Şimdi Ara

Çin Malı Tabletlerde İnanılmaz Fiyatlar ... Bu siteye ( etechshow ) güvenilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
6.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004 yılından beri yurt dışı sitelerinden alışveriş yapıyorum. Ebay ve AliExspress dışındakilerden alım yaparken hep tereddüt ettim. Google'da arama yaparak haklarında şikayet olup olmadığına bakıp ulaştığım sonuca göre karar verdim. Ancak iki gün önce bulduğumwww.etechshow.com adresindeki e-ticaret sitesi hakkında net bilgi edinemedim. Bulabildiklerimin hepsi aynen benim gibi inanılmaz düşük fiyatlar nedeniyle tereddüt içerisindeler.

Freeship bazı fiyatları yazayım. Aynı tereddütleri sizin de yaşayacağınıza eminim.

X210 Tablet PC 7 Inch Resistive Screen Android 2.3 IMAPX200 1GHz GPU 256MB RAM US$37.99
    ONDA VX580W Deluxe Edition Android 2.3 Tablet PC 5 Inch 8GB US$58.99
    Build Excellent B76C Android 4.0 Tablet PC 7 Inch 1GB RAM 8GB Dual Camera HDMI US$78.99
    Teclast P76Ti Tablet PC 7 Inch Android 2.3 New 1.2GHz CPU 8GB 2160P HDMI Camera US$81.99
    PD10 FreeLander Tablet PC 7 Inch Android 4.0 1.2GHz 1GB RAM 8GB 1080P US$82.99
    Ainol Novo 7 Paladin First Android 4.0 Tablet PC 7 Inch 8GB 1080P US$82.99
    SYSBAY S-MP99 Tablet PC 9.7 Inch Android 4.0 IPS Screen 1GB RAM 16GB Dual Camera 2160P HDMI Coffee US$89.99
    OEM Novo 7 Advanced Tablet PC 7 Inch Android 2.3 Camera 8GB 2160P HDMI US$89.99
    ONDA VI10 Elite Version Tablet PC Android 4.0 7 Inch HD Screen 8GB 1G RAM HDMI Camera US$99.99
    Ainol Novo 7 Elf Android 4.0 Tablet PC HD Screen 7 Inch 8GB 1GB RAM Camera HDMI US$101.99

İki gün önce e-mail attım. Ertesi gün cevap geldi. Soru ve yanıtı aynen aşağıya yazıyorum.
    " Since the price you have enlisted for SYSBAY S-MP99 Tablet PC is quite below the market range, I have hesitated to order it directly. I would appreciate if you could inform me whether the prodeuct is brand new or used/refurbished and confirm that you have it stock. I would also like to know it's estimated shipment time after I place the order."

" Thanks for your interesting on our site! The price on our site is true. And all our products is total new from the factory, please not worry if they are refurbished. And the SYSBAY S-MP99 Tablet is in stock now,you can enjoy shopping it on us!
    Normally we will send the packages in 3 days after the oder be placed! Normally we send the freeshipping items by CNpost,HKpost or Singarpore Post.As our exprience before,it will take 25 to 30 days can arrive. Please not worry about the package lost or damage while shipping, we have warranty for the package delevery, if you did not get the package in 35 days,we will refund the full money or send new package by express way, like EMS or DHL. Then you need not worry about you can not get your package at all! "

Neticede 75 Euro'luk gümrük sınırını aşmadan 9.7 inç IPS led ekranlı 1024*768 çözünürlüklü tablet pc almamın mümkün olmadığını düşünerek siparişimi verdim. Bakalım ne olacak?

Bu mesajı yazmaktaki amacım hem "etechshow" dan daha önce alışveriş yapan birisinden bilgi almak hem de uygun fiyatlı tablet pc almak isteyenlere bilgi vermek.
    Haliyle bu alışverişteki gelişmeleri mesajıma ekleyeceğim. Fazla ümitli olmamakla birlikte şayet gelirse SYSBAY S-MP99 Tablet PC (ki JXD S9000, UPPO PO8003 ile aynı gibi) hakkındaki bilgileri de burada paylaşmak istiyorum

• Keşke Türkçe'ye çevirseydin.
  • paypal var guvenilebilir..

kargo ucreti 22.56$ ona gore
  • pandawill gibi stokta yok falan diyebilirler ama...auraro 150 dolara geliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

paypal var guvenilebilir..

