Şimdi Ara

CARTEL CNP3500 İLE İLGİLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce WM6 için garmin, palm için tomtom vs kurdum. Hepsinde sorun yaşadım. Kimisi haritası güncel olmadığından kimisi de işlettim sistemi çok yaygın olmadığından (palm) işimi görmedim. Darty de 139 TL ye görünce hemen atladım. Ama içinde navturkü n güncel olmayan haritası var güncelleme için para istendi ve ödesem bile gelecek olan harita ve hizmet ile de ilgili soru işaretlerim var. Mevcut versiyon İzmir de bir çok hata içeriyor. Açıkçası eğer işimi görecekse cihaz içindeki navturk programı yerine hafıza kartına atabileceğim bir başka program kullanmayı düşünüyorum. Özellikle haritası güncel en uygun hangi yazılımı önerirsiniz? Bendeki cihazda Win CE 5.0 var.

Teşekküler

• Bende bugün aldım ve aynı sorun bendede var. Güncel harita ve kurulum hakkında yardımcı olabilicek varsa süper olur
  • aynı sorunla karşı karşıyayım eğer hafıza kartına atıp çalıştırılabilecek bi progam warsa bi link alabrmym :) şimdiden saolun
  • Selamlar,

orijinal lisansli urun istiyorsanizwww.yolbil.com.tr den bakabilirsiniz.

saygilar.

Alim K.

quote:

Orijinalden alıntı: adakaya1994

aynı sorunla karşı karşıyayım eğer hafıza kartına atıp çalıştırılabilecek bi progam warsa bi link alabrmym :) şimdiden saolun
  • Arkadaşlar,

Cartel CNP3500 cihazında Centrality Atlas A3 372 MHz GPS alıcısı + işlemci kullanılmıştır, üretici firma Pierre Cardin Technology'dir. Tam şarjlı iken yaklaşık 1 saat şarjı gider, GPS sinyallerini çekmede zorlanırsa veya MP3 dosya dinlerseniz şarjı daha çabuk bitirirsiniz. Cihazda Navturk'ün 2007 Kasım haritası mevcuttur, yazılım ise geçtiğimiz yıla kadar Dünyada 1 numara olan Smart2Go (diğer adı Gate5) firmasına ait Versiyon 4.1 dir. Gate5 firmasını Nokia satın aldıktan sonra firma PND-PNA desteğini kesmiştir. Cihazın üzerindeki haritada İstanbul'dan Güney bölgelere rota çizdiremezsiniz, limit aşıldı hatasını verir. Bunu aşmak için Ayarlar--> Güzergah Ayarları'ndan Feribotu Kullanma ve Otobanları Kullanma seçeneklerini seçmelisiniz. Bu cihazlar için güncelleme almak isteyen arkadaşlar Google'da Cartel güncelleme diyerek arama yaparlarsa çözümleri görebilirler.
    Cihaz orta kalitedeki cihazlar sınıfındadır, Darty'deki fiyatı ise oldukça hesaplıdır. Bu cihazda 2 GB lik SD kartlar için hata alabilirsiniz. Garantili desteklediği SD kartlar 1GB ye kadar olanlardır. Cihazın içinde 256 MB Nand Flash bellek mevcuttur, bunun 110 MB kadarını harita + yazılım kaplıyor, kalanında çeşitli sistem dosyaları vs. çıkarırsak size 50 MB civarında yer kalır ki, bu kadar az bir bellek için cihazın içini karıştırmanızı pek tavsiye etmem.
    Daha detaylı soruları olan arkadaşlara (hem cihazlar, hem yazılımlar, hem haritalar ve güncellemeler, hem cihazların asıl üreticileri vs.) özel mail adresimi verebilirim veya buradan da cevap verebilirim.

• Bu cıhazdan almak ıstıyorum ama guncel harıta sorununu nasıl asabılırız.?
  • Bende Darty den Cartel 3500 navigasyon cihazı aldım. içindeki navtürk programı

ile sabah işe gelirken bahçelievlerde yanyoldan aniden sola dönün diye

yönlendirmek istedi. Bizim şoför de navigasyon cihazının söyledikleri hoşuna gittigi

için ters yol tabelasına bakmadan aracı çevirmeye çalıştı. Aniden tepki vererek

sola dönmesini engelledim. Navtürk içindeki harita 2007 haritası Navtürkü arayın

haritasına 2008 diyor ama inanın 2008 i bırakın 2006 gibi hiçbir güncelleme

yapmamış. Mim elektronik ile görüştüm cartel cihazının ithalatcısı ile. Onlar zaten navtürkün güncelleme sorunundan haberleri bile yok.

2 Gün boyunca araştırdım.

Ve sonunda Cartel 3500 cihazıma 2009 son güncellemeli yazılımı yükletebildim.

İnanmayan arkadaşlar varsa onlara ürünün güncellenmiş halinin

resimlerini çekip yollayabilirim. Hatta bu gece olmaz ama yarın ürünün igolu halinin resimlerini ile konu açmayı düşünüyorum

Ücretli yüklettim, şu an bütün güncellemeri sorunsuz kullanabiliyorum. Crack vs değildir.Yüklettiğim firmayı şu anda uluorta

açıklayamıyorum. hemen tepkiler başlamasın diye. İhtiyacı olan varsa adresi pm

ile gönderebilirim. Yerlerine gidip yüklettim ve çok memnun kaldım.Aklıma takılan

bütün soruların da cevaplarını yerinde aldım. Burada önemle amacım firmayı

övmek değil. Ücretli olarak 139 tl ye aldığnınız cihazınızın size yanlış yollar tarif e

tmesi insanın zoruna gidiyor.Bu yüzden sizinle paylaşmak istiyorum. Gittiğim firma

kıyıda köşede kalmış bir firma değildir. Bunu da bilgi olarak sizinle

paylaşmak isterim.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caca40 -- 30 Eylül 2009; 21:43:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.