Şimdi Ara

CRUZE SPORT VE SPORT PLUS ARASINDAKİ FARK YARDIM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
24.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni makyajlı kasa cruze alıcam allah nasip ederse fakat sport ve sport plus arasında kaldım sport plus ta mylink dijital klima gibi ekstra özellikler var sizce aradaki fiyat farkını vermeye degermi...birde sizce hangi renk almalıyım aklımda beyaz ve gümüş gri var bu renkler iyimi...

• Gümüş gri güzel gözüküyor. Keşke siyah yerine, o rengi tercih etseymişim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bywaks

Arkadaşlar yeni makyajlı kasa cruze alıcam allah nasip ederse fakat sport ve sport plus arasında kaldım sport plus ta mylink dijital klima gibi ekstra özellikler var sizce aradaki fiyat farkını vermeye degermi...birde sizce hangi renk almalıyım aklımda beyaz ve gümüş gri var bu renkler iyimi...

Arkadaşım!

Daha önce 2010 NB AT PLUS Gri araç kullanıyordum. Şimdi 2012 HB WTCC AT beyaz araç kullanıyorum.

Plus'ın tadına bakmış biri olarak. İklim kontrollü klima, Far sensörü, Yağmur sensörü, kararan dikiz aynası, Daha büyük bilgi ekranı
    verilen 2.200 tl yi hak ediyordu. Şimdi 2.300tl ye +usb girişi, +MyLink, +geri görüş veriyorlar.

Ben bunların hepsinin 2.300tl yi fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum. imkan var ise alın.

Yok! almasamda olur derseniz, bu sefer Sunroof almadan geçmeyin...

Gri araç güzel, kir tozu pek belli etmiyor. Fakat 1 karış lokal boya yaptırdım, o kadar ince ve itinalı yapılmasına rağmen güneş vurunca belli oluyor.
    Yani! tutturmak zor. Şimdi beyaz aldım, daha çok rahatım. Bundan sonraki arabalarımda ilk tercihim beyaz olacaktır.

kolay gelsin.

• Cok sagol panther seninle daha once cruze hakkında mesajlasmıştık söylediklerini bi kullanıcı olarak dikkate alıcam dedigin gibi bende hakettini dusunuyorum sadece kullanan arkadaslardan daha saglıklı bilgi alırım diye konu actım sport plus at icin 44000 fiyat aldım dahada dusurmeye calısıcam insallah hafta sonu test surusunude yapcam ona gore aracı alıcam artık hayırlısıyla-.
  • quote:

Arkadaşlar yeni makyajlı kasa cruze alıcam allah nasip ederse fakat sport ve sport plus arasında kaldım sport plus ta mylink dijital klima gibi ekstra özellikler var sizce aradaki fiyat farkını vermeye degermi...birde sizce hangi renk almalıyım aklımda beyaz ve gümüş gri var bu renkler iyimi...

Selamlar, ben geçtiğimiz ay sport plus AT hatchback aracımı teslim aldım. Mylink ekran, bluetooth müzik ve telefon konuşması, iklim kontrollü klima , ve krom cam altı çıtaları tarzı aksesuarlar, ile sport plus bence bu fiyatı hakediyor.

Ancak Panther'in dediği gibi araçta geri görüş kamerası bulunmuyor.

Aracı 42500 TL'ya teslim aldım. Renk olarak beyaz renk ve siyah tavan filmi bence çok iyi oluyor. Serviste ruhsat öncesi taktırdığım için teslim aldığımda çift renk ruhsata işlenmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: felidae

quote:

Selamlar, ben geçtiğimiz ay sport plus AT hatchback aracımı teslim aldım. Mylink ekran, bluetooth müzik ve telefon konuşması, iklim kontrollü klima , ve krom cam altı çıtaları tarzı aksesuarlar, ile sport plus bence bu fiyatı hakediyor.

Aracı 42500 TL'ya teslim aldım. Renk olarak beyaz renk ve siyah tavan filmi bence çok iyi oluyor. Serviste ruhsat öncesi taktırdığım için teslim aldığımda çift renk ruhsata işlenmişti.

