Şimdi Ara

Continental 1 yaşındaki lastiğim patladı, sonrasındaki durum kötü...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Bugün Ankara kepekli yokuşunu inerken lastiğin patladığını fark ettim. Araç çekme yapıyordu bir terslik olduğunu anlayıp sağa çektim. Lastik tamamen inmişti. Lastiğin patladığını fark ettim fakat hızım 90 civarında olduğundan 100 metre kadar o şekilde sürmek zorunda kaldım. Lastiğe raptiye tarzı bir şey girip çıkmış. Stepne ile değiştirip yoluma devam ettim.

Sonrasında benzinlikte lastiğe hava basıp kontrol ettim. Lastiğin yanakları komple balon olmuş. Garanti kapsamına girecek bir durum söz konusu mudur?

• 1 senelik lastiğe garanti vermezler hocam

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Hocam araç 90-100 ile giden aracın durma mesafesi neredeyse 100 metre. Zınk diye nasıl durabilirim
  • shkoksal kullanıcısına yanıt

olur mu kardeşim hemen durman lazım. gerekirse çakmaktaşlar gibi ayağını alttan çıkarıp fren yapacaksın.

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam. Fizibilite araştırmalarımı yaptım, 2 adet conti premium contact 7 alacağım. Üretim yılı uygun çıkma 6 bulamadım. :/
  • Patlak lastik ile ilerlemişsiniz garantiye girmez.
  • Raptiye giren lastik anında janta oturmaz. Siz hiç fark etmeden kilometrelerce ilerlemişsiniz bence. Son anda lastik janta oturunca fark etmişsiniz gibi duruyor.
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Lastikteyken muhtemelen sorun yoktu. Lastikten çıkmış olabilir hızın etkisiyle. Sonrasında basınç kaybı hızlıca gerçekleşti diye düşünüyorum. Ben geç fark ettim.
  • o haliyle resmini çekip , kaskoya başvursanız ve aracı çekiciyle servise götürseniz kasko karşılıyor. ama raptiyeyi vs garanti karşılamaz.

• Garanti olmaz ona
  • Kaygerya kullanıcısına yanıt

Kasko lastiğin yıpranma payını vb düşüyor ve ona göre ödeme yapıyor maalesef. Yine de hiç yoktan iyidir tabii.

• Aytürk kullanıcısına yanıt

zaten tek lastik değişimi çok sağlıklı olmuyor. 2 lastik alıp araca takıp , kaskodan gelen parayla da ödemeleri rahatlatıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

o haliyle resmini çekip , kaskoya başvursanız ve aracı çekiciyle servise götürseniz kasko karşılıyor. ama raptiyeyi vs garanti karşılamaz.

Lastik patlası ve çekici? Servise gitmek??? Abi çok güzel kasko firmasıymış o, ismi nedir?

Kaskonun max yapacağı lastik değiştiren aracı yönlendirip yedek lastiği taktırmak veya yedek lastiğin yoksa ikame lastik vermek. Sözleşmede de yazar bu. Daha fazlasını da yapmaz eğer çekilip götürmeni gerektiren bir şey yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 4 Ekim 2023; 3:37:14 >
  • Aytürk kullanıcısına yanıt

Aynen öyle, ayrıca ödedikleri lastik paraları çok düşük miktarlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.