Şimdi Ara

D sürücüsü kayboldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Nasıl becerdiysem anlamadım ama D sürücüsü kayboldu.İnternetten araştırdım birkaç öneride bulundular bilgisayar yönetimi alanlarına falan ama bi türlü düzeltemedim.Daha önceden ses ile ilgili bir sorunum vardı bunu halledeyim derken yanlışlıkla xp sp3 ü sildim tekrar internetten yükledim falan ondan sonra nolduysa D sürücüsü kayboldu.bu arada C sürücüsü 70 gb olarak görünüyor.Normalde 520 gb alan var.Yardımcı olrsanız sevinirim.Çoğu dosyalar fotoğraflar D sürücüsünde. Format atmadan halletmek istiyorum.İlginiz için şimdiden teşekkürler...

• yardım edecek kimse yok mu???
  • format atarken silmediniz dimi. Bilgisayarima sag tikla, yonet'e tikla, orda disk yonetimine bak d duruyor mu hani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

format atarken silmediniz dimi. Bilgisayarima sag tikla, yonet'e tikla, orda disk yonetimine bak d duruyor mu hani.
    orada d yok.disk 0 bölümü var.karşısında da beyaz bölümde sistem c yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ereyhan

orada d yok.disk 0 bölümü var.karşısında da beyaz bölümde sistem c yazıyor.

Alıntıları Göster
    Bilgisayarım üzerinde sağ tıkla orada yönet kısmına gel. Karşına gelecek ekranda disk yönetimi ne tıkla. Orada görünen disklerini göreceksin eğer atlanmış bir harf varsa onları yeniden düzelt o zaman senin D : diskinde görünür. Tabi eğer format esnasında bölme yerine komple silmediysen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coldness

Bilgisayarım üzerinde sağ tıkla orada yönet kısmına gel. Karşına gelecek ekranda disk yönetimi ne tıkla. Orada görünen disklerini göreceksin eğer atlanmış bir harf varsa onları yeniden düzelt o zaman senin D : diskinde görünür. Tabi eğer format esnasında bölme yerine komple silmediysen.

Alıntıları Göster
    ben bilgisayara format atmadım. sadece ses konusunda bir sıkıntı sebebi ile xp sp3 silindi.ben de internetten xp sp3 exe. dosyasını tekrar indirdim ve kurdum.Ondan sonra D sürücüsü kayboldu.Dediğiniz yere giriyorum ama o kısımda sadece C sürücüsü görünüyor ve 80 gb olarak.normalde 520 gb alanım var ama gerisi d de oldugu için d görünmüyor.

• quote:

Alıntıları Göster
    yönet kısmında görünen: yukarıda sadece c sürücüsü var. aşağıda ise Disk 0 karşısında c sürücüsü var, altında cd-roomDVD(F) 0, bunun altında da cd-room1 DVD(E) var.başka da ifade yok.

• quote:

yönet kısmında görünen: yukarıda sadece c sürücüsü var. aşağıda ise Disk 0 karşısında c sürücüsü var, altında cd-roomDVD(F) 0, bunun altında da cd-room1 DVD(E) var.başka da ifade yok.

Alıntıları Göster
    bir ss alabilirseniz daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Din Djarin

bir ss alabilirseniz daha iyi olur.

Alıntıları Göster
    @ereyhan exeter arkadaşımıza katılıyorum bir SS alıp koyabilirseniz iyi olur.
  • quote:

[image]

Uploaded with ImageShack.us[/image]
    bilmiyorum oldu mu acaba resim bu.

• quote:

quote:

[image]

Uploaded with ImageShack.us[/image]
    bilmiyorum oldu mu acaba resim bu.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar resmi koydum.bi bakıp yardımcı olursanız sevinirim.halen d kayıp. :(

• c nin boyutu toplam harddisk miktarın kadar mi yoksa boyutu hiç değişmedi mi? Eğer hiç değişmediyse nasıl yaptıysan gizlemişsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: jawenk

c nin boyutu toplam harddisk miktarın kadar mi yoksa boyutu hiç değişmedi mi? Eğer hiç değişmediyse nasıl yaptıysan gizlemişsin

