Şimdi Ara

D sınıfı tercih? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
5.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İsabetli sözleriniz için sağ olun, 40 olmasam da artık uzak ta sayılmam, içimdeki genci yaşamın tüm ağırbaşlı kürsüleri henüz öldüremedi!

@forumusr ve djinn_inc güzel sözleriniz için teşekkür ederim

Sayın denizkubi,
    Maalesef Türkiye’de ki Laguna’larda Active Drive sistemi bulunmuyor, 2.0 motorlorda, GT modellerinde Avrupa da var, yüksek tork ve beygirleri nedeniyle bu motorların şasilerine konulmuş, Türkiye’ye 2011 de gireceğini ama fiyatın biraz kabarık olabileceği bilgilerini Renault’tan mail yoluyla aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

Laguna 1.5 DCI Exesutive öneririm zamanınız varsa bir test edin derim
    Bahsi geçen araçlardan üstün bir araçtır ayrıca da yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi düşünmüyorum çünkü laguna III sınıfının en iyi yol tutuşuna ve güvenlik ekipmanlarına sahip
    işte size profosyonel testler videolar...
    yol tutuş testinde burada

laguna porsche boxer tokatlarken
    http://www.metacafe.com/watch/1355449/renault_laguna_gt_vs_porsche_boxster/

Burada da Laguna SuBaru İmpreza tokatlarken

http://www.youtube.com/watch?v=ypJZUxKvaiY&NR=1

Burada da neden en güvenli ve en iyi yol tutan otomobilin laguna olduğunu detaylı bir şekilde anlatılıyor...

http://www.youtube.com/watch?v=uKUSjU1lk9c&feature=fvw

ilginç bir şekilde ön tekerleğin dödüğü yöne arka tekerlekte dönüyor

http://www.youtube.com/watch?v=9mY428cQS0w&feature=related

burada yine f1 pilotları gian carlo fisichella ve haiki kovalainen lagunalarla kapışıyor ve mükemmel yol tutuştan ve ön tekerlekle birlikte hareket eden ve dönen arka tekerleklerin çalışma prensipleri açık olarak gösterilmiş

Burada da Motors TV de Laguna Coupe nin Audi A 5'i ezerkenki görüntüsü ve videosu altta yorumlar var testin finalinde Laguna galip çıkıyor

http://www.youtube.com/watch?v=o-S1twQxEpY&feature=fvw

Laguna Active Drive Animasyon

http://www.youtube.com/watch?v=bzInZ6r8ww8&feature=related

bana göre Laguna ve diğerleri....karar sizin.

Renö reklamlarını somut veri diye ortaya koyduğunuza göre 2 seçenek var.

1. Renö'dan para alıyorsunuz.

2. Absinth sizin için bir yaşam tarzı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 31 Ağustos 2010; 19:46:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

Laguna 1.5 DCI Exesutive

bana göre Laguna ve diğerleri....karar sizin.

Renö reklamlarını somut veri diye ortaya koyduğunuza göre 2 seçenek var.

1. Renö'dan para alıyorsunuz.

2. Absinth sizin için bir yaşam tarzı.

D sınıfı tercih?

• Anlayabilmek mümkün değil.

Mersedesçiye muhalefet ettim, anti Mersedes fanatiği oldum. (Ne demek çözemedim.)

Renö'cüye muhalefet ettim, VW fanatiği oldum.

VW'ciler bana düşman.

Benim neredeyse her markadan çok beğendiğim ve hiç beğenmediğim arabalar vardır.

İnsanlar sanırım benim mesajlarımı okumuyor. Okumayı bilmeyenler de bana cevap veriyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuSoniC

ben de avensis derim, 2011 model yılından itibaren önceden bulunmayan anahtarsız giriş-çalıştırma ve cruise control eklenerek donanm olarak eksiği kalmamıştır.
    istanbulda olsanız bayiilerde avensis baya var geçenlerde gittiğimde park halinde en az 10-15 tane dizili duruyordu.

D sınıfı tercih?

