Şimdi Ara

Canon Powershot A570 IS Lens Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende Canon Powershot A570 IS var bir ara sanırım bir arkadaş bu makine kabındayken üzerine oturdu ve bir iki gün sonra açmaya çalıştığımda açılmadı ben de lensi biraz zorlayınca makine açıldı ama açılıp kapanırken çıtırt diye bir ses yapıyor zoom yaparken iki kere aynı ses geliyor. Bununla ilgili mümkünse makineyi sökmeden(çünkü görüntü sabitleyici yani IS var sökersem bir daha toplanmaz gerçi normal makine de toplanmaz da) bir önerisi olan var mı. Servise gönder demeyin makine 6. yaşına girecek ve servise göndersem 250-300 TL isterler.

• yani başka bir makina al.

Ya da bu işlere uğraşan bir tamirciye 50'ye 60'a yaptırabilirsin belki
  • Sinoptayım sinopta anlayan var olduğunu pek sanmıyorum kendim yapamazmıyım
  • Çok zor ben de A530 vardı, lens kapağı tam açılmıyordu, önde ki halkayı çıkarttım öndeki yaylar açar açmaz fırladı :)
    Sonra yayları eğip büküp yerine oturtabildim artık tam açılıp kapanıyor.

Fakat senin durumun çok daha karmaşık ve zor
  • Netten araştırın, belki youtube'da falan bir tamir videosu bulabilirsiniz. Elinizdeki makina süperdir, günümüzde onun gibi başarılı modeller yok. Bugün yeni bir makina alsanız boşuna para verirsiniz yani belli bir fiyata kadar.
  • Ayni makina bende de var.hakikaten çok saglam taş gibi diyesim geliyor.bir tek bazı pillere karşı sorunu var,çabuk yiyor pilleri.İsterseniz bir de ana konuya sorun.Gerçi epey zamandır oradan da ses çıkmıyor pek:
    http://resim.donanimhaber.com/m_13812548/mpage_51/f_/key_canon+powershot//tm.htm#67666501
  • Benim makine çalışıyor odaklamada da sorun yok ama işte tek sorun açılıp kapanırken çıtırt diye bir ses gelmes zoom yaparken iki kere ve daha şiddetli geliyor aynı ses yani şu anlık bir şey yok ama gelecekte mo makineye bir şey olabilir ona korkuyorum aynı zamanda o lensin yanındaki kapağı açmayı ben de denedim nırmal görünüyordu ama bir sıkıntı olduğu sesten dolayı belli yardım eden biri olursa tabiki de makineyi sökmeden çünkü özellikleri bayağı iyi servis 250-300 tl istemiş lensi için zaten makinenin sıfırı 600-700 tl :/ yine de ilgilenen ve ilgilenecek herkese teşekkürler :)
  • Makinenin sıfırını nerfede gördünüz acaba?arayıp ta bulamayan arkadaşlar var da...
  • hatırlamıyorum bir ara akakcede vardı ama kaldırmışlar bulursam atarım linkini
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.