74,52 Gb yazıyor. normalde 520 GB civarında.
  • quote:

quote:

c nin boyutu toplam harddisk miktarın kadar mi yoksa boyutu hiç değişmedi mi? Eğer hiç değişmediyse nasıl yaptıysan gizlemişsin

abi sen nasıl başardın onu ya hayatım da ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum. Geçmiş olsun.
  • quote:

quote:

quote:

abi sen nasıl başardın onu ya hayatım da ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum. Geçmiş olsun.

ben de bilsem nasıl yaptığımı. bilgisayarımın sağ tarafındaki ses kutucugu kaybolmuştu. internetten yardım aldığım kişiler beni birkaç çözüme yönlendirdi.bunlardan biri de proğram ekle veya kaldır - windows bişenlerini ekle kaldır- Donatım ve Hizmet proğramları kısmını tıkla şeklindeydi.tıkladım ama daha sonra xp sp3 ün silindiği uyarısını aldım. netten xp sp3.exe dosyasını indirip yeniden kurdum.galiba bu kurma sırasında D kayboldu ya da silindi.Tahminim bu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben de bilsem nasıl yaptığımı. bilgisayarımın sağ tarafındaki ses kutucugu kaybolmuştu. internetten yardım aldığım kişiler beni birkaç çözüme yönlendirdi.bunlardan biri de proğram ekle veya kaldır - windows bişenlerini ekle kaldır- Donatım ve Hizmet proğramları kısmını tıkla şeklindeydi.tıkladım ama daha sonra xp sp3 ün silindiği uyarısını aldım. netten xp sp3.exe dosyasını indirip yeniden kurdum.galiba bu kurma sırasında D kayboldu ya da silindi.Tahminim bu.

Alıntıları Göster
    şansıma anlayan yok galiba. neyse artık....

• quote:

şansıma anlayan yok galiba. neyse artık....

Dur kardeş henüz çareler tükenmedi. Bazen bu durumlarda görülmeyen disk bölümlerini bazı programlarla görüntülenebiliyormuş. Partition Magic programını kurup oradan Advanced>Change Drive Letter menüsü içinden disklerinin harflerini tekrar değiştirmeyi deneyerek sorunu çözme ihtimalin var.
  • Xp sp 3 u sildim derken neyi kastettin anlayamadim. Formatmi attin yanlislikla diycem oda anlamsiz olur. Diskin gozukmemesinin bircok nedeni olabilir ama tavisiyem donanim sorunumu once onu anla. Mesela diskin fiziksel olarak 2 tanemiydi. Yoksa bolunmus surucumuydu ? Bu sorununu ancak yonetimde diskle ilgili bolumden yada format atarak cozebilirsin. Tabi disk bozuk degilse. Ilk once komut satirina chkdsk yaz enterla sonra dediklerimi uygulamani oneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: reflex

Xp sp 3 u sildim derken neyi kastettin anlayamadim. Formatmi attin yanlislikla diycem oda anlamsiz olur. Diskin gozukmemesinin bircok nedeni olabilir ama tavisiyem donanim sorunumu once onu anla. Mesela diskin fiziksel olarak 2 tanemiydi. Yoksa bolunmus surucumuydu ? Bu sorununu ancak yonetimde diskle ilgili bolumden yada format atarak cozebilirsin. Tabi disk bozuk degilse. Ilk once komut satirina chkdsk yaz enterla sonra dediklerimi uygulamani oneririm
    http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Aynı sorun benimde başıma w7 de geldi. Bu program sayesinde kaybolan hdd bölümünü geri getirdim. İnternetten nasıl kullanılacağını bir araştır istersen.

Bu arkadaş resimli bir şekilde anlatmış, denemeni tavsiye ederim.

http://ahsapteknolojisi.blogcu.com/kaybolan-d-e-bolumlerini-geri-getirmek/11926356

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanoflaz

http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Aynı sorun benimde başıma w7 de geldi. Bu program sayesinde kaybolan hdd bölümünü geri getirdim. İnternetten nasıl kullanılacağını bir araştır istersen.

Bu arkadaş resimli bir şekilde anlatmış, denemeni tavsiye ederim.

http://ahsapteknolojisi.blogcu.com/kaybolan-d-e-bolumlerini-geri-getirmek/11926356

dediğin proğramı indirdim. bendeki resmini ekliyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images/9/endqs.jpg/

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.