Şimdi Ara

Cok Yukleme yapiyorum diye hizimi indirdiler komedi... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
0
Favori
7.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fazla download yapanlar yakında Hapisede atılır.
  • bu da beklenir yani hiç şaşırmadım telekom bu
  • @FREEEE61

İnce, naif mesajınız için çok teşekkürler.
    Anladım ki bazı insanlara 56K bile fazladır.
    Ben bugün bunu gördüm.

Günümüz iş dünyasında artık otobanda gibisiniz.
    Hep ileri hep ileri gitmek durumundasınız.
    Durmak, hele hele geri gitmek kesinlikle yasak.
    Denerseniz başınıza geleceklerden siz sorumlusunuz.

Artık sizlerin bizlerin bir şeyi beklemek gibi durumu yok!
    Sen, TT veremiyor musun o hizmeti sat o zaman o kurumu başkası çalıştırsın. (Kaldır TT'nin tekelini , piyasaları aç bakalım rekabete. Görelim teknolojiler ne kadar sürede geliyor.)

Eski patronumdan bir örnek vereyim size.
    Mevcut internet altyapısının sağlıksızlığından ötürü uydu - internet kullanıyordu.
    (Yurtdışındaki hisse senetlerini , fonlarını kontrol etmek alım satım yapmak için.)
    Patronum Türk telekomun Türkiye'nin altyapısının geliştirmesini bekleyecek kadar zamanı ve daha da önemlisi PARASI yoktu.
    Bu devirde zaman ve bilgi = başarı ve PARA demektir.

Yok eğer ben elimdekiyle yetineyim , bu hızlara da "Allah'a şükür! 56K olduğu günleri ne çabuk unuttunuz!" diyorsanız diyecek bir söz yok.

Kaldı ki Türkiye'deki insanlar ahım şahım hızlarda istemiyorlar.
    Sadece youtube'da real time video izlemek , hızlı bir surf yapabilmek, geniş bant internet kullanmak istiyorlar.İşin özü dünyayı yakalamak istiyorlar.

Daha öncede sizin gibi mesaj yazan zat-ı muhteremler olmuştu bu forumda.
    Daha iyisini, daha fazlasını , daha kalitesini isteyecek insanlar (çoğunlukta) olacağı kadar, bu bana yeter artık diyen insanlarda olacaktır.
    Size de saygı duymak, sizleride korumak durumundayız.
    Demokrasinin özü bu.

• Benim Türk Telekom'a bir önerim var.
    Abone nosuna göre internette TEK ÇİFT günler uygulaması başlatsın.

Abone nosu TEK sayı olanlar TEK günlerde, ÇİFT olanlarda ÇİFT günlerde internete bağlansın.

Nasıl sizcede Türkiye'nin koşullarına uygun güzel ve de yerinde bir öneri değil mi?

Durmak yok yola devam Türkiye'm benim.
  • İletilerin hepsini tek tek hiç sıkılmadan okudum.Otobüs espirileri falan baya güldüm yani.:)Ama beni gülmekten yerlere yatıran TT'yi savunan canım arkadaşlarım olmuştur,hepsine teşekkür ederim.

4Mbit almışım,parayı da bi güzel bayılmışım.Sınırına kadar da kullanırım kardeşim.Bir allahın kulu da ''sen çok yükleniyorsun,biz senin yüzünden giremiyoruz'' diyemez.Umrumda bile olmaz.İstersem aynı filmi 20 defa indiririm, istersem 40 defa.Sana ne?Size ne?Benim internetimden sen mi sorumlusun?Bedava mı indiriyorum onları?Ben para vermiyor muyum?Git TT'ye anlat derdini.Neymiş efendim adamlar yatırım yapıyormuş yavaş yavaş olucakmış bu işler.ADSL Türkiye'ye geldiğinden beri kaç sene geçmiş bu geçen seneler içerisinde ne kadar yenilik yapılmış.Biraz araştırın bakalım.