kargo ucreti 22.56$ ona gore

evet DHL veya EMS ile gönderildiğinde kargo ücreti 22.56$. Ben standart freeship'i tercih ettim. Tracking number verdikleri için pek birşey farketmiyor. Yeter ki aleti göndersinler. Para iadesi için Paypal güvence ama göndermediklerinde insanın hevesi kursağında kalıyor.
  • Verdikleri yanıtta stoklarında olduğunu belirttiler. Siteyi sürekli takip ediyorum. Birçok tablet hızla sold out oluyor. Dolayısiyle stok takibi şimdilik iyi görünüyor. Aurora'nın 16 gb versiyonu 150, 8gb olanı 130$. Tabi şimdi hepsi hikaye. 9.7" tablet elime geçene kadar bu fiyatlara itibar etmeyeceğim.
  • ONDA i10 elite piyasa 140$ bu sitede 100$ uçurum var aralarında resmen kıllandırmıyor değil
  • verilen cevapta refurbished (yenilenmiş) ürünler olduğunu söylüyorlar kanımca...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slm23

verilen cevapta refurbished (yenilenmiş) ürünler olduğunu söylüyorlar kanımca...?

Oyle olmadigini soyluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: befo

quote:

Orijinalden alıntı: slm23

verilen cevapta refurbished (yenilenmiş) ürünler olduğunu söylüyorlar kanımca...?

Oyle olmadigini soyluyor

tekrar baktım.haklısınız refurbished ürün olmadığını söylüyor.yanlış anlamışım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: testereci

Verdikleri yanıtta stoklarında olduğunu belirttiler. Siteyi sürekli takip ediyorum. Birçok tablet hızla sold out oluyor. Dolayısiyle stok takibi şimdilik iyi görünüyor. Aurora'nın 16 gb versiyonu 150, 8gb olanı 130$. Tabi şimdi hepsi hikaye. 9.7" tablet elime geçene kadar bu fiyatlara itibar etmeyeceğim.

şunu da unutma sorunlu urun gelirse geri gndermek için kargoya 50tl vermen gerekecek
  • pandawill'den 188 dolara ismarladigim eken a90 burada 154 dolar. az bir fark degil. testereci'nin siparisi sorunsuz gelirse bundan sonraki alimlarda herkes techshow'a oncelik verir.

dikkatimi bir sey cekti: pandawill'de a90'in sayfasindaki bazi yazim yanlislarinin aynisi buradaki a90 sayfasinda da var. sayfa pandawll'den copy-paste yapilmis gibi duruyor. bir ihtimal hem panda hem de burasi baska bir yerden copy-paste yapmistir.
  • yurt dışındaki forumda bu firma tartışılmış. siteden sipariş verenler var free shipping ile. takip numarası vermiyorlarmış. ama 35 gün içinde ürün elinize ulaşmazsa ya paranızı iade ederiz yada hızlı kargo ile yenisini göndeririz diye müşteri hizmetlerinden bilgi almışlar.
    ayrıca sitenin VeriSign ve McAfee Secure sertifikaları fake imiş. paypal ile anlaşmaları gerçekmiş. belki maliyetten kaçınmak için olabilir hepsi ama alışveriş güvenliğide önemli.
    bakalım sipariş verenlerin ürünleri ulaşacakmı?
    bekleyip göreceğiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertaga -- 14 Nisan 2012; 16:20:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertaga

yurt dışındaki forumda bu firma tartışılmış. siteden sipariş verenler var free shipping ile. takip numarası vermiyorlarmış. ama 35 gün içinde ürün elinize ulaşmazsa ya paranızı iade ederiz yada hızlı kargo ile yenisini göndeririz diye müşteri hizmetlerinden bilgi almışlar.
    ayrıca sitenin VeriSign ve McAfee Secure sertifikaları fake imiş. paypal ile anlaşmaları gerçekmiş. belki maliyetten kaçınmak için olabilir hepsi ama alışveriş güvenliğide önemli.
    bekleyip göreceğiz..

