Şimdi Ara

Clio hb 2001 lpg de ne kadar yakıyor. ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam , 2001 model 1.4 16V hp Rxt clio aracım var. Araca 2 ay önce atiker marka lpg sistemi taktırdım. 5 kez depoyu fulledim ve bitti. Simit depo 31-32lt gaz alıyor. 1 depoda 300-315 km yol gidiyorum. Yani araç şehir içi normal günlük iş ev kullanımında 26-27 kuruş civarında yakıyor. Buji ve hava filtrelerini yeni değiştirdim orjinalleri ile. Aldığım yere ayara götürdüm ayarlar yaptı ancak yakışı normal dedi. Arakdaşlar ise 20-22 kuruş yakması gerektiğini ve çok yaktığını söylüyolar. Opet , shell , pogaz , aytemiz gibi farklı yerlerden gaz alarak denedim. Hemen hemen sonuç aynı. Araç gazcının dediği gibi normalmi yakıyor (bence normal değil) yoksa fazlamı sizin yorumlarınız ve bilgileriniz önemli. Bu arada araç 63000 km de. Tüp takılalı 1500 km oldu.

Yardımlarınız lütfen.

• benim aracım dizel 22kr şehir içi bu sıcak havalarda yakıyor. Yani lpg nin zaten dizel kadar az yakması gibi bir ihtimal söz konusu olmayacagından... aracınız gayet normal yakıyor arkadaşlarınızda sanırım hesaplarını 3-4 ay önceye göre yapıyorlar.
  • Ücret değilde litre hesabı ile gidersek 31 lt lpg ile 300 km yol gidiyorum. Bu normalmidir ? Bana fazla gibi geldi.
  • aracım aynı kit aynı kilometrem 199.000 de 32 litrelik tankım 26 lt gaz alıyor.
    Şehir içi çok çok normaal değerler yakıyorsun.

ben tamamen şehirdışı 26 litre ile sabit 90 km hız yüksüz,bagajsız 360 km yol aldım. tabi her zaman bu olacak değil.
    şu an şehirdışı 320-330 km yol alıyorum.
    geçenlerde Konya'ya gittim.araba yüksüz ailecek 112 tl ye 560 km yol aldı. 120 den pek düşmedim. istanbul caddesi ve numune hastanesi etrafına girdim çıktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhan000

Ücret değilde litre hesabı ile gidersek 31 lt lpg ile 300 km yol gidiyorum. Bu normalmidir ? Bana fazla gibi geldi.
    hocam şahsen banada normal geldi, bizim forumda 1.4 8v 75 bglik araclarında tüp var 0,24 krus yaktıklarını söylüyorlar.. tabikide bu duruma etken faktörler mevcut fakat en önemlisi senin kullanım tarzına ve yoldurumuna baglı olan birsey oldugundan tam net sorunun cevabını nette bulamazsın fakat asagı yukarı degerleri yakalarsın burda...

hava filitresi ve bujiyi degştirmen az yaktırmana etken ama bu deger normal. birde lastik hava basıncını kontrol et.. hava basarken lastik soguk olmalı, günes yüzü görmeden sabah kontrol et..32,33,34 psi degerleri arasında lastiklere hava bas.
  • Ama çumralı senin değerlere gönde benim ki anormal yakıyor zaten normal değil ki. 26 litre gaz ile 320 km şehir içi yol yapıyorsun. İzmirde gaz 2.48 şuan.

26 x 2.48 = 64.48 Tl ye doluyor

64.48 / 320 = 0.2015 tl Yani 20 kuruş senin ki 26 - 27 kuruş benimki yakıyor.

Acaba diyorum taktıralı 1500 km oldu bi süre sonra düşecek mi ?
  • quote:

Ama çumralı senin değerlere gönde benim ki anormal yakıyor zaten normal değil ki. 26 litre gaz ile 320 km şehir içi yol yapıyorsun. İzmirde gaz 2.48 şuan.

26 x 2.48 = 64.48 Tl ye doluyor

64.48 / 320 = 0.2015 tl Yani 20 kuruş senin ki 26 - 27 kuruş benimki yakıyor.

Acaba diyorum taktıralı 1500 km oldu bi süre sonra düşecek mi ?

Hocam 320 km şehir dışı demiş galiba arkadaş?

Bu arada bu aracın dizelini bakıyorduk bşr arkadaşa, araştırmalarım sonucu dizel ile lpg nin aşşağı yukarı aynı yaktığını gördüm kuruş bazında.
  • ben tamamen şehirdışı 26 litre ile sabit 90 km hız yüksüz,bagajsız 360 km yol aldım

şehir dışı 360 şehir içi 320 demiş , şimdi gazcının normal demesi gayet normal :) önemli olan benim için burda sizin görüşleriniz bana biraz fazla gliyor tahminimce 22 kuruş gibi olması gerekiyordu.
  • Arkadasım aynı arac bende de varYalnız beninki otomatik.Benim aracım 37.000 kmde bende yenı taktırdım simit lpg sehir içi 30 kurus cıvarı yakıyor.Usta bana normal yakıyorsun dıyor ama yazılanları gorunce benım aracım nıye 22 kurus yakmıyor dıyorum içimden
  • 1.6 8v aracım da 23-24 kuruş yakıyor. O zaman 1.4 16 v olan aracın avantajı nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barracud@ -- 20 Nisan 2012; 5:09:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrte

Arkadasım aynı arac bende de varYalnız beninki otomatik.Benim aracım 37.000 kmde bende yenı taktırdım simit lpg sehir içi 30 kurus cıvarı yakıyor.Usta bana normal yakıyorsun dıyor ama yazılanları gorunce benım aracım nıye 22 kurus yakmıyor dıyorum içimden

Bende de simit lpg var. 20 kuruş yakıyor ortalama. bu arada araç 1.2 16V palio. Sizinki bana fazla gibi geldi.
  • 1.2 16V 200 Corsa ile ş.içi bu sıcak havalarda yaklaşık 22 kuruş... sizinki de gayet normal..
  • 1.4 Clionun şuanki lpg fiyatları ile şehiriçi 23-24 kurus şehirdışı 19-20 kuruş karmada ise 22 kuruş gibi ortalaması olması gerekir.
    1 saat önce 1.4 motor 2000 otomatik vites Civicin depoyu 2.36 dan fulledim karmada 20 kuruş yaktı.
  • quote:

Arkadaşlar selam , 2001 model 1.4 16V hp Rxt clio aracım var. Araca 2 ay önce atiker marka lpg sistemi taktırdım. 5 kez depoyu fulledim ve bitti. Simit depo 31-32lt gaz alıyor. 1 depoda 300-315 km yol gidiyorum. Yani araç şehir içi normal günlük iş ev kullanımında 26-27 kuruş civarında yakıyor. Buji ve hava filtrelerini yeni değiştirdim orjinalleri ile. Aldığım yere ayara götürdüm ayarlar yaptı ancak yakışı normal dedi. Arakdaşlar ise 20-22 kuruş yakması gerektiğini ve çok yaktığını söylüyolar. Opet , shell , pogaz , aytemiz gibi farklı yerlerden gaz alarak denedim. Hemen hemen sonuç aynı. Araç gazcının dediği gibi normalmi yakıyor (bence normal değil) yoksa fazlamı sizin yorumlarınız ve bilgileriniz önemli. Bu arada araç 63000 km de. Tüp takılalı 1500 km oldu.

Yardımlarınız lütfen.

bende gecen sene 2000 rxt vardı 1.6 16v clio sehir ici 24-25 krs yakıyordu lpg 2.15 cıvarndaydı o zaman ayrıca spor kullanımda aygaz kullanıyordum seninki cok yuksek değil normal ama daha az da olabilir

• ŞEhiriçi kullanılan güzergah ve aracı kaldırışlar lambalara yaklaşırken duruşlar fala filan derken araç çok yakar. vesaireler çoğaltılabilir. biri lambalardan aheste kalkıyordur şehiriiçi bu kadar yaktı der. birisi de gelir lambalarda herkeesi dikiz aynamda görmem lazım der fırlayarak kalkış yapar.araç o esnada zaten devir çevireceğinden çokta yakar.
  • arkadaşım şehir neresi ? istanbul ankara gibi büyük şehirse normaldir. 1 litre lpg ile 9.5 km gidiyorsun. normal bir şehirde isen tabikide çok yakıyorsun...
  • bende burada 2.25 ten alıyorum lpg yi. 27 ltre gaz alıyor aracım. 260-280 km arası değişiyor gidişime göre. şehir dışı hiç tam bitene kadar denemedim ama full depo yani 27-28 litre ile 350 giderim. aracım 1.6 vvt-i corolla. clio 1.4 içinde 10 litreden az yakıyorsa şehir içi normal yakıt değerleriniz. şehir içi sizin araç için bir depoda 310 değilde 320 gitmesi en normali. oda 100 km de yarım litre bile farketmiyor. lastik ayarı vs den kaynaklı olabilir okadarcık farkta. yani yakıtınız bencede gayet makul.
  • Ben zaten anlamıyorum bu işi 20 kuruş ile 27 kuruş arasındaki fark kullanım farkı , gaz kalitesinden falan doğacak bir fark değil. Nasıl oluyorda o kadar ince bakımı yapılmış kullanımına dikkat edilen bir araç 26 kuruş yakıyorda diğerleri 20 kuruş yakıyor anlayamadım. Bunun ayarla falan bir çaresi yokmu. Sonuçta bunu takan zaten gazcı 40 kuruşta yakıyor deseniz normal abi gayet iyi yakışı diyecek
  • konuyu hortlatacağım ama arkadaşlar. yardımlarınızı bekliyorum. renault clio hatcback otomatik 1.6 16 valf 2000 model bir araç aldım. 28 litre gaz ile şehir içi 200 kilometre gaz yakıyor. arabyı devirli kullanıyorum. sanki çok yakıyor gibi geliyor. ne dersiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.