Şimdi Ara

Cok Yukleme yapiyorum diye hizimi indirdiler komedi... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
0
Favori
7.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ogameci

Ben Turkcell'den 7 Ay olmak üzere "Her Ay 1 Gün" Sınırsız Konuşma Hakkı Kazandım ve Dibine kadar kullanıyorum son 1 ay'ım daha kaldı.

Turkcell hiç beni arayıp HOOOP SANA BEDAVA VERDİK AMA CILKINI ÇIKARDIN demedi.

Al sana bu örnek sınırsız konuşma ile sınırsız internet'in ne farkı var ?

belirli zamanlarda peryodik olarak hat düşer.

şimdi bana hat kesilmeden 24 saat konuştum deme sakın.

saygı bizden...

iyi forumlar...
  • quote:

Ben Turkcell'den 7 Ay olmak üzere "Her Ay 1 Gün" Sınırsız Konuşma Hakkı Kazandım ve Dibine kadar kullanıyorum son 1 ay'ım daha kaldı.

bu örnekle internetin ne alakası var acaba biz ne diyoruz fazla yüklenmeden dolayı internet durma noktasına geliyor diyoruz anlamıyomusunuz arakdaşlaaaaaaar,kim size internetden bişey indirmeyin diyo ???? 7/24 indirirseniz sırf sömürü olsun diye internetnet yavaşlar hatta kopmalar yaşanırki zaten bundan şikayetçiyiz çoğumuz bu sömürüyü telekomdan değil birbirimizden yapıyoruz,bunun acısını neden birbirimizden çıkarıyoruz yapmayın böyle.
    (kotalı değilim kotalı olmakla ne lakası varsa)

• Sağlık hizmetleri de özelleşme yolunda.

Acaba özelleşince çok yaşadık diye ÖLDÜRÜRLER Mİ!!!!
  • quote:

Bak bunun bende örneği var ama enazından nizami olarak değiştirildi çat biri arayıp sen çok konuşuyon tarifeni değiştiririm demedi.Eski adıyla telsim de cep partner tarifesi vardı hala da var tabi vodafone olarak.Neyse ben cep partner ilk kullandığım yıl yeni o zamanlar 250 kontür yükleyince konuşma süresiz olarak bedava idi 2 hat arasında.Baktılar iyi yüklenme var sanırım 1 sene sonra mı ne 500 dk olarak limit koymuşlardı ttnette böle bişi yapmasın 1 mbitte max 50 gb 2 mbitte 100 gb diye Ben artık şaşırmıyorum hiçbişeye böle bişeye gidilirse şaşmam valla.Suyunuzu ve netinizi tasarruflu kullanın hatta stoklamak lazım yöntemi olsa kesilirse ileride o günlerde su gibi kullanırız

• quote:

Orjinalden alıntı: engunaydin

Sağlık hizmetleri de özelleşme yolunda.

öldürüyolar zaten
    ilaç akmak için sağlığından oluyosun çoğuda karşılanmıyor zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: karakizil

quote:

Sağlık hizmetleri de özelleşme yolunda.

öldürüyolar zaten
    ilaç akmak için sağlığından oluyosun çoğuda karşılanmıyor zaten

Öldürüyorlar da gerekçesi farklı olucak demek özelleşince... :)
  • konuyu şöyle bağlamak lazım, sırf sınırsız diye indirmek israf, en azından elektriğe ve zamana yazık, ama bu kotsız arkadaşların sınırsız indirme haklarının olmadığını göstermez
  • quote:

Orjinalden alıntı: suslu76

konuyu şöyle bağlamak lazım, sırf sınırsız diye indirmek israf, en azından elektriğe ve zamana yazık, ama bu kotsız arkadaşların sınırsız indirme haklarının olmadığını göstermez

Ona katılmamak zor. 4 Mbs ve üstü hızlar artık interneti harddiskin gibi yapıyor. Bir filmi yarım saatte indirirsin. Harddiskinde yer kaplatıcağına neyi izliyceksen indirmeye başla çayı koy çay olunca film de inmiş olur.