2003yılından beri Elegant modellerinde hız sabitleyici ( cruise control) zaten bulunuyor.Anahtarsız çalıştırma ise yalnızca 2.0 Premium modellerinde sunuluyor sanırım.Bayilerde bulunan Avensisler ise şuanda rezerve edilmiş durumda,şu anda satış yapılmıyormuş Ankara Reis Plaza'nın dediğine göre..

• C5 1.6 HDI derim..

Tasarım , ekonomi , yeterli performans.

Umarım kalitesi de iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

ben de avensis derim, 2011 model yılından itibaren önceden bulunmayan anahtarsız giriş-çalıştırma ve cruise control eklenerek donanm olarak eksiği kalmamıştır.
    istanbulda olsanız bayiilerde avensis baya var geçenlerde gittiğimde park halinde en az 10-15 tane dizili duruyordu.

2003yılından beri Elegant modellerinde hız sabitleyici ( cruise control) zaten bulunuyor.Anahtarsız çalıştırma ise yalnızca 2.0 Premium modellerinde sunuluyor sanırım.Bayilerde bulunan Avensisler ise şuanda rezerve edilmiş durumda,şu anda satış yapılmıyormuş Ankara Reis Plaza'nın dediğine göre..

yeni kasa 1.6 elegant extra'larda cc, anahtarsız çalıştırma, elektrikli katlanır aynalar gibi güzel donanımlar var.

• quote:

D sınıfı tercih?

Gördüğüm en güzel Avensis.

Diğer gördüğüm Avensisler tuzsuz yemek gibi bunun yanında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

quote:

quote:

yeni kasa 1.6 elegant extra'larda cc, anahtarsız çalıştırma, elektrikli katlanır aynalar gibi güzel donanımlar var.

Katlanır aynalar benim araçta da varda,anahtarsız çalıştırma 1.6 Elegant Extra'da da varmış evet..

• Avensis
  • 3 kuruşluk arabana 5 kuruşluk değer veriyorsun, şahsiyetini 2 kuruşa düşürüyorsun.
    değiyor mu sence?
  • gökten üç elma düşmüş, üçü de denize.

bir de ğöno laguna düşmüş, o da denizkubi bey' in kafaya.

kısacası evet, renault' su var yere göğe sığdıramıyoruz
  • arkadaş d sınıfı tercih istemiş.
    laguna e sınıfıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: can bora

gökten üç elma düşmüş, üçü de denize.

bir de ğöno laguna düşmüş, o da denizkubi bey' in kafaya.

kısacası evet, renault' su var yere göğe sığdıramıyoruz

belli oluyor..ama "ğöno"'nun lagunası var adamda. yere göre sığmaz, kolay kolay sinmez. Dillere destan ğöno'nun çıkarabildiği en iyi araç bu.

diğer mesajlarını da inceledim passattan,insignia'dan yeri geldiğinde a4'den iyiymiş laguna.

yarın gidip alasım geldi..

• quote:

quote:

2003-2009 model eski avensis 1.6'ların hiçbirinde cruise control yok maalesef, sadece 1.8 ve 2.0 olanlarda vardır.
    Yeni avensislerde 1.6 elegant extra'da cc ve anaharsız giriş-çalıştırma eklenmiştir.

@joushkun
    katlanır ayna önceden de vardı, elegant extra'da sadece bu dediğim 2 özellik eklendi.

• quote:

quote:

quote:

2003-2009 model eski avensis 1.6'ların hiçbirinde cruise control yok maalesef, sadece 1.8 ve 2.0 olanlarda vardır.
    Yeni avensislerde 1.6 elegant extra'da cc ve anaharsız giriş-çalıştırma eklenmiştir.

@joushkun
    katlanır ayna önceden de vardı, elegant extra'da sadece bu dediğim 2 özellik eklendi.

2003-2009 1.6 Elegantlarda hız sabitleyici bulunuyor,baktigim 2004 model 1.6 Elegantta vardı..