Slatedroid'in dışında 5-6 rus forumunda da etechshow'u tartışıyorlar. Google translate sayesinde hepsini takip ediyorum. Onlar da fiyatlar karşısında şaşkın kalmışlar. %50 sitenin fake olduğunu ileri sürüyor. En ekstrem iddia piyasadan yüklü miktarda para toplayıp paypal'ın gözünden kaybolmak şeklinde. Bildiğim kadarıyla bu gibi durumlarda paypal %90 para iadesi yapıyor (Muhtemelen paypal kendini sigorta ettirmiştir)

Slatedroid'teki yazışmalarda geçen "takip numarası vermiyoruz" ibaresi sipariş vermeden benimde dikkatimi çekti. Ancak help bölümünde "www.etechshow.com/faq_info.html?faqs_id=64&fcPath=3 " "There will be an email confirming your order information,and we will also email you the tracking number after we ship out your order." yazarak tracking number verdikleri belirtilmiş. Diğer taraftan sipariş verirken 1.99$lık ek taşıma sigorta ödemesi yapmak istediğimde sigortayı kendilerinin yaptığı ikazı çıkarak ödemeyi kabul etmedi.

Bu nedenle 30 35 günde paket gelmediği taktirde para iadesi veya DHL, EMS gibi hızı kargo vasıtasıyla aynı ürünü göndermeyi taahhüt etmeleri tracking number vermeden mümkün değil. Aksi takdirde alıcıların büyük çoğunluğu (özellikle bizimkiler) siparişlerinin eline ulaşmadığını anında bildirip bedavadan ikincisine de hızlı kargo yoluyla sahip olurlar.

Neyse şaka bir yana benim sipariş numaram 300 kusurlu bir rakam. Buradan da anlıyorum ki bu site piyasaya yeni girmiş. Arkasında büyük sermaye yoksa %90 batar %10 ihtimalle de kaçar.

• quote:

Orijinalden alıntı: testereci

quote:

yurt dışındaki forumda bu firma tartışılmış. siteden sipariş verenler var free shipping ile. takip numarası vermiyorlarmış. ama 35 gün içinde ürün elinize ulaşmazsa ya paranızı iade ederiz yada hızlı kargo ile yenisini göndeririz diye müşteri hizmetlerinden bilgi almışlar.
    bekleyip göreceğiz..

Slatedroid'in dışında 5-6 rus forumunda da etechshow'u tartışıyorlar. Google translate sayesinde hepsini takip ediyorum. Onlar da fiyatlar karşısında şaşkın kalmışlar. %50 sitenin fake olduğunu ileri sürüyor. En ekstrem iddia piyasadan yüklü miktarda para toplayıp paypal'ın gözünden kaybolmak şeklinde. Bildiğim kadarıyla bu gibi durumlarda paypal %90 para iadesi yapıyor (Muhtemelen paypal kendini sigorta ettirmiştir)

Slatedroid'teki yazışmalarda geçen "takip numarası vermiyoruz" ibaresi sipariş vermeden benimde dikkatimi çekti. Ancak help bölümünde "www.etechshow.com/faq_info.html?faqs_id=64&fcPath=3 " "There will be an email confirming your order information,and we will also email you the tracking number after we ship out your order." yazarak tracking number verdikleri belirtilmiş. Diğer taraftan sipariş verirken 1.99$lık ek taşıma sigorta ödemesi yapmak istediğimde sigortayı kendilerinin yaptığı ikazı çıkarak ödemeyi kabul etmedi.

Bu nedenle 30 35 günde paket gelmediği taktirde para iadesi veya DHL, EMS gibi hızı kargo vasıtasıyla aynı ürünü göndermeyi taahhüt etmeleri tracking number vermeden mümkün değil. Aksi takdirde alıcıların büyük çoğunluğu (özellikle bizimkiler) siparişlerinin eline ulaşmadığını anında bildirip bedavadan ikincisine de hızlı kargo yoluyla sahip olurlar.

Neyse şaka bir yana benim sipariş numaram 300 kusurlu bir rakam. Buradan da anlıyorum ki bu site piyasaya yeni girmiş. Arkasında büyük sermaye yoksa %90 batar %10 ihtimalle de kaçar.

quote:

Bildiğim kadarıyla bu gibi durumlarda paypal %90 para iadesi yapıyor

Bunun bir örneği var mı çok merak ettim? çünkü paypalın sigorta yaptığını zannetmiyorum. hatta para iadelerinde bile karşı tarafta para varsa iade gerçekleşiyor.