4Mbit bağlantıyı mail okumak için yada msn'e girmek için almıyoruz.Öyle olsa 1Mbit KOTALI alırım.Yine mi sayfalar yavaş açıldı,bağlantı durmadan kesiliyor mu?Hiç kusura bakmayın ama böyle bir durum karşısında 2 haftada bilmem kaç GB veri indirmiş arkadaşa hiç kızmaya hakkım yok.Kızılacak, sövülecek tek yer TT'dir.Bunu anlayın artık.Rapid...'ı bilmeyen yoktur.Almanya'nın bir şirketinin bant genişliğini Türkiye'nin toplam bant genişliğinin 2 katından fazla.Bunu görüp anlayıpta hala ''TT haklı kardeşim'' diyen kişinin de aklından şüphe duyarım.Tabi şimdi bazıları ''Yavaş yavaş bizimki de artacaktır'' diyeceklerdir.Tabi tabi artacak. :)

Sonuç olarak 4Mbit kullanan arkadaşım hakkını sonuna kadar ara.Gerekirse mahkemeye ver(ki kazanacağın garantidir)Üstüne bir de tazminat davası aç.Medya belki haber yaparda bu kurumun şerefsizliğini herkes görür.

Sonuç olarak kimse ''ayağımı yerden kessin'' diye Ferrari almaz.TT'de bunu anlayamayacak kadar dangalak ise bizim suçumuz ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan109 -- 30 Ağustos 2007; 15:22:39 >

• Önceki bütün mesajları okudum.

Arkadaş kapasitesinin sadece yarısını kullanmış başına gelene bak

Şimdi ben sınırlı 1024 kullanıcısıyım ve şu anki download miktarım 60 gb

benim normalde tarifeme göre en fazla 4 gb kullanabilirim yani kapasitemi 15 kat aşmışım şimdi beni bu anlayışa göre direkt hapse atmaları gerekir
  • Bu konuda son bir şey daha söylemek istiyorum.

Sanırım bazı insanlar (belki ben bile :D ) Türk Telekom diyince duygusal davranıyoruz.
    Sonuçta bu memleketin en ücra köşesindeki köye telefon hizmeti götüren hattında bile HEPİMİZİN PAYI var. (Ananızın, babanızın, dedenizin, ninenizin kısacası hepimizin.)

Türk Telekom sonuçta bizlerin, sizlerin kısacası hepimizin bir malıyken özelleştirildi gitti.

Duygusal davranmamak için Türk Telekom kelimesinin yerine Lübnan Telekom kelimesi koyun.
    Bakın bakalım yine aynı şekilde yorumlar yapacak mısınız?

Ek:
    Geçen ay İzmir Göztepe'de telefon hattımı kapattırmak için telekom'a gittiğimde çok şaşırmıştım. Çünkü 2 sene önce gittiğimde nasıl bıraktıysam öyleydi.
    Özelleşen bir kurum nasıl oluyorda tek bir değişiklik yapamamıştı hala.

Yani ne bileyim ne mekanda , ne çalışan insanlarında bir değişiklik yoktu. Devlet dairesi mantığı devam ediyordu. Mekan aynı. Çalışanlar aynı. Sanırım o gün Paul Doany maaşlarıyla ilgili bir açıklama yapacaktı hepsi onun peşindeydi. O insanlara da kızamıyorum esasında. Bir şirketin en önemli unsuru olan çalışanlarına gereken değeri, eğitimi vermezsen nasıl sağlıklı hizmet verecekler ki? Hatta onlar adına üzüldüğümüde söylemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 30 Ağustos 2007; 15:45:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kenan109

Sonuç olarak kimse ''ayağımı yerden kessin'' diye Ferrari almaz.TT'de bunu anlayamayacak kadar dangalak ise bizim suçumuz ne?

TT bunu anlamayacak kadar dangalak olduğu gibi aynı şekilde olan kullanıcılar var forumuzda abuk subuk konuşuyolar!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yamuk

Restorantda yemek yiyosunuz. Yemeğin ortasında garson gelip YEMELERİN ÇOĞUNU ALIYOR.
    Ne oluyo diyincede
    - siz çok yiyosunuz. Mutfakda malzeme az diyor.
    Ama hesabı ödüyorum?

arkadaşların mantık çok hoşuma gitti ya :D

brovo ıyı acıklama
    ayrıca rapıd share nın bıle bantgenıslıgı turktelekomun bılmem kac katı .
    telekom hala yerlerde surunuyor
    ban lara kızan arkadaslara ınat

• Yorum yapmak istemiyordum ama dayanamadım.

