Şimdi Ara

CURVED Mİ NORMAL Mİ? 4K TV TAVSİYESİ LÜTFEN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
17.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerika'da yeni televizyon almak durumundayım.
    Bu yüzden 4K televizyon tavsiyesine ihtiyacım var.

Ayrıca;

Verilen fiyata değer mi? TV'yi kaç sene kullanabilirim?.Yorumlar...
    Curved mü normal mi almalı?

TR'de NTSC-PAL sıkıntısı çeker miyim?
    2-4 mt mesafeden izlemek için hangi boyutta almak lazım?

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

• o mesafeden 46-48 tercih et bence dolayısıyla o boyutta 4k gereksiz, curved filmlerde çok güzel etki bırakıyor lakin maç izliyosan genelde flat bak bence ntsc-pal, konusunda bilgili arkadaşlar yanıt verirse daha iyi olur
  • Peki sharp aquos serisi nasıldır?
    Yada bu segmentte tavsiye edebileceğiniz tv?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: escudo76

televizyonda mesafe için ekran önerileri tam bir aldatmacadır. ne alırsan al en büyük ekranı al. ben 3,5 metreden 60 inc izliyorum. küçük gelmeye başladı bile. göz hemen alışıyor. amerikadan buraya tv nasıl getiriyorsun bimiyorum. burasıyla yarı fiyat farkı var ise al. yoksa türkiyede de fiyatlar ucuzladı. mesela LG60Ph670s 2700 gibi bir rakamda türkiyede.

3 sene orada kalıp dönerken konteyner ile getiricem.
    2 kay fiyat farkı olan TV mi bakayım.?
    Onun haricinde burada fiyat dezavantajı yüzünden seçim listesinin dışına çıkan iyi TV modelleri nelerdir?
    50" yeterli olur diye düşünüyorum şu an da 51" kullanıyorum

• Arkadaş senin ki doğmamış çocuğa don biçmek gibi olmuş yaw 3 sene bu panel işinde çok uzun vade yaw

Döneceğin zaman sorarsın ve o zaman neler çıkmış/çıkacak v.s diye yeniden bakarsın 3 sene de çok şeyler olur!

Sen şu anda nerdesin? US damı yoksa ne zaman gideceksin? orada olurken bir panel alıp kullanacakmısın?

Yarın gidip oradaysan bir panel örneğin alacaksan sana nokta atışı panel tavsiyesi yaparım!
    Veya o paneli buraya da iler de getirebilirsin,sana teknik detaylarını da o zaman yazarım,ancak USA/Japan/Canada v.s gibi ülkeler de
    Colour-standard NTSC dir ve paneller de böyledir,multi-colour standard gibi bir panel bulma şansın pek yoktur veya olanlar da yaramaz
    ki bunları da zor bulursun ayrıca pahalıdır v.s veya Dominik Cumhuriyeti için olan standart da panel bulabilirsin ama o da sana pek uymaz v.s

NTSC to PAL convertion yapılması gerekiyor ama bu da resim kalitesini bozmaktadır!!! NTSC-PAL sistemi burada cpnvertion dan ötürü biraz çuvallıyor
    ve ben açıkçası pek tavsiye etmiyorum!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Arkadaş senin ki doğmamış çocuğa don biçmek gibi olmuş yaw 3 sene bu panel işinde çok uzun vade yaw

Döneceğin zaman sorarsın ve o zaman neler çıkmış/çıkacak v.s diye yeniden bakarsın 3 sene de çok şeyler olur!

Sen şu anda nerdesin? US damı yoksa ne zaman gideceksin? orada olurken bir panel alıp kullanacakmısın?

Yarın gidip oradaysan bir panel örneğin alacaksan sana nokta atışı panel tavsiyesi yaparım!
    Veya o paneli buraya da iler de getirebilirsin,sana teknik detaylarını da o zaman yazarım,ancak USA/Japan/Canada v.s gibi ülkeler de
    Colour-standard NTSC dir ve paneller de böyledir,multi-colour standard gibi bir panel bulma şansın pek yoktur veya olanlar da yaramaz
    ki bunları da zor bulursun ayrıca pahalıdır v.s veya Dominik Cumhuriyeti için olan standart da panel bulabilirsin ama o da sana pek uymaz v.s

NTSC to PAL convertion yapılması gerekiyor ama bu da resim kalitesini bozmaktadır!!! NTSC-PAL sistemi burada cpnvertion dan ötürü biraz çuvallıyor
    ve ben açıkçası pek tavsiye etmiyorum!

++

Hocam 2 ay sonra gidicem ve 3 sene kalıcam.
    Orda kullanmak için bir panel ihtiyacım var.
    Ntsc çevrimi bir işe yaramıyorsa oradaki 3 seneyi geçirecek minimum maliyete maksimum faydayı sağlayacak bir panel önerir misiniz?
    Yoksa uzun vadeli bir yatırım yapacaktım.paraya kıyacaktım.
    Ancak Ntsc olayı işi bozdu.
    Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen hele hayırlısıyla bir git sonrasına bakarız,oradan yazarsın bana,bir de bütçeni de bildirirsin,sanırım İng. de biliyorsun ??

en sonun da paneli buraya getirme işine bakarız,kısa o iş sandığın gibi kolay değil! ya da getireceğine değecek bir panel olmalıdır!
    ancak teknik oalrak NTSC-PAL işi biraz sakattır! ayrıca her panel aynı güzel resim kalitesini convertion dan sonra veremiyor,Col.Standard olarak
    en iyisi Avrupa PAL dir NTSC ve pek kullanılmayan Fransız SECAM sistemi böyle değildir!
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Sen hele hayırlısıyla bir git sonrasına bakarız,oradan yazarsın bana,bir de bütçeni de bildirirsin,sanırım İng. de biliyorsun ??

en sonun da paneli buraya getirme işine bakarız,kısa o iş sandığın gibi kolay değil! ya da getireceğine değecek bir panel olmalıdır!
    ancak teknik oalrak NTSC-PAL işi biraz sakattır! ayrıca her panel aynı güzel resim kalitesini convertion dan sonra veremiyor,Col.Standard olarak
    en iyisi Avrupa PAL dir NTSC ve pek kullanılmayan Fransız SECAM sistemi böyle değildir!

Tamam hocam 2 aya konuşuruz o zaman...

• reefted R kullanıcısına yanıt
    hacı naptın gittin mi yerleştin mi kavisli panel aldın mı
  • albani kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba paneller konusunda epey bilgi sahibisiniz sanırım
    ben de curvedle flat arsında gidip geliyorum yardımcı olabilir misiniz?
    almayı düşündüğüm tvler şunlar:

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/25554-25559-25585-25810/samsung-ue65ju7000t_samsung-ue55ju7500t_lg-65uf850v_samsung-ue55js8500t/
  • bende curve ile flat arasında kaldım arkadaşlar ne almalıyım?
  • Panele panel genişliğinin 1.5 katından daha uzakta oturuyor sanız curved panelin artısından çok eksileri göze batabiliyor. İzlemeden almayın.

• Curved alanlar yorum yapabilir mi ? Tavsiye ediyor musunuz?

• jazmin kullanıcısına yanıt
    Curved panel leş, artık tv olarak fazla üretilmiyor bile uzak dur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.