Şimdi Ara

CPU ısısı normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pc devamlı donma yapıyordu ben de ramlerdendir diye kasayı açtım sonra farkettim ki kasanın arkasındaki fan çalışmıyor gittim yenisini aldım taktım şu anda herhangi bir kilitlenme yok fakat cpu ısısı 53-55 derece arasında gidip geliyor sizce bu değer normal midir?

cpu=amd 2500

• sempronmu sempronlar sıcak calısır
    althonlarda öyle ama onlar daha dayanıklı

bence kasayı bi temizler fanları felan

kasa içi hava akımı cok az galiba tek bi fanmı var sistemde
  • cpu athlon

1 tane kasanın arkasında var, 1 tane cpunun üstüne(bunu temizledim kasayı açtığımda),bir de power suply ın var(bu sayılıyor mu bunu bilmiyorum:))
  • Egzos fan çalışmıyor dedin sanırım..

O çalışmassa diğer fanlar sürekli kasa içi sıcak havayı sirküle eder böylece cpu çok ısınır hatta kitlenmeler resetler falan olur sende olduğu gibi..

53-55C arası normal
  • quote:

Orjinalden alıntı: remote

cpu athlon

1 tane kasanın arkasında var, 1 tane cpunun üstüne(bunu temizledim kasayı açtığımda),bir de power suply ın var(bu sayılıyor mu bunu bilmiyorum:))

arkada bir tek fan pek fazla bi işe yaramaz hava ısındıgından genleşir böylece fan daha az hava atar yada alır

önde içeri yanda dısarı üfleyecek sekilde 2 fan olması senin için cok iyi olur

edit :... Hafif ten kırptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 27 Ağustos 2007; 21:43:50 >
  • Isınan hava hafiflermi lem genleşir

kıl.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 27 Ağustos 2007; 20:12:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Helldancer

Isınan hava hafiflermi lem genleşir

kıl.gif

aynı kapıya cıkıyo üzümünü ye bağını sorma
  • normalmi ne demek süper

benim cpu 96C oluyo ara sıra
  • TERMAL MACUNUNA İYİ BAK
    ISI İLETİMİ OLSUN DİYE
  • Arkadaş sanırım athlon xp 2500+ barton kullanıyor aynı işlemci bendede vardı 79 derecede tam yükte çalışıyordu senin değerler bence iyi bir sorun yok xp serisi çok ısınıyor bilindiği gibi.
  • arkadaşlar ben amd althon kullaniyorum gunde 12-13 saat acık oluyor kapatirken bakıyorum everest en fazla 37 gordum bu arada +3000 kullanıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.