Arkadaş yaptığı transfer miktarını yazmadan önce, böyle bir uygulamaya maruz kaldığından dolayı abartılı bir transfer miktarı yazmasını bekliyordum ama bu kadar yüksek bir rakam aklımın ucundan bile geçmedi açıkcası. Yaptığı şey çok dosya indirmekten öte birşey, 3 haftada 600GB çekmenin hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Belli ki bu arkadaş ne bulmuşsa çekmiş sırf para veriyorum diye. Böyle bir tavıra karşılık da yapılan uygulama bence gayet uygun.

Hemen herkes atıp tutmuş bu nasıl sınırsız, yok çok dosya çekeni hapse atsınlar vs. diye. Sınırsız da bir yere kadar, teasers arkadaşımızın söylediklerine de tamamen katılıyorum, bahsettiği gibi "fair use policy" denen birşey var altyapısı sınırlı yerlerde kimse böyle hattını 24/7 full kapasite kullanamaz aksi takdirde öteki kullanıcıların hakkını yemiş olur. İki de bir de birileri gidip Japonya örneği vermesin, Japonya ile kıyaslanacak bir ülke değiliz biz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxximum_ -- 30 Ağustos 2007; 16:37:36 >

• Ben Turkcell'den 7 Ay olmak üzere "Her Ay 1 Gün" Sınırsız Konuşma Hakkı Kazandım ve Dibine kadar kullanıyorum son 1 ay'ım daha kaldı.

Turkcell hiç beni arayıp HOOOP SANA BEDAVA VERDİK AMA CILKINI ÇIKARDIN demedi.

Al sana bu örnek sınırsız konuşma ile sınırsız internet'in ne farkı var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 30 Ağustos 2007; 16:36:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxx126

İki de bir de birileri gidip Japonya örneği vermesin, Japonya ile kıyaslanacak bir ülke değiliz biz.

Bu kadar alçak gönüllülükte görmedim. İyi o zaman hiç kasmayalım 4MBps falan; 256Kbps'ye talim. Açıkçası ben kıyaslıyorum; kıyaslamaya da devam edicem; Japonlar uzaydan mı geldi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Algol Perseus

quote:

İki de bir de birileri gidip Japonya örneği vermesin, Japonya ile kıyaslanacak bir ülke değiliz biz.

Bu kadar alçak gönüllülükte görmedim. İyi o zaman hiç kasmayalım 4MBps falan; 256Kbps'ye talim. Açıkçası ben kıyaslıyorum; kıyaslamaya da devam edicem; Japonlar uzaydan mı geldi?

Şükür et kardeş ya dial-up bağlantı verseler sana ceza kestik sömürdün bu ay alsana derseler mazallah buna şükür de

• quote:

quote:

Bunun adına alçak gönüllülük değil, gerçekçilik derler ama belli ki sen hayal kurmayı seviyorsun. Geçtim 2 ülkenin şu anki hallerini kıyaslamayı, ülkenin gidişine bakarak bizim o seviyelere gelmemizin imkansız olduğu gayet açık zaten. Geçti Bor'un pazarı lafı bizim durumumuzu gayet iyi açıklıyor. O adamlar uzaydan gelerek değil senelerdir çalışıp bilgi birikimi yaparak bu duruma geldiler. Bir de bizim uğraştığımız şeylere bak o seneler boyunca...

• quote:

Orjinalden alıntı: micro77

ayrıca rapıd share nın bıle bantgenıslıgı turktelekomun bılmem kac katı .
    telekom hala yerlerde surunuyor
    ban lara kızan arkadaslara ınat

rapid ile telekomu kıyaslamışsın seni ayakta alkışlıyorum.

saygı bizden...

iyi forumlar...

