Şimdi Ara

corolla focus lancer

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • s.a arkadaşlar 20000 lira param var ve lpg ile az yakan bir arac almayı düşünüyorum bu üç model arasında kaldım bide acaba corolla 1,4 alsam cok performans farkı olurmu yollarda hep sağ şerittenmi giderim

• Focus yol tutuş performans konfor bir adım ilerde
  • ben corolla 1.6 kullandım araba deli gibi gidiyor 1.4 ne durumda bilmem ama corolla almanı tavsiye ederim
  • Focus alırsanız corollaya göre 3-4 yaş genç olur. Tavsiyem 2005 focus comfort 18,5 gibi alıp lpg yi kendiniz taktırmanız.
  • corolla almanı tavsiye ederim
    sorun yasamazsın
  • en başta tabiki corolla bide 1.6 olursa tadındn yenmez 1.4 leride benc kullan fazla ağır değil hızlanması iyidir ama yinede bi test sürüşü yapman lazım
    ikinci olarakda honda cıvıc dir
  • ben de bu arabalara çok bakmıştım. bana da lancer ı çk tavsiye etmişlerdi. kayseride olduğum için bakmamıştım. heygidi günler..
    focus ve corolla bakıyor olmanız isabet olmuş.
    ikisi piyasanın fiyat, performans, kalite endekslerinde ilk iki aracıdır.
    fous yaşı genç olacak ama tasarımı yaşlı olan corolladan daha kötü bence.
    corolla daha modern hatlara sahip. özellikle de iç mekanda.
    focus biraz spesifik bi tasarıma sahip. severseniz fanatiği olursunuz.
    corolla daha modern olmakla beraber daha karaktersiz bi havası var.
    focusun yol tutuşu daha iyidir. bagajı daha geniştir.
    corollanın arıza istatistikleri -özellikle motor- çok iyidir.
    ancak focus alırsanız ghia öneririm. alırken pek fiyat farkı olmuyor ama kullanırken inanılmaz donanım farkı var. resmen başka araba gibi. corollada sol almanız için 1.6 olması ve bütçeyi biraz aşmanız gerekir.
    abimde 2001 focus ghia var. c sınıfı olmasına rağmen bende ki 2001 vectra comfort ta olmayan özellikleri derinlik ayarlı direksiyon, ahşap kaplama, yol bilgisayarı, çift renkli göğüs ve bej döşeme, arka koltuk için lamba ve ayna rezistansı benimkinden çok daha iyi. yaşına göre oldukça dolu bi araba.
    bunlar bişey ifade etmedi, benim için arıza çıkarmasın işimi görsün dersen corolla derim

• 1.6 tercihinse corolla derim bir focus kullanıcısı olarak ne demişler yiğidi öldür hakkını vertoyotanın malzemeleri focus 1 e göre daha kaliteli bu bir gerçek
  • lancer ı kafadan sildik o zaman şu anki kullandıgım aracdfa fort connect aslında fena değil dolu bir sezon gecirmeme ragmen cok fazla hasar acmadı ama bakımların birinde fortta çalışan bir usta ile muhabbet şansı bulmuştum kendisinin mazdası oldugunu söledi dedim bu japon arabalarının parcası pahalı oluyormuş bana dediği fordunki ucuzda ne baksana sürekli arıza acıyor sen japon arabasından şaşma falan demişti focusunda sadece yer tutuşunun iyi olduğunu belirtmişti
  • eğer ankara istanbulda falan kullanacaksan lancer da olabilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: sknxone

lancer ı kafadan sildik o zaman şu anki kullandıgım aracdfa fort connect aslında fena değil dolu bir sezon gecirmeme ragmen cok fazla hasar acmadı ama bakımların birinde fortta çalışan bir usta ile muhabbet şansı bulmuştum kendisinin mazdası oldugunu söledi dedim bu japon arabalarının parcası pahalı oluyormuş bana dediği fordunki ucuzda ne baksana sürekli arıza acıyor sen japon arabasından şaşma falan demişti focusunda sadece yer tutuşunun iyi olduğunu belirtmişti
  • Aynı fiyata bulabileceğin Lancer Corolla ve Focus'a göre daha genç ve düşük km'li olacaktır. Kısacası daha yeni bir arabaya bineceksiniz. Aynı zamanda daha az kullanılmış bir arabaya...
    20 bine 2006-2007 model 20-30 bin km'de Lancer bulabilirsiniz. Performans olarak Focus'un gerisinde kalmaz 1.4 Corolla'dan her halukarda iyidir.
    otomatik klima, alaşım jant, kol dayama, cd çalar, gibi genelde baz modellerde opsiyon olan donanımlarda standart olacaktır. Yol tutuş tam bağımsız süspansiyonlar sayesinde ortalamanın üzerindedir. Bu konuda sorun yaşamazsınız. Konfor problemi yok. Yalıtım Japon araçlarına göre iyidir. Corolla ve Focus ile çok yolculuk ettim ikisindende sessiz olduğunu söyleyebilirim.
    Motoru lpg uyumludur. Ş.dışı 5.2 litre 100km değerlerini görebildiğim bir araçtır. Ş.içide sakin kullanımda süprizle karşılaşmazsınız.
    Parçası pahalı olayına gelince 41000 km oldu herhangi bir parça ya da servis sorunum olmadı. Kazalara karşı çıkacak masraflardan bahsederseniz kaskolu bindiğiniz sürece sorun yok. 40000 km kadan toplam yetkili servis bakım maliyeti 630 lira oldu bunuda belirteyim.
    Ben bi düşünün, kullanın ve sonra tekrar düşünün derim.

• hızlı çevik bir o kadarda etkili :) focus kullanan biri olarak focus derim...yol tutuş harika corolladan yaş olarakta ileride olması senin için avantaj ayrıca aracı satmakta bir o kadarda kolay alcısı çok Hatchbag Focus Öneririm...
  • focus olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.