Şimdi Ara

Cpu yüklenmesi. Yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleyküm cümleten, i5 işlemcili bir laptopa sahibim ve cpu ile ilgili sorun yaşıyorum. Her ne açarsam açayım cpuya aşırı derecede yükleniyor. Tarayıcı, oyun, arkaplanda çalışan herhangi bir program yani neredeyse aklınıza gelen her program cpuya yükleniyor normalden fazla bir şekilde.

i5-5200u
    8gb ddr3(1600mhz)
    amd radeon m260

Cpu yüklenmesi. Yardım lütfen

Bir chrome tarayıcısı bile haddinden fazla bir cpu kullanıyor. Bunun sorunu sizce ne olabilir ne tür çözümlere başvurabilirim?
    Şimdiden Teşekkür ederim okuyan herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirrigngr -- 22 Aralık 2018; 20:54:15 >

• Gönderdiğiniz görüntüde tek dikkatimi çeken Chrome tarayıcınızda çok fazla açık pencere ile çalıştığınızdır. 31 pencere gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malware Removal

Gönderdiğiniz görüntüde tek dikkatimi çeken Chrome tarayıcınızda çok fazla açık pencere ile çalıştığınızdır. 31 pencere gözüküyor.
    Hocam o pencere sayısı değil. Gmail hesabım aktif olduğu için bildirim sayısı görünüyor orada. Mesela şu an sadece forum açık ve 24 yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirrigngr

Hocam o pencere sayısı değil. Gmail hesabım aktif olduğu için bildirim sayısı görünüyor orada. Mesela şu an sadece forum açık ve 24 yazıyor.

Alıntıları Göster
    Anladım. Pencere açık olduğunda da benzer şekilde görülüyor.

Sorununuza ait ipuçları Farbar yazılımında çıkarmı çok emin değilim. Ama isterseniz imzamdaki konudaki şekilde Farbar loglarını çıkartarak gönderebilirsiniz. Belki faydalı olabilir.
  • quote:

Anladım. Pencere açık olduğunda da benzer şekilde görülüyor.

Sorununuza ait ipuçları Farbar yazılımında çıkarmı çok emin değilim. Ama isterseniz imzamdaki konudaki şekilde Farbar loglarını çıkartarak gönderebilirsiniz. Belki faydalı olabilir.

Alıntıları Göster
    Evet hocam bilgim var ama dediğim gibi bildirim sayısını gösteriyor.

Konuya göz attım hocam ama sorunun virüs veya benzeri bir durumdan kaynaklandığını sanmıyorum yazılımsal bir şey gibi görünüyor ayrıca loglar bildiğiniz üzere daha ayrı bir konu. Yine de teşekkür ederim uğraştığınız için

• Hocam aynı durum eski masaüstü pcmde mevcuttu win 10 kurduğumda böyle işlemci %100 olması mevcut oluyordu farklı iso dosyası ile kurulum yaptım bu sefer hdd %100 olmustu sonra win7 kurup keyfine bıraktım ardından belli bir süre sonra tekrar win 10 kurdum ve sorun olmadı iso dosyalarında sanırım bir farklı durum var ondan olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByMustafa59

Hocam aynı durum eski masaüstü pcmde mevcuttu win 10 kurduğumda böyle işlemci %100 olması mevcut oluyordu farklı iso dosyası ile kurulum yaptım bu sefer hdd %100 olmustu sonra win7 kurup keyfine bıraktım ardından belli bir süre sonra tekrar win 10 kurdum ve sorun olmadı iso dosyalarında sanırım bir farklı durum var ondan olabilir
    Dediğiniz tahmini olarak mantıklı bir seçim son seçenek olarak onu düşünüyorum hatta direk 7 ye geçip kalmayı düşünüyorum çünkü windows 10 ve 8.1 sürümlerinde arka planda indirmelerin haddi hesabı olmuyor o yüzden bi soğuk bakıyorum zaten windows 10 ve 8.1 e.
  • quote:

Evet hocam bilgim var ama dediğim gibi bildirim sayısını gösteriyor.

Konuya göz attım hocam ama sorunun virüs veya benzeri bir durumdan kaynaklandığını sanmıyorum yazılımsal bir şey gibi görünüyor ayrıca loglar bildiğiniz üzere daha ayrı bir konu. Yine de teşekkür ederim uğraştığınız için

Alıntıları Göster
    Loglar ayrı bir konu derken neyi kasteddiğinizi bilmiyorum. Bir hasta düşünün. Bazı sorunları var. Doktor geniş bir tahlil istiyor. Tahlile bakarak yorum yapmak daha sağlıklıdır. Gerekirse başka tahliller istenir. Tahlil olmadan yorum yapmak ne derece sağlıklıdır ?

• quote:

Loglar ayrı bir konu derken neyi kasteddiğinizi bilmiyorum. Bir hasta düşünün. Bazı sorunları var. Doktor geniş bir tahlil istiyor. Tahlile bakarak yorum yapmak daha sağlıklıdır. Gerekirse başka tahliller istenir. Tahlil olmadan yorum yapmak ne derece sağlıklıdır ?

Alıntıları Göster
    bi yerde doğru söylüyorsunuz hocam. bugün işletim sisteminde değişiklik yaptım 10 dan 8.1 e geçiş yaptım fakat hata devam ediyor. Yine de logları istiyor musunuz? yani hala loglardan bir fikir çıkarma imkanınız var mı ?

• quote:

bi yerde doğru söylüyorsunuz hocam. bugün işletim sisteminde değişiklik yaptım 10 dan 8.1 e geçiş yaptım fakat hata devam ediyor. Yine de logları istiyor musunuz? yani hala loglardan bir fikir çıkarma imkanınız var mı ?

Alıntıları Göster
    Bakınız ben hiç bir şeyin garantisini vermiyorum. Mantıklı bir yolu öneriyorum. Sürekli yaptığım bir konuda sizlere yardımcı olmak için önerilerde bulunuyorum. Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Zaman ve emek harcayacağım. Para istemiyorum pul istemiyorum. Benim sıkıntım kullanıcıların bu yöntemleri bilmiyor olması ve nedense bu yöntemlerden uzak durması. Bunu anlamakta zorlanıyorum. En azından log göndermekle kullanıcının kaybedeceği bir şey yok. Dünyanın kullandığı yöntem bu.

• quote:

Bakınız ben hiç bir şeyin garantisini vermiyorum. Mantıklı bir yolu öneriyorum. Sürekli yaptığım bir konuda sizlere yardımcı olmak için önerilerde bulunuyorum. Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Zaman ve emek harcayacağım. Para istemiyorum pul istemiyorum. Benim sıkıntım kullanıcıların bu yöntemleri bilmiyor olması ve nedense bu yöntemlerden uzak durması. Bunu anlamakta zorlanıyorum. En azından log göndermekle kullanıcının kaybedeceği bir şey yok. Dünyanın kullandığı yöntem bu.

Alıntıları Göster
    Siz biraz yanlış anladınız hocam. Ben zaten farkındayım konunuza göz atıp inceledim bir nevi hayrına iş yapıyorsunuz allah razı olsun ama benim demek istediğim faydası olmayacaksa sizi uğraştırmak istemiyorum o yüzden diyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.