Doğrudur...
    Geri görüş kamerası yok. Yanlış yazmışım.

Herhalde! bu MyLinki satan adam geri görüşüde vermeliydi. Diye, düşünmüşümdür.

ek...
    Tavan siyah ise;
    Direklere(B-C), Loğolara, Aynalara piano black kaplama uygun olurdu... Yapıldı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 11 Şubat 2013; 17:04:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

quote:

Doğrudur...
    Geri görüş kamerası yok. Yanlış yazmışım.

Herhalde! bu MyLinki satan adam geri görüşüde vermeliydi. Diye, düşünmüşümdür.

ek...
    Tavan siyah ise;
    Direklere(B-C), Loğolara, Aynalara piano black kaplama uygun olurdu... Yapıldı mı?

Sadece tavan filmi yaptırdım. Logoya yaptırmayı çok düşündüm, ancak son karar olarak orjinal renginde bıraktım.

Bencede bu donanımda bir arabada geri görüş kamerası olmaması büyük eksiklik, internette, cruze için geri görüş kamerası 80 TL 'ya satılıyor.http://www.sanalpazar.com/Chevrolet-Cruze-Hb-Geri-Vites-Kamerasi__isp6043064

bence standart olarak eklenmeliydi..

• quote:

Dostum HONDA,YI denemeden karar verme cıvıc test sürüşü yap cok şey kaybedersin.saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

quote:

Dostum HONDA,YI denemeden karar verme cıvıc test sürüşü yap cok şey kaybedersin.saygılarımla.

Çok şey kaybedersin derken, herhalde 8-9.000 TL 'den filan bahsediyorsun, 1.4 motoru ve cruze'a göre donanım/güvenlik olarak çok eksiği olan sport modeli 51.000 civarı çünkü..

• quote:

quote:

quote:

Çok şey kaybedersin derken, herhalde 8-9.000 TL 'den filan bahsediyorsun, 1.4 motoru ve cruze'a göre donanım/güvenlik olarak çok eksiği olan sport modeli 51.000 civarı çünkü..

Hayır ben honda,yı denemeni tavsiye ediyorum cıvıc fiyat ayrı konu eger otomatik düşünüyorsan test sürüşü yapmanda fayda var iyiyi kötüyü denemeden anlamak zordur.11 sene nissan kullandım en iyisi nissandır diyordum ama honda otomatik harika bir oto.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır ben honda,yı denemeni tavsiye ediyorum cıvıc fiyat ayrı konu eger otomatik düşünüyorsan test sürüşü yapmanda fayda var iyiyi kötüyü denemeden anlamak zordur.11 sene nissan kullandım en iyisi nissandır diyordum ama honda otomatik harika bir oto.

Alıntıları Göster
    Ben 2. Cruze almadan önce -ki cruze almak düşüncesinde değildim- 3-5 Bayi dolaşıp seçeneklere baktım/inceledim.

HB araç istememe rağmen, Yeri gelmişken cıvıc AT testide yapmıştım. Motor şanzıman uyumuna gayet güzel.
    Fakat! Kullandığım PLUS AT araçtan, donanım olarak tek fazlası SR+ Geri görüş kamerasıydı.
    Beni cezbeden Vayy bee! diyeceğim, kullandığım aracıma bariz fark atacak hiç birşey yoktu.

AstraJ nin 1.6 sının donanımı zayıftı. 1.4T AT Enjoy plus ise 48.000tlydi...

Chevrolet bayisine girdim. 40.200'e CRUZE 1.6 HB LT WTCC AT SR aldım....

Markaları gözardı edersek;
    Bir araç motor ve şanzıman uyumu ile, Diğeri 1.4T ile öne çıkıyordu.
    Ama birisine 8.000, diğerine 12.000 DAHA vermem gerekiyordu...

Bu rakamlar pekte küçümsenecek türden değil.

Her ne kadar Hakkında abuk subuk yorumlar olsa da, Cruze normal kullanıcıya yetebilen bir araç.
    Ayrıca Aisin şanzımanı da yabana atmamak lazım...