• Bakın ne geliştirmişler... 5 Terabyte'lık dvd...

Ne alakası mı var? 5 Terabyte'lık dvd'ye insanların word'de docüman yazıp kaydedeceğini düşünüyorsanız elbet alakası yok.

Ayrıca freeee 61... İnsanlar rapid ile türk telekom'u kıyaslıyor. Evet bir şirkete karşı bir ülke... Mantıksızlığı Almanya ile Türkiye'yi kıyaslamamamızda... Ancak o kıyaslama da sanırım hoşunuza gitmeyecektir...

Ayrıca... Ülkemiz zor durumda edebiyatı yapılmakta... Artık buna edebiyat diyorum neden mi? Türk Telekom özel bir şirkettir. Devlet kurumu değildir... Ve geçen sene karlılık oranında liderlik kazanmış bir şirkettir... Ve kazandığı parayı cebine koyup ülkemizden giden bir şirkettir...

Biz diyoruz ki... Türk Telekom çok yüksek kar marjına sahip...
    Siz diyorsunuz ülkemizin ekonomik durumu belli...

Ülkemizin ekonomik durumu tek bir noktada beni ilgilendirir... İnsanların gelirinin %'de kaçını internete verdikleri aşamasında... Ve ülkemiz şu anda bu noktada dünya lideri...

Bir şirket düşünün... Gidip yabacı ülkede market açıyor... Herşeyi pahalıya satıyor, ancak insanlar alışveriş yapacak başka yer olmadığı için mecburen oradan alışveriş yapıyor... Birileri bu sistemi eleştirince de birileri çıkıp, arkadaşlar ülkemizin urumu kötü, haliyle bu marketi eleştirmek yerine daha az alışveriş yapmalıyız diyor. Ne alaka? Ben fakirim diye pahalı kullanmak zorunda değilim ki... Daha ucuz kullanmam gerekir, hadi bunu beceremedin bari diğer ülkelerle denk fiyat belirle diyoruz, olmaz deniyor. Sen fakirsin.... NE alakası var biri bana açıklayabilir mi? Fakir olan benim, türk telekom değil!!!

• şaka gibi ya isteyen istedi gibi kullanır limitsiz dsl i
    5-6 ay önce adsl kullanırken benim sürekli kopmalar oluyordu adam demezmi bana ee sizde biraz modeminizi kapayın sürekli online diyordu yarıldım ya hocam sanane istedimi yaparım dedim limitsiz değilmi bu dedim
  • quote:

quote:

quote:

Bunun adına alçak gönüllülük değil, gerçekçilik derler ama belli ki sen hayal kurmayı seviyorsun. Geçtim 2 ülkenin şu anki hallerini kıyaslamayı, ülkenin gidişine bakarak bizim o seviyelere gelmemizin imkansız olduğu gayet açık zaten. Geçti Bor'un pazarı lafı bizim durumumuzu gayet iyi açıklıyor. O adamlar uzaydan gelerek değil senelerdir çalışıp bilgi birikimi yaparak bu duruma geldiler. Bir de bizim uğraştığımız şeylere bak o seneler boyunca...

Özeleştri de anlarım; ayrıca realist bi insan olduğumu her fırsatta söylerim. 50 yıl önce canlarını kurtarmaya gittiğimiz Koreliler bugün 1ooMBps kullanıyorsa pek ala biz de yapabilirdik bugün. Zaten biz bugünlere bu tip dar görüşlülükle ve garibanlık edebiyatlarıyla geldik. Neyse biz kendimizi Arap ülkeleriyle kıyaslamaya devam edelim.

• quote:

Orjinalden alıntı: CarpeNoctem

Bakın ne geliştirmişler... 5 Terabyte'lık dvd...

Ne alakası mı var? 5 Terabyte'lık dvd'ye insanların word'de docüman yazıp kaydedeceğini düşünüyorsanız elbet alakası yok.

Ayrıca freeee 61... İnsanlar rapid ile türk telekom'u kıyaslıyor. Evet bir şirkete karşı bir ülke... Mantıksızlığı Almanya ile Türkiye'yi kıyaslamamamızda... Ancak o kıyaslama da sanırım hoşunuza gitmeyecektir...

