Şimdi Ara

citröen c2 1.6 vtr ile vts arasındaki fark nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle hepinize merhabalar forumda yeniyim adım murat.

2. el bir araç almaya karar verdim c2 vtr 1.6 (bu sanırım triptonic şanzıman) ve vts 1.6 . iki araç arasındaki farklar nelerdir? ben şahsen triptonic versiyounu düşünüyorum ama citröen bana çok yabancı bir araç. ünv ye gidiyorum ve 20 bin tl lik bir bütce ile 97-2000 arası golf - civic / mitsubushi colt ve bu 2 arac arasında kaldım. birde c4 2004 falanda bu rakama belki alınabilir ama kafam iyice karıştı
    aranızda bu araçtan kullanan tavsiye eden varmıdır?
    performanslımıdır?
    küçük olmasına rağmen cok yakarmı ?
    4-5 yıl kullanacağım için herhangi bir problem yaşatırmı, ..vs gibi sorularımı yanıtlarsanız cok daha mantıklı karar verebileceğim şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _DavidGilmore_ -- 29 Mayıs 2009; 22:52:38 >

• VTR 1.4 diye biliyorum ben.

Düzeltme: Ama araştırınca anladım ki yanılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-18F1A75FA -- 29 Mayıs 2009; 23:15:13 >
  • ben bukonuyu birde citroen bölümüne acayım
  • selamlar
    biri tiptronik 110 hp
    diğeri manuel 125 hp olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

selamlar
    biri tiptronik 110 hp
    diğeri manuel 125 hp olmalı

bunu bilmiyordum çok teşekkür bilgi için
  • Murat illaki de Citroen demez isen,
    2007 model Honda Civic Dream modeli 20 bin tl'ye bulunabilir diye düşünüyorum oto pazarları yaza bir gez istersen..
  • İmkansız gibi birşey. 2005 model LS donanımlıları o paraya gidiyor. Eğer dediğini gerçek hayata dökebilirsen; değişensiz, max 2-3 parça boyalı ve 50.000km. ye kadar 2007 Civic Dream aracı bana İstanbul'da 20bin liraya bul, sana tıka basa doyacağın bir akşam yemeği ısmarlayayım

quote:

Orjinalden alıntı: Rx8|CaRLioNe

Murat illaki de Citroen demez isen,
    2007 model Honda Civic Dream modeli 20 bin tl'ye bulunabilir diye düşünüyorum oto pazarları yaza bir gez istersen..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rx8|CaRLioNe

Murat illaki de Citroen demez isen,

20 bin tlye bulursan anca kazalı bulursun hava yastıkları falan patlamış takla atmış motoru bitmiş bir araç olur anca
  • Şu an bulunmaz evet.. Ötv indiriminden sonrası için söylemiştim ben onu arkadaş hemen araba almayacak zaten Eylül'e kadar vakti var.. Malumunuz 1.5 - 2 ay öncesine kadar 20 bin km'de Civic Elegant 22 bin tl'ye gidiyordu 2008 model hatta forumda aratırsanız ilanlarınıda vermiştim..

@atiyba, ne yani illakide Civic bulursam mı karnımı doyuracan teesüf ederim :)

@quiet_dead sende abartma istersen, vur dedikçe öldürdün
  • c2 vtr'nin formula 1 vitesleri havalı duruyor ama pek fonksiyonlu değilmiş, geç vites atıyormuş diye duymuştum. Vts ler hem 125 hp hem düz vites hem de daha yeni. Ama bana kalırsa c2 hdi bunlardan daha iyi.0-100 ü birkaç saniye daha yavaştır ama çok çok az yakar, 4-4.5lt dizel civarı. ayrıca c2nin genel olarak 2.el sorunu var, aralaırnda en çok satanda hdi olduğu için diğerlerinden daha iyi bir seçenek gibi bence.
  • Merhaba arkadaşlar, bence 2'ci eli uygun olduğu için C2 düşünüyorum ve yılda 10000~15000 km yol yapacağım için dizele gerek duymuyorum hem kamyon gibi ses çıkarıyor, vts için konuşacak olursam 15 hp farkı normal bir kullanıcının hissedemeyeceğini düşünüyorum, kaldıki E5 te makas yaparak iyi sürücü olunmuyor bu yüzden C2 VTR a karar verdim, hem istanbul trafiğinde debriyaj derdin olmuyor hemde satmak istediğiniz zaman bayanlara yönelik ilanlar verip satabiliyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamalegend -- 6 Temmuz 2009; 10:41:28 >
  • vtr 110 ps ve ülkemizde sadece sensodrive denilen otm şanzıa satılıyor
    vts ise 125 ps ve kısa oranlı şanzımanı var
  • quote:

Orjinalden alıntı: Warrıor Sako

vtr 110 ps ve ülkemizde sadece sensodrive denilen otm şanzıa satılıyor

tam doğru yanıt bu tebrikler ve alınacak olan vts olmalıdır.
  • Ben de bir C2 VTR (2005) kullanıcısıyım ve çok memnunum. Bu fiyat sınıfında direksiyondan F1 vitesli olup da anında şimşek gibi vites değiştiren bir araç yok zaten. Ancak aracı trafikte kullanmayacaklar için VTS öneririm. VTR alırsanız manuel modda kullanımı tavsiye ederim. Bir süredir gündüz arabayı kullandıktan sonra akşam PS3 GT-5 oyununda C4 VTR ile manuel modda daha iyi oynadığımı farkettim. Zaten bu arabayı ileride ancak daha yeni modeliyle ya da C4 VTR ile değiştiririm.

quote:

Orjinalden alıntı: zeusn

Merhaba arkadaşlar, bence 2'ci eli uygun olduğu için C2 düşünüyorum ve yılda 10000~15000 km yol yapacağım için dizele gerek duymuyorum hem kamyon gibi ses çıkarıyor, vts için konuşacak olursam 15 hp farkı normal bir kullanıcının hissedemeyeceğini düşünüyorum, kaldıki E5 te makas yaparak iyi sürücü olunmuyor bu yüzden C2 VTR a karar verdim, hem istanbul trafiğinde debriyaj derdin olmuyor hemde satmak istediğiniz zaman bayanlara yönelik ilanlar verip satabiliyorsunuz :)

• Vites geçişleri yavaş derken ? Çok mu yavaş gerçekten?
  • quote:

Orjinalden alıntı: reisG

quote:

vtsninde dezavantajları var örnek olarak kısa şanzımanı olduğu için 5 viteste 3000 dd de sadece 89 km sürat yapıyor ve son hızıda 6500 dd de 202 km ile sınırlı ve bunlarda yakıt tüketimine bir dezavantaj
  • quote:

quote:

quote:

vtsninde dezavantajları var örnek olarak kısa şanzımanı olduğu için 5 viteste 3000 dd de sadece 89 km sürat yapıyor ve son hızıda 6500 dd de 202 km ile sınırlı ve bunlarda yakıt tüketimine bir dezavantaj

Ya VTR'nin ?

• quote:

Orjinalden alıntı: Ac Schnitzer.

quote:

quote:

quote:

Ya VTR'nin ?

vtrnin vitesleri otomatikleştirilmiş manuel olduğu için daha uzun tutulmuştur klasik 1600 cc motorlu araölar gibi zaten bu durumda katalog verilerine yansır
    0 100 sn 10.9 sn top speed 195 km

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.