Şimdi Ara

CEY oto yedek parça marka Türk firması 2024 yılında nasıl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizce 2024 yılı için oto yedek mekanik parça olarak artık CEY marka Türk firması nasıl, artık kaliteli üretim yapabiliyor lar mı?

Alt takım rot denge kolu vs cey marka alanlar nasıl memnun mu? Hemen bozuluyor mu?

Audi aracıma parça bakıyom, genelde CEY marka bulabiliyorum..   

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 6 Ağustos 2024; 15:27:30 >

• https://buhangiulkenin.com/cey-oto-yedek-parca-nerenin-markasidir/

• Merhaba;

Firmada üretim namına sadece plastik enjeksiyon bir kaç ürün var, geriye kalanı Çin’den ithal edilen veya fason ürettirilen ürünler. 1.4 TFSI boğaz kelebeğinden, 3.0TDI motorların emme manifolduna kadar geniş bir kitlede ithalat yaptıklarını gözlemledim.

1978’den bu güne uzanan tarihe sahip Oto yedek parça ithalatçısı bir firmanın sahibi olarak konuşacağım; bir firmada ne kadar çok çeşit varsa o kadar kalite düşer.

Bunun nedenini açıklamak gerekirse, her ürün kendi başına belirli kalite prosedürlerine sahiptir.

Mesela kendi işim olan basit bir marş motorundan örnek verelim; marş motorundaki dişli üretilirken azdırma frezesinde belli bir kaliteye getirilmezse soyulma yaparak kısa zamanda volantı yer bunun testlerini yapacak hem mühendis hem de test cihazları lazım olur, ayrıca marş motoru içerisindeki kollektör adı verilen parça fırınlama yapılırken süre kısa tutulursa kollektör kafa patlatır ve her ürün için değişken ısı ve süre parametreleri vardır. Yine marş motorlarında bulunan burcun araç modeline uygun belli miktarda grafenle karıştırılması gerekmektedir aksi takdirde kısa süre içerisinde burçta aşınma olur. Pinyon kapağı dökme üretimse, zamanla marşa bastıkça oluşabilecek bükülme kaynaklı çatlamanın önlenmesi adına soğutulma prosedürü gibi bir çok farklı kontrol ve bunların dışında da sadece marş motoru için test ekipmanlarımızla yaklaşık 17 farklı testten başarıyla geçtikten sonra üretici firmadan ürün satın alır piyasaya süreriz.

Malumunuz olduğu üzere gerek test makinelerine ayrılan bütçe, gerekse kalite ve üretim kontrolünde ciddi bir mühendislik ve ekip çalışması mevcut olup ürün maliyetine direk etki etmektedir.

Bir firmada ürün çeşidi ne kadar artarsa bu maliyetlerin de paralel olarak artması gerekmektedir.

Maalesef kalite ve üretim kontrol süreci bulunmayan firmalar, Çindeki export firmalar aracılığı ile her ürünü getirtebiliyorlar ama ürünler tabii ki uzun ömürlü olmuyor çünkü export firma en uygun fiyatlı ürünü bulmakla yükümlü olup, buradaki ithalatcı firma da sadece satış odaklı çalıştığı için olan son kullanıcıya oluyor.

Daha önce de yazdım, tekrar yazıyorum. Eğer kaliteli yan sanayi ürün arıyorsanız sadece kendi alanı üzerine odaklanmış firmaları tercih edin. Mesela ön takım parçalarında teknorot veya ayd tercih edilebilir, hakeza özellikle teknorot 6 ay birebir değişim garantisi veriyor.

• TEKNOROT markasının sitesi çok detaylı diye, bu markadan zaten almıştım. Ayrıca Audi ye mekanik parça üretiyorlarmış..

Türk markasıymış..

www.teknorot.com
    Otomobil Rotbaşı ve Ön Takım Yedek Parçaları | Teknorot
    https://www.teknorot.com/katalog/rotbasi-u/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 19 Ağustos 2024; 17:27:22 >
  • .i. . kullanıcısına yanıt

Çöp

• Podgoritsa kullanıcısına yanıt
    Bir fabrikada it direktörü olarak çalışmış biri olarak altına imzamı atarım. Bir üründe ustalaşmak -eğer ki o da gerçekten istiyorsan ve imkanların varsa- yıllar sürüyor.
  • "Made in China" nın TR ofisi..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.