GM'in araçlarında "gücü yere aktaramama problemi" olduğu bir gerçek. Bu konuda biraz çalışmaları ve rakiplerden ders almalılar.

Aslında! çok şey kaybedecek bir durum olduğunu pek sanmam.
    Çünkü; herkesin beklenti ve ihtiyaç kriterleri farklı farklı...

Mesela benim için önenli olan: Uygun fiyata, maksimum donanım ve güvenlik almak...

*2012 CIVIC HB SPORT İ-SHİFT var.
    10 ay kadar önce 47.500 vermiştik. Motor ve şanzımandan hiç memnun değiliz.

• quote:

Ben 2. Cruze almadan önce -ki cruze almak düşüncesinde değildim- 3-5 Bayi dolaşıp seçeneklere baktım/inceledim.

HB araç istememe rağmen, Yeri gelmişken cıvıc AT testide yapmıştım. Motor şanzıman uyumuna gayet güzel.
    Fakat! Kullandığım PLUS AT araçtan, donanım olarak tek fazlası SR+ Geri görüş kamerasıydı.
    Beni cezbeden Vayy bee! diyeceğim, kullandığım aracıma bariz fark atacak hiç birşey yoktu.

AstraJ nin 1.6 sının donanımı zayıftı. 1.4T AT Enjoy plus ise 48.000tlydi...

Chevrolet bayisine girdim. 40.200'e CRUZE 1.6 HB LT WTCC AT SR aldım....

Markaları gözardı edersek;
    Bir araç motor ve şanzıman uyumu ile, Diğeri 1.4T ile öne çıkıyordu.
    Ama birisine 8.000, diğerine 12.000 DAHA vermem gerekiyordu...

Bu rakamlar pekte küçümsenecek türden değil.

Her ne kadar Hakkında abuk subuk yorumlar olsa da, Cruze normal kullanıcıya yetebilen bir araç.
    Ayrıca Aisin şanzımanı da yabana atmamak lazım...

GM'in araçlarında "gücü yere aktaramama problemi" olduğu bir gerçek. Bu konuda biraz çalışmaları ve rakiplerden ders almalılar.

Aslında! çok şey kaybedecek bir durum olduğunu pek sanmam.
    Çünkü; herkesin beklenti ve ihtiyaç kriterleri farklı farklı...

Mesela benim için önenli olan: Uygun fiyata, maksimum donanım ve güvenlik almak...

*2012 CIVIC HB SPORT İ-SHİFT var.
    10 ay kadar önce 47.500 vermiştik. Motor ve şanzımandan hiç memnun değiliz.

Alıntıları Göster
    birkaç gündür foruma giremiyordum konu biraz ateşlenmiş bugun hyundaiye gittim yeni i30 u test ettim otomatik dizel araçtı ve style modeliydi vites geçişleri ni çok fazla hissetmedim açıkçası cruzda da hissetmedim ama sanki i30 cruze göre biraz daha seri ve atik geldi bana konfor olarak ise yine cruze daha rahat bi araç gibi...araç donanımları aşağı yukarı aynı seviyede ve fiyatlarda 1000 tl fark var cruze 44000 fiyat almıstım bugun i30 a 45000 en son oluru dedi işin açıkçası kafam hala çok karışık arkadaşlar nedense cruze dan vazgeçemiyorumsu son 1 ayda binmediğim araç kalmadı bugune kadar hep cruze dedim ama bugun i30 u kullanınca sanki gönlüm kayar gibi oldu,sonucta cok buyuk bir meblag verilecek aldımmı sorunsuz sıkıntısız senelerce kullanmak isterim aracımı ama gel görki karar gerçekten çok ama çok zor...bu arada hondaya da gittim civic premium modeli vardı test aracı vites gecişleri dediginiz gibi seri ve güzel ama motor sanki içerde çalışıyordu ve çok sarsıntılıydı acaba aractamı bi problem vardı anlamadım aracı teslim ederken sordugumda sarsıntılı ve çok gürültülü çalıştıgını araç yeni o yüzden öyle dedi bu arada araç 2200 km falandı...