Belki arkadaşımızın aşırı indirmesi gerçekten aşırıdır. Şimdi bazıları var ticari amaçlı korsan satış için film indiriyor. Ne bulursa da indiriyorlar. Eğer öyle bir durum varsa telekom doğru olanı yapmıştır. Yasal olmayan bir şeyin ticaretini yaparken kamusal bir hizmeti de sömürmek yanlış.
  • bence telekomdan biri bu topici okuyunca artık yeni tarifelerde sınırsız* şeklinde yıldızı korlar yantarafına.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: suslu76

konuyu şöyle bağlamak lazım, sırf sınırsız diye indirmek israf, en azından elektriğe ve zamana yazık, ama bu kotsız arkadaşların sınırsız indirme haklarının olmadığını göstermez

Ona katılmamak zor. 4 Mbs ve üstü hızlar artık interneti harddiskin gibi yapıyor. Bir filmi yarım saatte indirirsin. Harddiskinde yer kaplatıcağına neyi izliyceksen indirmeye başla çayı koy çay olunca film de inmiş olur.

Belki arkadaşımızın aşırı indirmesi gerçekten aşırıdır. Şimdi bazıları var ticari amaçlı korsan satış için film indiriyor. Ne bulursa da indiriyorlar. Eğer öyle bir durum varsa telekom doğru olanı yapmıştır. Yasal olmayan bir şeyin ticaretini yaparken kamusal bir hizmeti de sömürmek yanlış.

Mantıklı. Bak işin korsan boyutunu hiç düşünmemiştim.

• @karakizil
    iyi iste dostum.bizde diyoruzki madem yetmiyor altyapın,4mbit i neden vermeye çalışıyosun.madem verdin ben DL yaptım diye benim hızımı indiremezsin.ha indircekmisin.ozaman 4mbit tarifelsini kaldırırsın.

işin içine korsan felan karıştırmayın.o hız benim hakkımsa öyle yada böyle vermek ZORUNDA.dediğim gibi yetmiyosa altyapısı yettiği zaman reklam yapsın kendini ve o tarifeleri ozaman versin.olmayan şeyi varmış gibi göstermesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 30 Ağustos 2007; 17:55:59 >
  • kısıtlama olacaksa sınırsız diye bir tarife olmasaydı..

aylık 800 gb sınırlı 19 YTL olsaydı yada

gerçekten güzel tartışma , örnekleri okumak çok zevkli ..
  • parasını verdiği sürece istediği herşeyi yapar. eğer sizin dediğiniz gibi herkes az kullansın net güzel olsun politiaksına girerseniz bundan 50 sene sonra yurtdısı cıkıslarımız hala aynı kalır. ben bu tarz düşünen insanları ilk pc üretildiği zaman kim alır bunu yahu diyenlere benzetiyorum.
    neyse fazla ofansiv takılmayım sonucta demokratik ülkedeyiz :) değil miyiz yoksa ? ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bo$$_HoGG

@karakizil
    iyi iste dostum.bizde diyoruzki madem yetmiyor altyapın,4mbit i neden vermeye çalışıyosun.madem verdin ben DL yaptım diye benim hızımı indiremezsin.ha indircekmisin.ozaman 4mbit tarifelsini kaldırırsın.

işin içine korsan felan karıştırmayın.o hız benim hakkımsa öyle yada böyle vermek ZORUNDA.dediğim gibi yetmiyosa altyapısı yettiği zaman reklam yapsın kendini ve o tarifeleri ozaman versin.olmayan şeyi varmış gibi göstermesin.

4 mbit olmadan önce internet çok iyi durumdamıydı sanki 4 mbit oldu daha beter oldu sadece 2 mbit eskiden daha pahalıydı herkes kullanamıyordu dolayısıyla yüklenme daha azdı ama hem fiyatlar ucuzlayınca (ucuzlma değil bence normal bi indirim hala pahalı bana göre) 4 mbit imkanıda olunca böyle oldu
    heralde bu kadar yüklenme olacağını tahmin etmedilerki çok sıkıntı çekmiş bi kesim var internetde (bende dahil) hırslarını böyle alıyorlar telekomdan ama bu hırs öfke malesef hepimize yansıdı yüklenmeyen yükleyenleri suçluyor yüklenenler teleomu suçluyor her iki tarafta haklı bana göre ama yüklenenler bazı şeyleri unutuyorlar kimisi banane başka kullanıcılardan diyor işte bu mantıkla ülke hiç biyere gitmez olduğu yerde sayar hatta geriye giderki zaten gidiyoruz neyse konuyu değiştirmeyim yani bu yanlış bi düşünce birazda telekomun salaklığı

