Şimdi Ara

çok geç kapanıyo pc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim pc kapanırken 'programı sonlandır' diye pencereler açılıp duruyo kapatmadan önce sürekli kontrol ediyorum açık olan program warmı diye ama explorer bile açık gözüküyo napcam bilmiyorum yardımlarınız için saolun

• Evet bazen banada oluyo nedenini bilmiyorum ama bi tür virüs olabilir..
  • msconfig den başlangıçtaki işe yaramayan programları kapatabilirsin biraz daha hızlanır. Bilgisayarının özelliklerni yazsaydın iyi olurdu ama.
  • msconfig le sadece başlangıç proramlarını açıp kapatablrsin...arkadaşa yardmcı olacağını zannetmyorum sen pc yi kapatırken görev yöneticinden çalşn tüm programları bi sonlandır bide öyle kapatmayı dene pc yi...
  • Windows XP'nin Kapanışını Hızlandırmak
    a) Windows XP servislerin kapanması için 20 saniye bekler,bununda regedit'teki değeri 20000 dir.Bu süreyi azaltmak için
    Başlat/Çalıştır/ regedit yaz ve kayıt defterini aç.
    ''HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control' ' Anahtarını etkinleştir.Buradaki ''WaitToKillServiceTimeout''öğesinin üzerine tıklayarak değerini''2000''olarak değiştirin.
    b) Başlat/Çalıştır/ regedit yaz ve kayıt defterini aç.
    HKEY_CURRENT_ USER--->Control Panel--->Desktop anahtarını açıp "AutoEndTask" DWORD değerinin değerini "1" yapın.

Denemende fayda var
  • En güzeli ve en güvenlisi, arkadaşların da dediği gibi, çalıştır-msconfig-başlangıç sekmesinden antivirüs programının dışındaki (firewall prog. hariç)bütünprogramların tikini kaldırmak....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.