• quote:

birkaç gündür foruma giremiyordum konu biraz ateşlenmiş bugun hyundaiye gittim yeni i30 u test ettim otomatik dizel araçtı ve style modeliydi vites geçişleri ni çok fazla hissetmedim açıkçası cruzda da hissetmedim ama sanki i30 cruze göre biraz daha seri ve atik geldi bana konfor olarak ise yine cruze daha rahat bi araç gibi...araç donanımları aşağı yukarı aynı seviyede ve fiyatlarda 1000 tl fark var cruze 44000 fiyat almıstım bugun i30 a 45000 en son oluru dedi işin açıkçası kafam hala çok karışık arkadaşlar nedense cruze dan vazgeçemiyorumsu son 1 ayda binmediğim araç kalmadı bugune kadar hep cruze dedim ama bugun i30 u kullanınca sanki gönlüm kayar gibi oldu,sonucta cok buyuk bir meblag verilecek aldımmı sorunsuz sıkıntısız senelerce kullanmak isterim aracımı ama gel görki karar gerçekten çok ama çok zor...bu arada hondaya da gittim civic premium modeli vardı test aracı vites gecişleri dediginiz gibi seri ve güzel ama motor sanki içerde çalışıyordu ve çok sarsıntılıydı acaba aractamı bi problem vardı anlamadım aracı teslim ederken sordugumda sarsıntılı ve çok gürültülü çalıştıgını araç yeni o yüzden öyle dedi bu arada araç 2200 km falandı...

Alıntıları Göster
    cruze.... 44 lira
    i30....45 lira

Sayın güzel Arkadaş-kardeş-dost !!!!!

biz bi tarafta stokta olmamasına rağmen (zaten hiçmi yoktu acaba?? bilmem???ama hala internette web sayfasında liste fiyatları var....) 2012 makyajsız plus düz vites cruzelar için 35,5-36 liralardan bahsederken ,,,, sen 44 binlik bir cruzedan bahsediyorsun (tamam otomatik vites dahil senin fiyata) üstelik aklında sadece 1000 liralık farkla İ-30 denen bir araba varken .......

cruze için 44 bin dedinmi bi durmak lazım........ gel yol yakınken i-30 al gitsin...... tamam iç kokpit uçak gibi değil i-30 da ......... araç alırken kafanda cruze'un alternatifi varsa ,,, + paran varsa ,,,,, cruze baraj maçlarını geçemez...... geçse bile grubunda dibe otururuR..... yani aldıktan SONRA keşke mi deme ihtimalin yüksek

biz 3 sene önce aldık 35'e 2010 model plus düz(ALIRKEN ALTERNATİFİ YOKTU ,,,ÇÜNKÜ +1 KURUŞ DAHA FAZLA ÇIKAMAZDIM) .... bu aralıkta AYNI MAKYAJSIZ OLANINI 38 'e bıraktılar herkese.... sonra ocakta sanal bir kampanya 36300 ama araç yok bu yüzden alabilende yok......

dedim ya 38 den sırf makyajlı CRUZE diye 44'e atladıktan sonra i-30 için 45'e de atlayabiliyorsan,,,,, ben derimki git 47.500'e bi de kia ceed concept(plus cruze donanımına eş) dizeli dene ama manuel olmak şartıyla.... kia ceed de otomatik maalesef durumlar yakıt açısından out !!!!!!!

bu arada medyum falcı değilim ama ,,,,, bahsettiğin makyajlı sport plus otomatik cruze şu an aldığın fiyat 44 bin demiştin...... önümüzdeki kasım 15 de o aracı 40.200 den alırsın... o zamanda ben sana derim ki iyi ki cruze aldın hayırlı olsun ............ AMA OZAMANDA CEBİNDE + KAPİTALİN KALACAKSA BEN YİNE DERİMKİ KAFANDAKİ DİĞER PAHALI ARACI AL..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joliva -- 11 Şubat 2013; 23:48:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

cruze.... 44 lira
    i30....45 lira

biz bi tarafta stokta olmamasına rağmen (zaten hiçmi yoktu acaba?? bilmem???ama hala internette web sayfasında liste fiyatları var....) 2012 makyajsız plus düz vites cruzelar için 35,5-36 liralardan bahsederken ,,,, sen 44 binlik bir cruzedan bahsediyorsun (tamam otomatik vites dahil senin fiyata) üstelik aklında sadece 1000 liralık farkla İ-30 denen bir araba varken .......

