Şimdi Ara

Daha kalitelisi mi daha yenisi mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci el bir araç almak için yaklaşık 25.000tl (max 28000) civarı param var. Kompakt sedan sınıfı (bagajı büyük olursa hatcback de olabilir) bir araç almak istiyorum ama daha kaliteli 4-5 senelik bir araç mı alsam yoksa biraz daha düşük kalitede daha yeni bir araç mı karar veremedim. İç hacim olarak çok geniş bir araca ihtiyacım olmasa da biraz büyük bir bagaja ihtiyacım olduğundan fiesta, corsa benzeri (tam segment ismini bilmiyorum) bir araç düşünmüyorum. Elimdeki parayla 2007 model civarı bir focus ya da 2010 model bir linea multijet almak mümkün gibi görünüyor. Arabayı en az 2-3 sene kullanıp sonra değiştiririm. Bu süre içinde bana sorun çıkarmayacak ve süre bittiğinde çok zarar etmeden elden çıkarabileceğim bir araç bakıyorum. Linea ya da focus'u örnek olarak verdim. Ben esas işin mantığını çözmek istiyorum , modele daha sonra karar vereceğim. Linea yerine city, ya da focus yerine corolla da olabilir. Benim için önemli olan 2-3 sene sorunsuz gitmesi ve satınca çok zarar etmemek.

• daha eski olsada her zaman marka her zaman kalitelisi
  • Benim tercihim birkac yaş yaşlı olsun, daha kaliteli olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Benim tercihim birkac yaş yaşlı olsun, daha kaliteli olsun.
    daha genc alman daha mantıklı... yaşlı araba daha cok sorun cıkarır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

daha genc alman daha mantıklı... yaşlı araba daha cok sorun cıkarır.

Alıntıları Göster
    yaş farkı aşırı derecede yoksa bence kalitelisi daha mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz.

Alıntıları Göster
    Ben de sizin baktıgınız fiyatlara uzun süredir araç bakıyorum. Focus veya Corollo sizin işinizi görecek ve az zarar ettirecektir. Hem saglam hem de tr de tutulan araclar.
  • Bence bu durum iki türlü ele alınmalı:
    Birincisi, yenisiyle eskisinin arasındaki yaş farkı, ikincisi de karşılaştırmaya tabii araçların niteliği. 28.000 TL'ye sıfır araç almayı kesinlikle düşünmem, çünkü kalite az çok belli ve düşüktür. Fakat o fiyata sizin örnekte olduğu gibi bir Focus alır paşa paşa binerim. Albea-Linea-Dacia-Symbol grubundan kat be kat sağlam, dayanıklı ve konforludur. Ama sırf daha donanımlı diye 96 model bir E200 de almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz.

Alıntıları Göster
    Kaç yaşında olacakları belli aslında. Daha üst kalite bir model seçersem 5-6 senelik. Daha düşük kalitelisi olursa 2 senelik olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: alport

Kaç yaşında olacakları belli aslında. Daha üst kalite bir model seçersem 5-6 senelik. Daha düşük kalitelisi olursa 2 senelik olacak

Alıntıları Göster
    İmza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

İmza.

Alıntıları Göster
    mesela bu arkadaş bu yaşında kaç tane focus gömer kaç tane linea

• quote:

Orijinalden alıntı: Toyota SUPRA

Alıntıları Göster
    paran kaldırıyosa tabiki daha kalitelisi, para yoksa yeltenme bile haddini bil bin daciaya

• quote:

Orijinalden alıntı: smooke

paran kaldırıyosa tabiki daha kalitelisi, para yoksa yeltenme bile haddini bil bin daciaya

Alıntıları Göster
    lancer corolla civic güzel tercih olacaktır.
  • Genc araba alırsın kalıtesız olursa senı bır yıl sular seller gıbı goturur ama bır yıldan sonra bakım ıstemeye ve sorun cıkarmaya baslar sıkılmanda cabası ama yaslı bı araba alırsın kalıtelı olur konforu saglamlıgı yaptıgın bakıma deger ıcınde sıkıntı yapmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: O403

Aynayı kır sonrada sanayide çıkma parça ara ondan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

yıldızlı orjinal parçaları bulunuyor

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    w140 kasa bir S 320 L tavsiye ederim, ha çok büyük olur dersen o halde w124 veya w210 tavsiye ederim kardeşim, tabi şimdi herkes üzerime hönkürecek, ama burda uzun uzadıya anlatamam tabi. zaten linea fokus felan yazmışsın onları ben bilmem, benim için otomobil dediğin kodummu oturtacak ki güvenle binilsin. Can taşıyoruz neticede.
    saygılar.

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hocam şimdi alacağın 2007-2008 model araba 3 sene sonra 7 hatta sekiz yaşında olacak.Haliyle satması daha zor olacak.2-3 sene sonra 2010-201 model araç daha rahat satılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Hocam şimdi alacağın 2007-2008 model araba 3 sene sonra 7 hatta sekiz yaşında olacak.Haliyle satması daha zor olacak.2-3 sene sonra 2010-201 model araç daha rahat satılır.

Alıntıları Göster
    Hocam bu konu beni çok meşgul etti, aynı şekilde konu açtım ve 2 sayfa boyunca tartışıldı.

İşte linkihttp://forum.donanimhaber.com/m_41484691/mpage_1/f_/key_//tm.htm#41484691 bence kesinlikle okuyun.

Yalnız ben hala kararsızım bu konuda

• quote:

Orijinalden alıntı: insideman

Hocam bu konu beni çok meşgul etti, aynı şekilde konu açtım ve 2 sayfa boyunca tartışıldı.

İşte linkihttp://forum.donanimhaber.com/m_41484691/mpage_1/f_/key_//tm.htm#41484691 bence kesinlikle okuyun.

Yalnız ben hala kararsızım bu konuda

Alıntıları Göster
    İsterse 0 km olsun dandik arabaya binmem arkadaş, bütçem 25000 tl mi, gider 10-15 yaşında iyi bir araba alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

İsterse 0 km olsun dandik arabaya binmem arkadaş, bütçem 25000 tl mi, gider 10-15 yaşında iyi bir araba alırım.

Alıntıları Göster
    sn. Caipirinha söylediklerinize aynen katılıyorum ve aynı paralelde düşündüğümüz kesin.
    sn. insideman ın mesajında vermiş olduğu linkte bir arkadaş özetle demiş ki "zaten o yılların (90 lardan bahsediyor) araçlarındaki çarpışma testlerine bakarsanız ne kadar güvensiz olduğunu görürsünüz" pes yahu, ya biz hiç birşey görmedik yada meydan harbiden boş.

aşağıdaki linkte w126 kasa mercedesin (1980-1991 yılları arasında üretildi) kırmızı ışık çarpışma testi var, arzu eden arkadaşlarım bakabilirler, bunların örneğini çoğaltmak mümkün. yanlış anlaşılmasın marka fanatikliğim felan yok, kimseyide kırmak istemem, herkesin fikrine saygı duyarım neticede kendi parasıdır ve kendi zevkidir. Ancak herkesin bir ilgi alanı ve birikimi olduğu konular vardır.

w126 kasa mercedesin kırmızı ışık çarpışma testi (lütfen yaklaşık 4 dakikanızı ayırın)

http://www.youtube.com/watch?v=2jfato_55w8

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.