Şimdi Ara

CD-RW ve CD-ROM çalışmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    CD-RW (LG HL-DT-ST GCE-8526B) ve CD-ROM (Mitsumi FX4820T!B), takılı bilgisayar Sorunsuz çalışıyorlardı,
    XP çöktü ve geri geldiğinde "Bilgisayarım'da" ikisinide görmiyor, Aygıt öneticisi onları görüyör fakat Her ikisinde de sarı (!) işareti var. Kaldırıp tekrar kuruyom Hata! veriyor. IDE Kablolarını ve Master, Slave, Cable Select mümkün olan seçenekleri yaptım fakat sonuç vermedi.
    Biosta, CD-Rom bağlantı secenekleri vari, onları değiştirince Bios hata Veriyor.
    Daha neler denene bilir?

*Bozulamadan önce en son ne yaptığımı bilmiyorum, sistem yaklaşık 48 saat hiç kapmadan çalışıyordu. (Normal durum daha önce de 4-5 gün kapatmadan çalışıyordu)

• ide denetleyicilerde bir sorun olabilir.Eğer aygıtlar çalışırken kullandığın xp sürümünü kullanıyorsan anakart üsrücülerini yüklediğinden emin ol..Eğer farklı bir xp sürümü kullanıyorsan aygılartın bu sürüm için bir sonun olmadığından emin ol..Ve yeni chipset dirver indirir.Sis chipsetler için miniport driver vardır onu indir kullan.
  • 8S648-RZ - GIGA-BYTE Anakartı kullanıyom, şimdi driveri bulup instal edeceğim

*** allahtan internet var... yaosa CD olmayınca bişiiiyükleyemiyorsun...
  • http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Support/Driver/Driver_8S648-RZ.htm sitesinde driveri çektim install ettim fakat düzelmedi ? Başka neden heralde ....
  • bence data kablonda sorun olabilir
  • cd romlardan birini hardiskin yanına slave bağlasan.
  • Biri SLave Olarak bağladuım, Eject düğmesini basınca CD'le açılıyor demek kablolar doğru bağlı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: natura

cd romlardan birini hardiskin yanına slave bağlasan.

natura'nın dediği gibi bağladın mı ?
    ide bağlantıları yanlış bile olsa power kablosu bağlı olduğu
    sürece eject düğmesi çalışır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cango34 -- 29 Haziran 2005, 23:21:54 >
  • Kabloar ve Jumper ayarları her şeklii denedim ... sorun başka yerde.... Sürücü tam bu model için bulamiyorum hiç bir yerde
    CD-RW modeli LG [HL-DT-ST GCE-8526B] Belkide sürücüde bir hata var??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.