Şimdi Ara

Çözemediğim bir hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • "disk boot failure insert system disk and press enter"

Arkadaşlar öncelikle şunu söylemek isterim ki çok araştırma yaptım. Denedim, her gösterilen yolu inatla denedim fakat aldığım bu hataya herhangi bir çözüm bulamadım.

Dokunmatik ekranlı bir all in one bilgisayarım var, harddiskini çıkarıp masaüstü bilgisayarımda formatladım. Windows 7 kuruldu harddiske. Sonrasın da kontrollerini yaptım ve çıkarıp dokunmatik bilgisayarıma taktım. Ama orada yukarıda ki hatayı aldım. Master slave denedim olmadı, sata kablolarını değiştirdim yine olmadı. İlginç olan sıkıntının dokunmatik de olması. Yani masaüstüne takınca harddiski bir problem yok görüyor ama dokunmatik bu hatayı veriyor. Ben çıkamadım bu işin içinden bir de size sormak istedim.

Bu problem hakkında bir çok açılmış hali hazırda konu var fakat ben herşeye rağmen işin içinden çıkamadığım için sormak istedim. Zaman ayıracak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• Anladığım kadarıyla sen pc hdd söktün başka bir pcde format attıp sistem kurdun ve hdd geri kendi pc ne taktın ve çalışmadı diyorsun,

doğru anladıysam çalışmaması normal, işletim sistemi kurulurken pc birleşenlerine göre kurulum gerçekleşiyor, öyle başka yerde kurup getir tak çalışsın sanıyorsan cok yanılıyorsun.

kendi all in one pc de niye format atmadın.
  • Çünkü bu all in one da cd okuyabilecek bir cd rom yok. Aynı zaman da usblerinin hepsi soket arızalı. O yüzden tek çare alıp başka bir kasada harddiske format atıp burada açmaya çalışmaktı ama nafile yemedi.

Şu aşamadan sonra benim ne yapmam gerekir, yani bunu bir şekilde çözmeliyim ama nasıl?
  • Diski sökerken dokunmatik bilgisayarın anakartına zarar vermiş olabilirsiniz. bu sorun, sistemin diski görmemesidir. dokunmatik bilgisayarın anakartını inceleyin başka sata girişi var ise deneyin, güç kablosunda bile sıkıntı olabilir ya da ide girişi var ise ide hdd bulup deneyin derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faskerhat -- 7 Kasım 2014; 17:33:18 >
  • cd & dvd okuyucu yok, usb lerde bozuk diyorsun

o zaman sata elektrik coklayıcı kablo var aklıma gelen resimdeki gibi de, bunun sata baglantı versiyonu sanırım yok oda olmaz. Eğer anakart üstünde ikinci sata girişi veya usb coklama girişi yoksa senin yapabiliceğin bişe yok ona usb leri tamir ettirmen gerekecek

Çözemediğim bir hata
  • Biraz geç cevap verdim kusura bakmayın.

Hiç bir şekilde cihaz ile iletişime geçemediğim için servise götürüp usb portlarını tamir ettirdim. 120 liraya, 2 soket ve işçiliğile beraber çözdük durumu. İlginize teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.