• quote:

Orjinalden alıntı: Bo$$_HoGG

@karakizil

Korsanı tespit edince bağlantı vermemesi çok mantıklı. Ama telekulak gibi internetteki faaliyetlerimizin izlenmesi çok yanlış. İletişim aracı olan internet iletişim özgürlüğü kapsamındadır. Takip edilmek yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 30 Ağustos 2007; 18:55:05 >
  • quote:

kamusal bir hizmeti de sömürmek yanlış.

Kamusal değil... Hem özel hem tekel...
  • Valla arkadaşlar, özetle şunu söyleyeyim: Çok iyi niyetlisiniz.. Burada savunduklarınız tabii ki doğru, sınırsızsa sınırsızdır, adı üstünde.. En azından öyle olmalı, ama gelin görün ki, bu "hiç bir yerde" bu şekilde değil.. Bana güvenin, çünkü bu konuda çok tecrübem var..

Benim yaşım 36, Türkiye'de bilgisayar bir tek ODTÜ'de varken benim evimde bilgisayar vardı, internetin de ilk kullanıcılarından sayılırım. 1999'dan beri de yurt dışındaki firmalardan hosting hizmeti alıyorum.. Böyle binlerce firma var "sınırsız trafik", "sınırsız hosting" diyen, ama gelin görün ki hepsi, ama hepsi de sınırlı..

- İlk hosting firmam sınırsız trafik verdiğini söylüyordu, ama neredeyse her gün 1.5 saat site ulaşılamaz durumda oluyordu.
    - 2. firma beni şak diye attı, sonradan öğrendim ki sebebi fazla trafik kullanmammış, bir uyarı dahi yok..
    - 3. firma fazla kaynak kullandığım için attı.. Bildiğiniz gibi "shared hosting" yapan sunucularda artık firmanın insafına göre 600 adet, 1000 adet site aynı sunucuda barındırılır. Forum, vs. herhangi bir sebepten dolayı geçin bakalım %2.5 - %3'ü, ne oluyor..
    - 4. firma kovmadı, ama kibarca bir mail atarak sitemin server'da %15 kaynak kullandığını (CPU'nun %15'i), artık dedicated bir server'a geçme zamanımın geldiğini söyledi. Onlar da kibarca "git" dedi yani..

Daha böyle başka örneklerim de var arada.. E bunlar da sınırsız diyordu??

Ben, geçen onca sene boyunca şunu anladım ki, internette "sınırsız" diye bir şey yoktur.. Buna istediğinizi söyleyin, "etik eksikliği" deyin, ne derseniz deyin ama bu durum ne yazık ki böyle..

Şu sitenin 300 küsur bin üyesinden ben hariç 2 kişi daha çıktı, 300 binde 3 kişi bu şekilde düşünüyoruz. Ama sizler çok mükemmeliyetçi düşünüyorsunuz. Bence de Telekom böyle bir uyarıda bulunmadığı için haksız ama ben zaten böyle bir beklenti içinde değildim ki.. Yani, aramızdaki fark, benim bu konuda yeteri kadar tecrübe yaşamış olmam. Ben şunu bilir, şunu söylerim: "İnternet dünyasında sınırsız yoktuuuuuuur".. Bu, iki kere iki dört.. Siz var diyorsunuz, hani var mı? Şurada 1 Milyon kişi çıkıp bana "yanlışsın" dese bu gerçek değişecek mi? Hayır..

Telekom'da çalışıyormuşum, ne alakası var?
    Gerçekçi olmak çok mu komik? Bana göre de siz komiksiniz, dünya üzerinde olmayan bir şeyi isteyerek 19 kişi 1,000,000 kişilik kaynak kullansa, ben, bırakın uyarı yapmayı direk sözleşmesini iptal ederim o firmada olsam. 19 kişi de mutlu olmasın efendim..

