Şimdi Ara

(ÇÖZÜLDÜ) Yeni BMW F30 Aldık Xenon Far Merceği Yere Bakıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
21.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3 gün önce ikince el 2014 model Luxury 3.20ied satın aldık. Araç hatasız, Borusan'a da baktırdık.

Aracı gündüz vakti bakıp aldığımız için farları farkedemedik.

Sol Xenon farın merceği yere bakıyor. Sanki yuvasından çıkmış yada ayakları kırılmış gibi. Fotoğraflarını koyuyorum orada daha anlaşılır.

Sıkıntı sol far öyle yere bakıyor ki yolu diğer far aydınlatıyor. Selektör yapınca da aynı şekilde.

Borusan sıfır fara yaklaşık 5000 TL fiyat verdi ve garantiye sokamadı. Çünkü tamponda bir ufak vuruk var ve ondan sebep olduğunu düşündüler.

Sizce sıkıntı nedir? Sizin BMWnizde de böyle bir sıkıntı olduysa yardımlarınızı beklerim. Yeni far almaya gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü farın bütün fonksiyonları çalışıyor sadece mercek aşağı düşmüş.

Saygılar

(ÇÖZÜLDÜ) Yeni BMW F30 Aldık Xenon Far Merceği Yere Bakıyor(ÇÖZÜLDÜ) Yeni BMW F30 Aldık Xenon Far Merceği Yere Bakıyor

(ÇÖZÜLDÜ) Yeni BMW F30 Aldık Xenon Far Merceği Yere Bakıyor (ÇÖZÜLDÜ) Yeni BMW F30 Aldık Xenon Far Merceği Yere BakıyorSorun olan mercek bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xaudio -- 14 Ağustos 2017; 10:5:33 >

• Arkadaşlar öncelikle herkese çok teşekkürler.

Borusan araca baktı ve farın değişmesi gerektiğini söyledi. Garantisi devam ettiği halde farın üstünde çizik olduğu için garantiye sokamayacaklarını söyledi yeni far fiyatı yaklaşık 5000 TL fiyat verdi.

Ben de araçla yunanistana tatile gittim. Yolu sadece sağ far aydınlatıyordu. Larissa diye bir şehirde yoldan geçerken BMW yetkili servisi görünce durdum ve sorunu anlattım.

Ellerindeki işi bırakıp aracı içeri aldılar ve bir usta sol çamurluğun içinde bir kapağı açıp farı elle düzeltti. Az daha adamı öpecektim :D Far sadece biraz aşağı düşmüş sorun elle çözüldü.
    Yapay Zekanın Yanıtı

BMW F30 Xenon Far Merceği Yere Bakıyor Sorunu ve Çözümü

BMW F30 sahipleri arasında sıkça karşılaşılan bir sorun, Xenon farların olması gerekenden daha düşük bir konumda olmasıdır. Bu durum, gece görüşünün azalmasına ve karşıdan gelen sürücülerin rahatsız olmasına neden olabilir.

Sorunun Nedenleri

BMW F30 far yükseklik ayarının yere bakmasına neden olabilecek birkaç sebep vardır:

• Far yükseklik sensörü arızası: Bu sensör, aracın yüküne bağlı olarak farların yüksekliğini otomatik olarak ayarlar. Arızalı bir sensör, farların yanlış konumda kalmasına neden olabilir.
    • Far ayarı servisi eksikliği: Farlar, belirli aralıklarla ayar servisi gerektirir. Bu servis yapılmadığında farlar zamanla yere doğru kayabilir.
    • Hasar: Bir kaza veya çarpma, farların konumunu bozabilir.

Çözüm

BMW F30 Xenon farlarının yüksekliğini ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Sorunun nedenini belirleyin: Yukarıda belirtilen nedenleri kontrol ederek sorunun kaynağını belirleyin.
    2. Arızalı sensörü değiştirin: Eğer sorun far yükseklik sensöründen kaynaklanıyorsa, onu değiştirmeniz gerekir.
    3. Farları ayarlayın: Bir servise giderek farlarınızı doğru konuma ayarlatın. Bu servis, genellikle "f30 far ayarı" veya "bmw far ayarı" olarak bilinir.