VeriSign ve McAfee Secure sertifikalarının sahte olması çok önemli. demek ki kolayca yalan söyleyebilen bir site.
    Onun dışında online müşteri desteği de yalan. bir sürü isim geçiyor ama gerçekten orda olduklarını sanmıyorum

paypal ile anlaşma güvenilir olduğunu göstermiyor !!!!
    istesem şu durumda ben bile paypalla anlaşma yaparım komisyonu veren herkes paypalla anlaşabilir. nedir ki...

ödeme şekillerinde kredi kartı kabul etmemesi de ayrı şüphelendirdi. demek pos makineleri bile olmayan bir firma.

İnşallaj paketin gelir de bizi haksız çıkarırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalcaner2 -- 15 Nisan 2012; 15:42:48 >

• Fiyatlar çin içi satış fiyatlarıyla aynı.
  • quote:

bekleyip göreceğiz..

Sertaga'nın araştırması doğru çıktı. Etechshow freeshipler'de tracking number vermiyormuş.

Sipariş tarihinin üzerinden 3 iş günü geçince satış servisine email atıp bana gönderinin takip numarasını vermelerini istedim. Gelen cevapta tracking number verebilmeleri için 8$ ilave ödeme yapmam gerektiği belirtildi. Piyasa değeri 200 doların üstünde olan tableti gümrük sınırı olan fiyata alırken bir ay endişe duymak yerine 8 doları hemen ödedim. Bakalım ne olacak?

Daha önce AliExspress'deki bir satıcıdan yine gümrük sınırına uygun fiyata Ainol Novo Basic (Dual Camera) ısmarlamıştım. Üçkağıtçı, basic yerine Paladin gönderdi. Ben de dispute açıp paket iadesindeki yol parası külfetine katlanmamak için %80 para iadesi talebinde bulundum. Tabiatıyla satıcı ile anlaşamadık. Neticede AliExpress'in Dispute Team'i % 40 refund'a karar verdi. İnşallah şimdiki siparişimde de benzeri bir durumla karşılaşmam.

Bu nedenle arkadaşlarımdan benim paket gelene kadar Etechshow'dan alışveriş yapmak için acele etmemelerini talep ediyorum. Aksine davrananların vebali kendi boyunlarına diyerek herkese selam ve sevgilerimi sunuyorum.

• Ucuz olandan her zaman kuskulanmak gerek
  • bir arkadaş pmle bir tablet sormuş ben bu tableti görmemiştim.

aşağıdaki tableti 90 dolara satıyorlar.
    http://www.etechshow.com/sysbay-smp99-tablet-pc-97-inch-android-40-ips-screen-1gb-ram-16gb-dual-camera-2160p-hdmi-coffee_p6341.html

çinde 190 dolar civarında.
    http://search8.taobao.com/search?q=SYSBAY+S-MP99&commend=all&ssid=s5-e&pid=mm_14507416_2297358_8935934

etechshow artık sahtekar bir site diyebiliriz.

• Dün tracking number için 8$ göndermiştim. Etechshow'dan e-mail geldi. Ödemeyi comfirm edip paketin 2 gün içinde gönderileceği belirtiliyor.

Genelde alışveriş avcılığa benzer. Amaç en iyiyi en ucuza alabilmektir. Tabiatıyla "ava giden avlanır" özdeyişine uygun olarak insan bazen avucunu yalayabiliyor.

Taobao'yu google translate sayesinde devamlı takip ediyorum. Sipariş ettiğim SYSBAY s-mp99, 1300 ila 670 yuan arasında satılıyor (100 ila 200$) Etechshow'da freeship 90+8= 98$. Diğer mağazalardaki fiyatı 210 ila 280$ arasında oynuyor. Avrupa'da genellikle film kopmuş 300 euro ve yukarı.

Adamları hemen sahtekarlıkla suçlamak bu aşamada doğru olmaz. Belki piyasa'da yer edinebilmek için birkaç malda astronomik indirim yapmış olabilirler. Eğer böyle ise amaçlarına ulaşmış sayılırlar. Aynen bizim yaptığımız gibi ABD, Rusya, Brezilya ve İspanya'da bazı forumlarda Etechshow'u tartışıyorlar. Sysbay yanında GPS'li FreeLander'in fiyatı da herkese enteresan gelmiş. Bakalım zaman ne gösterecek ...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.