Ankara'da su sıkıntısı var, herkes susuzluktan kırılıyor, birileri çıkıp günde adam başı 500bin litre su kullanıyor.. Kibarca: "Ya, arkadaşım, hiç kullanma demiyorum tabi ama, biraz azaltsan şunu, bizlere de biraz daha fazla gelse" dediğinde:

-Parasıyla değil mi kardeşim, Gökçek de suyu getirseydi, seneler öncesinden bas bas bağırmadı mı herkes? diyor..

Ben sanki başka birşey söylüyorum. Tabii ki getirecekti suyu, getirmedi, önlemler gecikti ama, ben diyorum ki: "Su, Aralık ayında gelecek, o zamana kadar biraz idareli olsan olmaz mı? Ondan sonra kullan gene günde 500,000 litre istiyorsan"... Yok, benim hakkım, parasını ödedim, kullanacağım..

E kullan.... Olmayan şeyi nasıl kullanıyorsan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teasers -- 30 Ağustos 2007; 19:32:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: maxx126

Yani çekebilecek hızım var diye seyretmeyeceğim filmi, diziyi, dinlemeyeceğim albümü, oynamayacağım oyunu çekmeyecektim. Benim karşı olduğum şey bu.

siz ayda , günde veya haftada 600 gb 60.000 gb çeken veya çekmeyen kişiyi lüzumlu çekiyor veya gereksiz yere interneti harcıyor diye kısıtlayamazsınız ve internette ne yapıyor neden bu kadar kullanıyor diye sorgulayamazsınız.

Ne çektiğini bilmiyorsunuz çünki , lüzumlu veya lüzumsuz
    siz ona karışabilirseniz eğer,
    onlarında sizin çektiğiniz 100 kb lık dosyaya karışma hakkı doğar ...

eğer internetiniz bu tür aktivitelerden dolayı yavaşlıyorsa şikayetlerin yeri TTnet.

Şikayet ettiğiniz kişi 600 gb dolu dolu çekse , veya internette sürekli işi olup dosya transferi yapmak zorunda olan birisi olsaydı aynı şeyleri mi söyleyecektiniz ?

lütfen yapmayın , insanların ne çektiğini bilmiyorsunuz ve sizi ilgilendirmez.

tekrar ediyorum
    eğer karışma hakkını kendinizde veya telekomda buluyor ve destekliyorsanız , yakında sizdende çektiğiniz kilobaytların hesabı sorulur ..

ve artık şu mantığı bırakın lütfen

"ben o gün internete giremedim , bu adam 600 gb çekmiş , allahından bulmuş interneti kısılmış OH olmuş ..."

• quote:

Orjinalden alıntı: teasers

Ankara'da su sıkıntısı var, herkes susuzluktan kırılıyor, birileri çıkıp günde adam başı 500bin litre su kullanıyor.. Kibarca: "Ya, arkadaşım, hiç kullanma demiyorum tabi ama, biraz azaltsan şunu, bizlere de biraz daha fazla gelse" dediğinde:

-Parasıyla değil mi kardeşim, Gökçek de suyu getirseydi, seneler öncesinden bas bas bağırmadı mı herkes? diyor..

Ben sanki başka birşey söylüyorum. Tabii ki getirecekti suyu, getirmedi, önlemler gecikti ama, ben diyorum ki: "Su, Aralık ayında gelecek, o zamana kadar biraz idareli olsan olmaz mı? Ondan sonra kullan gene günde 500,000 litre istiyorsan"... Yok, benim hakkım, parasını ödedim, kullanacağım..

doğru şeyler söylüyorsunuz
    fakat herkezin suyunu merkezden kısmak mümkün değil bunu insanlar bilinçli olup gelen uyarılara kulak asarak kendileri yapmalı.

fakat ttnetin , bant çıkışlarımızda sorun var , bakın internet şöyle , ağırdan alın gibi bir uyarısı bulunmuyor . böyle bir uyarı olsa dahi komik olurdu. (uyarıyı yapmadan herkezin havuzunu küçültmeleri gerekir mantıklı olarak trafiği önlemek ve herkezin internete çıkmasını sağlamak için fakat ttnetin bu tür parlak fikirler umurunda değil)

fakat böyle birşey var
    burada odaklanılması gereken , telekomun bu düşük yurt dışı çıkışlarını bi kenara itip bizleri afedersiniz e..ek yerine koyup bakın hızlarınızı 4 kat artırdık diyip gizliden gizliden bize bu interneti kullandırtmaması.