• merhaba
    toyota hayranı ve ehliyet aldıgımdan (7 yıldır) beri toyota kullanıcısı olarak 20 gün kadar önce sipariş ettigim avensisim geldi. reis plazadaki rezervli olanlardan biri benim acık siyah. aksilik cıkmasa bir iki güne kadar teslim alcaz. cok fazla araştırmadım ama toyota her zaman tavsiyemdir. fiyatına göre kalitesi gercekten benim için mükemmel. insignia lpg düşünürseniz gzl yoksa cebinii yakıyor 180 beygirligi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra
    arkadaş d sınıfı tercih istemiş.
    laguna e sınıfıdır

Olurmu, F segment ilk liftback modeldir.
  • Akıcı ve keyifli üslubunuzla foruma farklı bir değer kattığınız için teşekkürler. Umarım uzunca bir süre daha araç alamayıp bizleri bu güzel yazılarınızla mutlu edersiniz (Şaka tabii, lütfen yanlış anlamayın) Ancak özellikle Test aracları ile yapacağınız testleri ve yorumlarınızı okumak için sabırsızlandığımı belirteyim.

Mesajınızda alıntı yaptığım kısımda size verilen bilgiler doğru ise, yıl bitmeden hem 0 hem 2. el piyasasında ciddi iniş ve çıkışlar olması sürpriz olmaz. Şöyle ki:

1. Senaryo : Yeni Passat çıkınca çok beğenilir ve talep olursa, bu durumda güncel Kasa Passatların hem 0 km hem 2 el fiyatları mantıken düşecektir. Diğer yandan yeni model ile piyasa giren rakipler Yeni Kasa Passata yönelen talebi kırmak için kendi araçlarında ciddi indirim ve/veya kampanyalar yapacaktır.

2. Senaryo : Yeni Passat beğenilmez ve talep olmaz ise bu durumda güncel kasa 0km ve 2. el fiyatları artışa geçecektir. Bu durumda ise rakipler pek fazla bir aksiyona girmezler, ancak Doğuş Yeni Kasa Passat'a talep oluşturabilmek için kampanya ve fiyat indirimlerine gidecektir.

Her iki senaryoda da, tüketiciler en geç 2010 sonunda uygun fiyata 2 el, hatta 0 km 2011 model araçları satın alabilirler diye düşünüyorum. Bu yüzden ben kendi adıma
    Yeni Kasa Passat çıkana kadar veya engeç 31 Aralık'a kadar bekleyeceğim. Tabi bu arada D sınıfı istediğim özelliklerde uygun fiyatlı bir 2.el veya 0km (Örnek Avensis vb) bulursam o zaman ne yaparım pek emin değilim.

Tüm forum üyelerinden yukarıdaki öngörülerle ile yorumlarını paylaşmalarını umuyorum.

Saygılarımla,

quote:

Orijinalden alıntı: as74

İlgililer için söylemem gerekirse birkaç aya yeni Passatların geleceği belirten satıcı (ki en bilgili ve saygın olan satış görevlisi bu çıktı) Passatı beklememizi önerdi! 2011 e kalmayacağını, iki-üç aya kadar yeni modelin gelebileceğini birkaç kez söyledi,

• quote:

quote:

quote:

quote:

@joushkun

2003-2009 1.6 Elegantlarda hız sabitleyici bulunuyor,baktigim 2004 model 1.6 Elegantta vardı..

dranov arkadaşım baktığın araç bilfiil incelediğin bir araç mıydı yoksa internet üzerinden gördüğün bir araç olup ta özellikler bölümünde hız sabitleyici bölümü mü işaretlenmişti?

Bahsi geçen 1.6 Avensislerde ben hiç hız sabitleme görmedim. Eski broşürler elimde mevcut ve onlarda da yazmıyor. Hatta bir tanıdığın Avensis aracına sağlam bir elektrikçide sonradan hız sabitleyici taktırmak istedik ama adam takılamayacağını, bir şekilde taktıran varsa sorun yaşanacağını söyledi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.