lazım yoksa kartuş ölebiler heralde.

• quote:

Canon MP500 hakkında bilgim yok foruma bak .
    ama tahminim aynı şekilde dolması lazım. özellikle renklilerde kartuş modeline göre hangi rengi nereye dolduracagını iyi tespit etmek lazım yoksa kartuş ölebiler heralde.

Alıntıları Göster
    cok faydalı bir yazı olmuş. gösterdiğin özen ve detaylı anlatım için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutluthegreat

cok faydalı bir yazı olmuş. gösterdiğin özen ve detaylı anlatım için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    çok saol arkadaşım verdiğin bilgiler bana canonu seçtirdi ancak mürekkep olarak tavsiyeniz nedir nerden alalım hangi marka olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sersyco

çok saol arkadaşım verdiğin bilgiler bana canonu seçtirdi ancak mürekkep olarak tavsiyeniz nedir nerden alalım hangi marka olsun

Alıntıları Göster
    mürekkep meselesi problem olabiliyor.malesef mürekkepbe ulaşmak biraz zor oluyor,çünkü kırtasiyelerde satılmıyor. ama büyükşehirlerde ararsanız muhakkak bulursunuz.ayrıca internettede buluna biliyor.mürekkep kalitesi önemli çünkü sadece çıktının renklerini değil aynı zamanda kartuşun geleceğinide etkiliyor.kalitesiz bir mürekkep kartuşta yazma problemleri oluştura biliyor.yada markadan markaya değişik sonuçlar verebiliyor.canonda iyi yazan bir mürekkep hp de sorun çıkarabiliyor.

• quote:

mürekkep meselesi problem olabiliyor.malesef mürekkepbe ulaşmak biraz zor oluyor,çünkü kırtasiyelerde satılmıyor. ama büyükşehirlerde ararsanız muhakkak bulursunuz.ayrıca internettede buluna biliyor.mürekkep kalitesi önemli çünkü sadece çıktının renklerini değil aynı zamanda kartuşun geleceğinide etkiliyor.kalitesiz bir mürekkep kartuşta yazma problemleri oluştura biliyor.yada markadan markaya değişik sonuçlar verebiliyor.canonda iyi yazan bir mürekkep hp de sorun çıkarabiliyor.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar,
    mp 150 için hem siyah hem de renkli aşağıdaki siteden mürekkep almıştım. sonuçtan gayet memnunum. yanlız tavsiyem hepsini 1 seferde sipariş vermeniz. çünkü kargo alıcıya ait ve 1 şişe içinde 3 şişe içinde aynı kargo ücreti ödedim(4,7 ytl - yurtiçi kargo)

aldığım ve kullandığım mürekkeplerin tam linkihttp://microer.com.tr/product_info.php?products_id=152&osCsid=b8be8af8b6eef18ca2850cc8c2cbbadc

fiyat ve kaliteden memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutluthegreat -- 16 Ocak 2007; 13:44:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutluthegreat

arkadaşlar,
    mp 150 için hem siyah hem de renkli aşağıdaki siteden mürekkep almıştım. sonuçtan gayet memnunum. yanlız tavsiyem hepsini 1 seferde sipariş vermeniz. çünkü kargo alıcıya ait ve 1 şişe içinde 3 şişe içinde aynı kargo ücreti ödedim(4,7 ytl - yurtiçi kargo)

aldığım ve kullandığım mürekkeplerin tam linkihttp://microer.com.tr/product_info.php?products_id=152&osCsid=b8be8af8b6eef18ca2850cc8c2cbbadc

fiyat ve kaliteden memnunum

Alıntıları Göster
    peki bu kartuşun bi dolum ömrü yok mudur?
    bi kartuş en fazla kaç defa doldurulabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: m_runo

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: m_runo

asıl soru bırde,
    murekkep uzun sure kullanılmadıgında donma yapıcakmı?
    orjınal kartuslar daha ıyı bu konuda

bende de mp150 var

• elbette arkadaşlar orjilan kartuşla kıyasyamayız dolma kartuşu. adı üstünde orjinal.
    ama amatör kullanımlarda idare ediyor işte.elbette orjinal kartuş şimdiki fiyatının 1/3 ü falan olsa yani 10 ylt olsa belki bu yollara gerek bile kalmayacak.
  • quote:

elbette arkadaşlar orjilan kartuşla kıyasyamayız dolma kartuşu. adı üstünde orjinal.
    ama amatör kullanımlarda idare ediyor işte.elbette orjinal kartuş şimdiki fiyatının 1/3 ü falan olsa yani 10 ylt olsa belki bu yollara gerek bile kalmayacak.
    orj. kartuşun dolum ömrü ne kadar yani en fazla kaç defa doldurulabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_runo

orj. kartuşun dolum ömrü ne kadar yani en fazla kaç defa doldurulabilir?

Alıntıları Göster
    cok basarılı yaaaaaa
    helal olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.