Şimdi Ara

Clio 5.5 Esprit Alpine Mini Inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
4.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araba clio5'in makyajlı versiyonunun esprit alpine paketi yani en dolu paket

Ekstra olarak diğer paketlere göre:

-Şeritten çıkma uyarısı

-Taleba okuma

-Dijital klima

-Ve dışarıda-içeride gördüğünüz spor detaylar mevcut

-Köpek balığı anten

-Arka tarafta ışıklandırma

-Led ambians ışığı

-4 disk fren

-17 inc ozel alasim jant

-205 lastik

-Kablosuz sarj

-Elektronik el freni

vs var.

Lastik ebatının diğer paketlere göre büyük olması ve yine diğer paketlerde olmayan 4 disk fren özelliği yol tutuşu ve fren konusunda beni tatmin etti.

Hızlanma konusunda yine diğerleriyle birebir aynı 90 beygirlik 1.0 turbolu motor var. 2021 yılında aldığın touch clioda aynı motordu ama o 100lüktü pek bi fark yok diyebilirim.

Koltuklarından memnunum gayet güzel sarıyor ve rahat. Kol dayaması yetersiz ve küçük ayrıca ileri geri ayarı var ama yükseklik ayarı yok. Yan aynaların otomatik katlanır ve ısıtmalı olması işime yarıyor. Kablosuz carplay direk aktif gelmesi (makyajsızda gizli özellik olarak açtırıyorduk) hoşuma gitti. Gidişi istanbul içi ve otoban hızları için yeterli. Ama çokta fazla bir performans beklemeyin turbolu ufak motorlu bi araç sonuçta. Spor detayları ve içerisinde kullanılan yumuşak malzemeler yine benim hoşuma gitti.

Şimdilik aklıma gelenler bu şekilde 🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noel-dayi -- 28 Ocak 2024; 23:28:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Açtığınız konuya kendi tecrübelerimle yardımcı olmaya çalışayım.

İkinci araç olarak Renault clio aracı tutuyorum.

2020 model Renault clio 4 icon - 0.9 tce manuel,

2021 model clio 5 touch - 1.0 tce manuel

Karşılaştırma yapmak gerekirse icon donanım diyerek, pek bir şey beklenmez clio 4 te katlanır ayna büyük ekran, ön arka park sensörü, alaşım jant.2013 yılında çıkan clio 4 icon larda iç döşeme farklılıkları diğer orta ve baz pakete göre belirgindi.

Clio 5 de orta pakette sundular, clio 4 deki icon donanım özelliklerini, sadece kol dayama, katlanır ayna hariç.

Motor.!

0.9 tce ile 1.0 tce arasında bir fark yok. Sunduğu veriler neyse ona göre güç veriyor.

0.9 tce 90 ps 140 nm tork.
    1.0 tce 90 ps 160 nm tork. ( manuel şanzımanlı verileri)

Her iki araçlada Akdeniz, Karadeniz, Ege taraflarına uzun yol yaptım. 4 kişi full bagaj yaz kış fark etmezsizin. İki araçtada üzmedi. Ama ülkemizin güzide otobanlarında fazla sol şeridi ihlal etmemek lazım. Motor hacmi ve değerleri ortada,

Hele kuzey Marmara, İzmir otobanı ters rüzgar alan, inişli çıkışlı şansı hiç yok.

1.0 tsi daha verimli bir motor. Dsg ile çokta iyi 1.0 tce den.

Sizin araca gelicek olursak kullanmadım. Bayide inceledim.
    Koltuklar sizin donanımda arka yaşam alanını iyice daraltmış. Ayrıca koltuklar arkadan biri sarılır şeklinde sıkıyor. Ben clio 5 in arka koltuklarını hiç konforluda bulmuyorum, bu clio 4 de bile aynı, dik.

1.0 tce cvt hiç uyumlu değil. Cvt kasnak yapısı ile biraz daha beygir ve tork istiyor. 1.0 tce istediği tork ve beygir düşük kalıyor. Araç bu kombinle yakıta bindiriyor özellikle uzun yolda.

1.0 tsi vag grubu polo, İbiza 1-1.5 L az yakıyor. Yine aynı aracın Manuel’i 1 L az yakıyor.

1.0 tce sizin araçta ki en üst donanım ile birlikte performansı iyice kötü diyebilirim. 17 jant, ön koltuklar vs.

Lafı fazla uzatmadan kendi şahsi sonucuma geleyim.

Görseli güzel, sorunsuz motor şanzımana sahip, oyuncakları bol. Rakiplerinden dolu - farların aydınlatması muhteşem. Bakım, yedek parça, vergisi düşük ve yürütme maliyeti az.

Aracınızı güzel günlerde kazasız belasız kullanın
  • Açtığınız konuya kendi tecrübelerimle yardımcı olmaya çalışayım.

İkinci araç olarak Renault clio aracı tutuyorum.

2020 model Renault clio 4 icon - 0.9 tce manuel,

2021 model clio 5 touch - 1.0 tce manuel

Karşılaştırma yapmak gerekirse icon donanım diyerek, pek bir şey beklenmez clio 4 te katlanır ayna büyük ekran, ön arka park sensörü, alaşım jant.2013 yılında çıkan clio 4 icon larda iç döşeme farklılıkları diğer orta ve baz pakete göre belirgindi.

Clio 5 de orta pakette sundular, clio 4 deki icon donanım özelliklerini, sadece kol dayama, katlanır ayna hariç.