Söylediklerinizden yola çıkıyorum , evet internetinde bir sınırı var , hiçbir güç 24 saat downloada dayanamaz , o zaman telekomun mevcut hatlarını gözden geçirip gereken uyarıyı önceden yapması gerekirdi. Sınırsız hat hat diyip insanları reklamlarda kandırıp daha sonra forum köşelerinde bizi bu hallere düşürmezdi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lmarion -- 30 Ağustos 2007; 20:09:12 >

• quote:

Orjinalden alıntı: teasers

Valla arkadaşlar, özetle şunu söyleyeyim: Çok iyi niyetlisiniz.. Burada savunduklarınız tabii ki doğru, sınırsızsa sınırsızdır, adı üstünde.. En azından öyle olmalı, ama gelin görün ki, bu "hiç bir yerde" bu şekilde değil.. Bana güvenin, çünkü bu konuda çok tecrübem var..

Benim yaşım 36, Türkiye'de bilgisayar bir tek ODTÜ'de varken benim evimde bilgisayar vardı, internetin de ilk kullanıcılarından sayılırım. 1999'dan beri de yurt dışındaki firmalardan hosting hizmeti alıyorum.. Böyle binlerce firma var "sınırsız trafik", "sınırsız hosting" diyen, ama gelin görün ki hepsi, ama hepsi de sınırlı..

- İlk hosting firmam sınırsız trafik verdiğini söylüyordu, ama neredeyse her gün 1.5 saat site ulaşılamaz durumda oluyordu.
    - 2. firma beni şak diye attı, sonradan öğrendim ki sebebi fazla trafik kullanmammış, bir uyarı dahi yok..
    - 3. firma fazla kaynak kullandığım için attı.. Bildiğiniz gibi "shared hosting" yapan sunucularda artık firmanın insafına göre 600 adet, 1000 adet site aynı sunucuda barındırılır. Forum, vs. herhangi bir sebepten dolayı geçin bakalım %2.5 - %3'ü, ne oluyor..
    - 4. firma kovmadı, ama kibarca bir mail atarak sitemin server'da %15 kaynak kullandığını (CPU'nun %15'i), artık dedicated bir server'a geçme zamanımın geldiğini söyledi. Onlar da kibarca "git" dedi yani..

Daha böyle başka örneklerim de var arada.. E bunlar da sınırsız diyordu??

Ben, geçen onca sene boyunca şunu anladım ki, internette "sınırsız" diye bir şey yoktur.. Buna istediğinizi söyleyin, "etik eksikliği" deyin, ne derseniz deyin ama bu durum ne yazık ki böyle..

Şu sitenin 300 küsur bin üyesinden ben hariç 2 kişi daha çıktı, 300 binde 3 kişi bu şekilde düşünüyoruz. Ama sizler çok mükemmeliyetçi düşünüyorsunuz. Bence de Telekom böyle bir uyarıda bulunmadığı için haksız ama ben zaten böyle bir beklenti içinde değildim ki.. Yani, aramızdaki fark, benim bu konuda yeteri kadar tecrübe yaşamış olmam. Ben şunu bilir, şunu söylerim: "İnternet dünyasında sınırsız yoktuuuuuuur".. Bu, iki kere iki dört.. Siz var diyorsunuz, hani var mı? Şurada 1 Milyon kişi çıkıp bana "yanlışsın" dese bu gerçek değişecek mi? Hayır..

Telekom'da çalışıyormuşum, ne alakası var?
    Gerçekçi olmak çok mu komik? Bana göre de siz komiksiniz, dünya üzerinde olmayan bir şeyi isteyerek 19 kişi 1,000,000 kişilik kaynak kullansa, ben, bırakın uyarı yapmayı direk sözleşmesini iptal ederim o firmada olsam. 19 kişi de mutlu olmasın efendim..

Ya tamam da muhattabın senin telekom download yapan adam değil ki telokoma çemkir kardeşim.su da değil bu internet yani kıtlığımı olur.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.