Ek İpuçları

• Farlarınızın yüksekliğini düzenli olarak kontrol edin, özellikle de aracınıza ağır yükler bindirdiğinizde.
    • Farlarınızı yılda en az bir kez ayarlatarak doğru konumda kalmalarını sağlayın.
    • Farlarınızı temiz tutun, çünkü kir ve birikintiler ışığın çıkışını engelleyebilir.

BMW F30 Xenon farlarınızın yere bakması durumunda, bu sorunu yukarıda belirtilen adımları takip ederek çözebilirsiniz. Bu sayede gece görüşünüzü iyileştirebilir, karşıdan gelen sürücüleri rahatsız etmekten kaçınabilir ve aracınızın güvenliğini artırabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hocam tanıdığınız kaportacı varsa farı söküp bir baksın belki sadece tırnağı yerinden çıkmıştır.
  • Farı sökün fiberciye verin düzeltsinler ordanda far ayarına gidin, sorun çözülür. Bişey yok yani bunda.
  • servise götür farın içini açıp düzeltsinler
    sanayidekiler iyice bozarlar pişman olma
  • Araç komple borusan bakımlı. O yüzden başka yerde elletmek istemiyorum iyi niyet devam ediyor
  • kardeş büyük ihtimal far ayar motoru çıkmıştır. bi elinle farın arkasına giriş hareket eden bişeler oluyosa çözümü basittir.
  • Thursy T kullanıcısına yanıt
    eyvallah sabah bi deneneyim. ama aracı çalıştırınca farlar otomatik ayar yapıyor yukarı aşağı. onda sorun yok yani
  • Hocam arabada bi sorun yok. Nasıl direksiyonu sağ sol yapınca farlar sağ sol yapıorsa , direksiyonu aşağı yukarı yapınca onlar da aşağı yukarı hareket ediyor.

Yukarıya bakan farınız bozuk. Onu da aşağıya bakacak şekilde ayarlayın
  • Sanayiye felan gitme sakın servis halleder basit bi problem
  • Hayirli olsun.

Her ne kadar yukseklik ayari otomatik yapilsa da farin uzerinde manuel ayar vidalari olmasi lazim.

Asagidaki videoda 16:50'de

• benzer bir sıkıntı sıfır aldığım araçta da olmuştu, serviste 2 dakikada hallettiler,
    Kafaya takıcak bir durum değil, güle güle kullanın aracınızı
  • Kral_Jumong K kullanıcısına yanıt
    fotoğraflara dikkatli bakarsanız asagi bakan farın bozuk olduğunun anlayabilirsiniz. Bu ilk bmw aracım degil farların Nasıl çalıştığını biliyorum
  • The_BUTZ T kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Servise far ayarı yaptırttım ama ayar tutmadığını söylediler. Mecbur farı soktirecegiz o zaman. Tesekkurler
  • Hayırlı olsun güzel araba
  • Bana kalırsa far acılacak. Mercek tekrar yerine oturtulup öyle takılacak. Yüksek ihtimal tırnakları kırılmıs olabilir mercegin. Bunu da sanayide yaptırabilirsiniz. Garantiyle bir alakası olacagını sanmıyorum farın.
  • Satan kişinin söylememesi ne kadar ayıp.
  • Aynisi basima geldi. Benim arac baska markaydi. Baska bir araca arkadan carpmadan dolayi farin kaportaya baglanan tirnagi kirilmisti. Istersen farin uzerinde ayar vidasi var. Yukari alabilirsin. Benimki sag sol yonunde de kaymisti. Geometrisi sastigi icin ayar tutmadi. Fari sokup tirnagi tamir edip geri takinca ayarlandi. Servise gitmeden once sanayi imkanlariyla duzeltmeye calis. Servisin tamiriyle ugrasacagini sanmiyorum. Nasil olsa yenisini takmak isteyecekler.
  • turkeril kullanıcısına yanıt
    Aynen o da isin baska boyutu. Söyleyince de bendeyken oyle bisey yoktu diyor
  • akcay A kullanıcısına yanıt
    Far ayar tutmuyor iste. Evet servis tamir yapmicak kırık parçaların yenisi takacak muhtemelen
  • xaudio X kullanıcısına yanıt
    Ayarı bozuk değil muhtemelen araç biyere çarpmış dokunmuş o etkiyle de mercek kaymış. Farı değişmeden de halledilebilir bence far çok pahalıya gelir çünkü
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.