Şimdi Ara

Çok Acil Notebook Jarz+Adaptör Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bugün daha önceden çalışan notebookumu açtığımda
    normal bi vaziyette çalılıyordu ve adaptörden fişe takınca garip bi ses geldi

daha sonra windows 7 professional yüklü laptopum açıldığında piliniz bozuk olabilir diye bişey çıktı
    ve aniden kapandı laptop

sonra farkettimki notebook jarz olmuyor yani elektirik gelip gidiyor gibi oluyor normalde jarz olurken turuncu ışık sabit yanması gerekirken düzensiz yanıyor ve sönüyor ve adaptörün ışığıda aynı düzensizlikle yanıp sönüyor
    normalde pil takılı değilken fişe taktığımda yesil (fişe takıldığını belirten ışık) ışık yanması gerekirken hiç birşey yanmıyor ve bilgisayarım açılmıyor acaba sorunu nedir pilde desem pili çıkarıp denedim olmadı

adaptörde desem benim adaptörden 2 volt ve 2 amper düşük başka bi adaptörle denedim ışık yine aynı şekildr düzensiz yanıp sönüyordu anakartta sorun var desem pildeki son kalan elektrikle notebook gayet normal açıldı acaba notebook un içinde elektrik devrelerindemi bi sorun var yani bu bana ne kadara patlar

not:(adaptör daha önceden tamir görmüş üstü elektrik bantlarıyla bantlı ve notebooka bağladığım anda adaptörün ışığı voltaj düşüp yükseliyormul gibi azalıp çoğalıyor)

MODEL:ACER ASPIRE 5720G

ŞİMDİDEN SAĞOLUN YAZIM YANLIŞIM VARSA ÖZÜR DİLERİM

• şarj
  • Pilde az çok şarj varken çalışması ama sadece adaptör takılı iken çalışmaması üç ihtimali kuvvetlendiriyor.

1-Notebook'un adaptör girişini taktığın yuvada, sokette sorun vardır.
    2-Adaptörde sorun vardır.
    3-Anakartta sorun vardır.

Adaptörde sorun varsa gittigidiyor gibi sitelerden 30-40 TL civarına bir tane adaptör alır halledersin.

Diğerleri için bir notebook tamircisine danışmanda fayda var. Sokette ise yine o giriş bulunup elinde bu işlere yatkınsa belki kendin yapabilirsin. Ama bir notebook'u dağıtmak ve toplamak gerçekten riskli ve karışık bir iş.

Adaptörü ise almadan önce emin olmak için çevrendeki bir teyp, televizyon vs. tamricisine gidip voltmetre ile ucuna gelen voltajı ve amperi ölçtürüp sağlam olup olmadığını anlayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 14 Aralık 2009; 2:00:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.