Ayrıca... Ülkemiz zor durumda edebiyatı yapılmakta... Artık buna edebiyat diyorum neden mi? Türk Telekom özel bir şirkettir. Devlet kurumu değildir... Ve geçen sene karlılık oranında liderlik kazanmış bir şirkettir... Ve kazandığı parayı cebine koyup ülkemizden giden bir şirkettir...

Biz diyoruz ki... Türk Telekom çok yüksek kar marjına sahip...
    Siz diyorsunuz ülkemizin ekonomik durumu belli...

Ülkemizin ekonomik durumu tek bir noktada beni ilgilendirir... İnsanların gelirinin %'de kaçını internete verdikleri aşamasında... Ve ülkemiz şu anda bu noktada dünya lideri...

Bir şirket düşünün... Gidip yabacı ülkede market açıyor... Herşeyi pahalıya satıyor, ancak insanlar alışveriş yapacak başka yer olmadığı için mecburen oradan alışveriş yapıyor... Birileri bu sistemi eleştirince de birileri çıkıp, arkadaşlar ülkemizin urumu kötü, haliyle bu marketi eleştirmek yerine daha az alışveriş yapmalıyız diyor. Ne alaka? Ben fakirim diye pahalı kullanmak zorunda değilim ki... Daha ucuz kullanmam gerekir, hadi bunu beceremedin bari diğer ülkelerle denk fiyat belirle diyoruz, olmaz deniyor. Sen fakirsin.... NE alakası var biri bana açıklayabilir mi? Fakir olan benim, türk telekom değil!!!

Arkadaşım, burada kimse bu fiyatlara bu hız iyi demiyor daha da ucuzlatılabilir tabi ki ben de aynı fikirdeyim.

Şimdi ben bu hız düşürme uygulamasında telekomu haklı buldum diye zannetmeyin ki bazılarının yazdığı gibi sadece e-posta, gazete vs okuyan biriyim ben, zamanında 512kbit sınırsız kullanırken bile bazı aylarda 100GB'ı aşan transfer miktarlarım olmuştur benim (10 küsür DVD'lik enstrüman örnekleri çektiğim zamanlar mesela) ama o zaman 16Mbit hattım olsaydı bile yine o ayki transferim 100GB olacaktı sadece daha kısa sürede elime geçecekti çektiklerim. Yani çekebilecek hızım var diye seyretmeyeceğim filmi, diziyi, dinlemeyeceğim albümü, oynamayacağım oyunu çekmeyecektim. Benim karşı olduğum şey bu.
    quote:

Ben Turkcell'den 7 Ay olmak üzere "Her Ay 1 Gün" Sınırsız Konuşma Hakkı Kazandım ve Dibine kadar kullanıyorum son 1 ay'ım daha kaldı.

Turkcell hiç beni arayıp HOOOP SANA BEDAVA VERDİK AMA CILKINI ÇIKARDIN demedi.

Al sana bu örnek sınırsız konuşma ile sınırsız internet'in ne farkı var ?

Sen zaten sırf o gün bedava diye bütün gün telefonla konuşuyorsan ben sana ne desem boş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Özeleştri de anlarım; ayrıca realist bi insan olduğumu her fırsatta söylerim. 50 yıl önce canlarını kurtarmaya gittiğimiz Koreliler bugün 1ooMBps kullanıyorsa pek ala biz de yapabilirdik bugün. Zaten biz bugünlere bu tip dar görüşlülükle ve garibanlık edebiyatlarıyla geldik. Neyse biz kendimizi Arap ülkeleriyle kıyaslamaya devam edelim.

Doğru söylüyorsun elbette yapabilirdik ama yapamadık. Mesele burada zaten ama o adamlar bu süreç içerisinde boş durmadı şu an dünyanın en hızlı internet bağlantısına sahipler. Şimdiden sonra onlara yetişebileceğimizi düşünmek bence tam anlamıyla hayalperestlik.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.