Motor.!

0.9 tce ile 1.0 tce arasında bir fark yok. Sunduğu veriler neyse ona göre güç veriyor.

0.9 tce 90 ps 140 nm tork.
    1.0 tce 90 ps 160 nm tork. ( manuel şanzımanlı verileri)

Her iki araçlada Akdeniz, Karadeniz, Ege taraflarına uzun yol yaptım. 4 kişi full bagaj yaz kış fark etmezsizin. İki araçtada üzmedi. Ama ülkemizin güzide otobanlarında fazla sol şeridi ihlal etmemek lazım. Motor hacmi ve değerleri ortada,

Hele kuzey Marmara, İzmir otobanı ters rüzgar alan, inişli çıkışlı şansı hiç yok.

1.0 tsi daha verimli bir motor. Dsg ile çokta iyi 1.0 tce den.

Sizin araca gelicek olursak kullanmadım. Bayide inceledim.
    Koltuklar sizin donanımda arka yaşam alanını iyice daraltmış. Ayrıca koltuklar arkadan biri sarılır şeklinde sıkıyor. Ben clio 5 in arka koltuklarını hiç konforluda bulmuyorum, bu clio 4 de bile aynı, dik.

1.0 tce cvt hiç uyumlu değil. Cvt kasnak yapısı ile biraz daha beygir ve tork istiyor. 1.0 tce istediği tork ve beygir düşük kalıyor. Araç bu kombinle yakıta bindiriyor özellikle uzun yolda.

1.0 tsi vag grubu polo, İbiza 1-1.5 L az yakıyor. Yine aynı aracın Manuel’i 1 L az yakıyor.

1.0 tce sizin araçta ki en üst donanım ile birlikte performansı iyice kötü diyebilirim. 17 jant, ön koltuklar vs.

Lafı fazla uzatmadan kendi şahsi sonucuma geleyim.

Görseli güzel, sorunsuz motor şanzımana sahip, oyuncakları bol. Rakiplerinden dolu - farların aydınlatması muhteşem. Bakım, yedek parça, vergisi düşük ve yürütme maliyeti az.

Aracınızı güzel günlerde kazasız belasız kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıng365 -- 29 Ocak 2024; 2:17:50 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Sizce golf 8 mi yoksa clio 5.5 mi

• labidu kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun cevabı sorunun içinde gibi :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aynı paket ve renk 2024 yeni teslim aldım.daha once 3 tane clio 5 sahibi oldum.dıs goruntu evet mukemmel.içte ise sanki birseyler eksik gibi.koltuklar mukemmel ama ic alanı çok daraltmıs.kapı vs malzemeler icona göre biraz kısilmış.digital ekranda biraz daha oyuncak olabilirmis.mesela kadran bulamadım ben.veya var ben ayarlayamadım.17 jant ile normalde konfor kaybı olur diye dusundum ama sanki daha konforlu geldi.simdilik bunlar.

megane mı golf mü deseniz bile cevap belli, clio nun rakibi polo dur golf değil

• Hertürlü golf diyorsunuz yani (:

Hocam sen otomobillerden bu kadar uzak misin ?

• sinan3306 S kullanıcısına yanıt

Maliyeti düşürmek için bazı küçük oyunlar yapmışlar .

Mesela bu kısmın komple kumaş olmasının nedenini anlayamadım. Leke olsa bir şey olsa deriye göre temizlenmesi daha zor.

• B segmentinin en şık araçlarından biri.

Motor seçenekleri Şehir içi için çok yeterli ve tasarruflu. Ayrıca LPG uyumu da var.

Arka koltukları çok ferah değil, bir kere oturmak durumunda kaldım. Dediğim gibi şehir içinde sorun çıkarmaz.

ikinci el, 10 yaşında araç alınacağına biraz eklenip kullanılabilir.

• mr.big kullanıcısına yanıt
    Tabi ki.ben çok memnunum.sanirim birazda hevesimiz kalmadı artık..çok cabuk alışıyor gözümüz herşeye.yoksa her arabada kusur var.

• Moueson kullanıcısına yanıt

Pekte uzak sayılmam üstadım.sadece farklı görüş ve düşünceleri merak ediyorum.

• Araç güzelliği görecelidir fakat renonun ülkemizdeki algısı pek iyi sayılmaz. Ayrıca bu araca da baktım 1140 a life donanım polo vardı, bunun fiyatı 1100 dü, tamam bazı oyuncakları eksik ama polo polodur.

• Yeni fotoğraflar:

• Hocam neden aracının fotoğraflarını çekip duruyorsun ?? Çok ilginç , nadir bir araç olsa neyse de alt tarafı Clio :)

Kıskana kıskana clioyu mu kıskandınız? :)

Adam sevmiş heves etmiş kursağında birakmasaydiniz.

Ha Clio ha Bmw sonuçta herkesin arabası kendine güzel.

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt

Yok hocam paylaşmak istiyorsa tabi ki paylaşsın benden izin alacak değil en sonda lafını da sokmuş zaten :)

Bu arada ön cama film yasak değil miydi ? Yanlarda kapkaranlık zaten gece sürüşlerinde büyük sıkıntı bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 16 Şubat 2024; 22:40:18 >
  • Bir reno kullanıcısı olarak renoyu sevmiyorum
    Türkiye versionunda herşeyi kırpıyorlar. Parasını vermek istesen dahi sahip olamıyorsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.