cruze için 44 bin dedinmi bi durmak lazım........ gel yol yakınken i-30 al gitsin...... tamam iç kokpit uçak gibi değil i-30 da ......... araç alırken kafanda cruze'un alternatifi varsa ,,, + paran varsa ,,,,, cruze baraj maçlarını geçemez...... geçse bile grubunda dibe otururuR..... yani aldıktan SONRA keşke mi deme ihtimalin yüksek

biz 3 sene önce aldık 35'e 2010 model plus düz(ALIRKEN ALTERNATİFİ YOKTU ,,,ÇÜNKÜ +1 KURUŞ DAHA FAZLA ÇIKAMAZDIM) .... bu aralıkta AYNI MAKYAJSIZ OLANINI 38 'e bıraktılar herkese.... sonra ocakta sanal bir kampanya 36300 ama araç yok bu yüzden alabilende yok......

dedim ya 38 den sırf makyajlı CRUZE diye 44'e atladıktan sonra i-30 için 45'e de atlayabiliyorsan,,,,, ben derimki git 47.500'e bi de kia ceed concept(plus cruze donanımına eş) dizeli dene ama manuel olmak şartıyla.... kia ceed de otomatik maalesef durumlar yakıt açısından out !!!!!!!

bu arada medyum falcı değilim ama ,,,,, bahsettiğin makyajlı sport plus otomatik cruze şu an aldığın fiyat 44 bin demiştin...... önümüzdeki kasım 15 de o aracı 40.200 den alırsın... o zamanda ben sana derim ki iyi ki cruze aldın hayırlı olsun ............ AMA OZAMANDA CEBİNDE + KAPİTALİN KALACAKSA BEN YİNE DERİMKİ KAFANDAKİ DİĞER PAHALI ARACI AL..........

Alıntıları Göster
    cruze den vazgeçme kardeş..hyundai ne ya..kaportası avuç içiyle bile içine geçiyor.hyundai önce kaportayı düzeltsin. cruze her yönden i30 u 5 e katlar.

• quote:

şuan kullandığım arabamı alana kadar 6 ay boyunca incelemediğim araba kalmadı hatta eşim bile iddia ediyorum birçok erkekten daha fazla arabaları tanır oldu. tüm değerlendirmeler, fiyat politikaları, tanınırlık, ikinci el, konfor, sorunsuzluk vs. tüm etkenleri sayısını hatırlayamayacağım kadar analiz ettim. Hatta 50.000 sınırına dayandığım için ikinci el sıfır ayarında avensisleri bile inceledim, istersen sen de bir bak. Hülasa tüm bu değerlendirmeler sonucunda Ceed ve i30 arasında kaldım ve biraz da eşimin beğenisini dikkate alarak i30 aldım. Çok rahat, konforlu, şık ve seri bir araba (birçok kimse yavaş diyor ama herkeste ferrari var sanırım) ki zaten hızlanma değerlerini heryerde bulabilirsin. Cruze ve i30 arasındaysan benim tavsiyem i30 ama elbette ki son karar senin ...

• quote:

cruze.... 44 lira
    i30....45 lira

Nasıl olsa 2-3 yıl araç değiştirmeyeceksin. Eee! bende yeni aldım, 2-3 sene var...

Kia ceed'e geçip, KİA forumuna transfer olalım...

Bu gidişle; "kia kia" diye bizlere KİA aldıracaksın. (Ben pro cee'd alırım ama)

İ30 güzel bir araç değil. Dış çizgileri fazla abartı, iç kabin olarak pek cezbedici değil...
    Ben bayide inceledim ve çok beğendiğim söylenemez. İçinde oturuken pek rahat edemedim.

Özellikle;
    Havalandırma dizaynı uzayan çizgisi ile çok basit duruyor. Küçük duran müzik sistemide görsel olarak uyumsuz.
    Dört kollu direksiyonu ve üzerindeki tuş dağılım çizgisi güzel değil. Bej döşeme güzel durmuyor.

Ne bileyim! İ30'a ısınamadım....

Aslında sırf makyaj yedi diye, üzerinde dokunmatik(aslında! vurmatik) MyLink var diye 44.000tl vermek, biraz fazla gibi.
    40.000 sınırını aştımı, bana fazla gelmeye başlıyor...

1.6 16V WTCC Edition Plus AT 40,161 TL. Daha mantıklı.

Tüm bayiler aranırsa bulmak mümkün olabilir. Antalya bayisinde pek çok araç vardı. Belki hala vardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 12 Şubat 2013; 1:06:39 >

• quote:

quote:

cruze.... 44 lira
    i30....45 lira

Nasıl olsa 2-3 yıl araç değiştirmeyeceksin. Eee! bende yeni aldım, 2-3 sene var...

Kia ceed'e geçip, KİA forumuna transfer olalım...

Bu gidişle; "kia kia" diye bizlere KİA aldıracaksın. (Ben pro cee'd alırım ama)

İ30 güzel bir araç değil. Dış çizgileri fazla abartı, iç kabin olarak pek cezbedici değil...
    Ben bayide inceledim ve çok beğendiğim söylenemez. İçinde oturuken pek rahat edemedim.

Özellikle;
    Havalandırma dizaynı uzayan çizgisi ile çok basit duruyor. Küçük duran müzik sistemide görsel olarak uyumsuz.
    Dört kollu direksiyonu ve üzerindeki tuş dağılım çizgisi güzel değil. Bej döşeme güzel durmuyor.

Ne bileyim! İ30'a ısınamadım....

Aslında sırf makyaj yedi diye, üzerinde dokunmatik(aslında! vurmatik) MyLink var diye 44.000tl vermek, biraz fazla gibi.
    40.000 sınırını aştımı, bana fazla gelmeye başlıyor...

1.6 16V WTCC Edition Plus AT 40,161 TL. Daha mantıklı.

Tüm bayiler aranırsa bulmak mümkün olabilir. Antalya bayisinde pek çok araç vardı. Belki hala vardır...

Alıntıları Göster
    Yanlız! bayide Hyundai GENESIS vardı. işte o çok güzeldi.

Aynen bu;
     CRUZE SPORT VE SPORT PLUS ARASINDAKİ FARK YARDIM...

• Opel astra enjoy plus at 1.4 turbo asagı yukarı ayni fiyatı soylediklerimle onlara kıyasla bu arac nasıldır vardı bilgsini paylasmak isteyen dost-
  • quote:

Opel astra enjoy plus at 1.4 turbo asagı yukarı ayni fiyatı soylediklerimle onlara kıyasla bu arac nasıldır vardı bilgsini paylasmak isteyen dost-
    Dün söyleyecektim ama fiyatı giderek yükseltmeyeyim diye yazmamıştım.

1.6 araca 44.000 verene kadar, 1.4T 47.000 vermek daha mantıklı bir durum oluşturur.

Astra HB 1.4 140 HP Active Select Enjoy Plus Paketi 47.375TL
  • quote:

Dün söyleyecektim ama fiyatı giderek yükseltmeyeyim diye yazmamıştım.

1.6 araca 44.000 verene kadar, 1.4T 47.000 vermek daha mantıklı bir durum oluşturur.

Astra HB 1.4 140 HP Active Select Enjoy Plus Paketi 47.375TL

Alıntıları Göster
    44.000-45.000-46.000 ....

O kadar para verip gm den benzinli araba aldıktıktan sonra plus, mlus, enjoy vs. kesmez, jakuzi felan olması lazım o arabanın içinde.

kişisel görüşümdür tabi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.