Şimdi Ara

Daha önce çalışmamış 24 yaşında birisi için iş tavsiyeleriniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 24 yaşında (E) ve daha önce hayatında hiç maaş karşılığı çalışmamış birisi için tavsiyeleriniz nedir?

Daha askerliğimi yapmadım. Bu yaz sonunda Elektronik Haberleşme Teknolojisi bölümünden mezun olacağım fakat okuduğum bölüme büyük hevesle girip ve aynı büyüklükte hayal kırıklığı ile bitireceğim. Okul sonunda muhtemelen elimdeki diploma dışında hiç bir kazanımım olmayacak. B2 seviyesinde İngilizce biliyorum. Okula girdiğimden beri kendimi birilerine yük gibi görmekten sıkıldım ve kendi ayaklarım üstünde durmam gerektiği zamanında ÇOKTAN geldiğinin farkındayım. Tavsiyeleriniz nelerdir?

• büyük ihtimal askerliğin yok diye hiçbir yere almayacaklar. askerliği en büyük şart niyetine koyuyorlar. dil mil hikaye, adamların umrunda değil resmen. olurda bir yere başlarsan, ilk haftalar çok zorlanırsın, bedensel yada zihinsel yorgunluğun olacaktır. illa kendi işim olmasın, elim ekmek tutsun yeter diyorsan sana en başta beden işçiliğini tavsiye ederim. en zorundan başlarsın güçlenirsin. sadece beden olarak yorulursun, zihnin parlak olur çünkü saatinde girer, saatinde çıkarsın diğer hiçbir şey umrunda olmaz.

girebilirsen muhabese olabilir. yada devlete büro memuru da olabilir.

illa kendi işim diyosan okuduğun bölümün meslek grupları hakkında bilgim yok.

• bu arada B2 seviyeyi kabul edeceklerini pek düşünmüyorum, akıcı bir ingilizce isterler. C seviyeye gelmeni tavsiye ederim. ingilizce dışında almanca, felemenkçe öğrenebilirsin. felemenkçe isteyen çok fazla müşteri hizmetleri ilanları var.

• Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Evet KariyerNET gibi yerlerde bakındığımda askerlik şart koşulmuş maalesef. B2 İngilizceye gelince de en son test yaptığımda bu civarlarda çıkmıştı. Şuan aktif olarak sürekli yabancı uyruklu insanlar ile iletişimde olduyorum (abimin işi gereği) çoğundan İngilizcemin çok akıcı ve iyi olduğunu duyuyorum.

Bedenimi yoracak işleri maalesef yapamam çünkü belim normal insanlara göre biraz daha hassas.

Ekstra Almanca öğrenmeye çalışıyorum fakat gerçekten zor.

Kendi işimi kurmak ise biraz sermaye gerektiriyor o da şuan bulunmuyor :)

• hsyn911 H kullanıcısına yanıt

kariyernet ve işinolsun gibi sayfalarda aslında iş bulmak zor hatta imkansız. şirketler sadece ego tatmini için ( bakın benim iş yerime bu kadar başvuru geldi demek ki iyi bi yer açmışım ) gibisinden tatmin olmak için ilan açıyorlar. bu ilanları hususi olarak takip ettim. bir gece ansızın silinip gidiyorlar. tonlarca başvuru yaptım hiçbiri dönüş yapmadı, hatta özgeçmişime bile bakmadılar.

önceliğiniz işkur gibi resmi sayfalar olmalı. çünkü orada yalan sahte iş dönemez. yukardaki sitelerde iletişim adresi bile bırakmıyorlar. %5 veya 10 gibi oranla gerçek ilanlara denk gelebiliyoruz. onlarda zaten kasiyerlik veya pompacılık alımı için uzay mühendisliği isteyen patronlar.

bel durumunuz için geçmiş olsun, benzer durum bende de var, ilk başlarda çok zorlanmıştım ama 2. senemi doldurunca artık hissetmemeye başladım. ben 2 senedir fabrikada çalışıyorum ama bırakmak istiyorum. sezonluk çünkü, yazın iş olmuyor haliyle parasız kalıyorum.

almanca evet çok zor bir dil. bende istiyorum ama lanet bir dil, öğrenmek sinir bozucu. size basit gelen dilleri öğrenerek devam edebilirsiniz. illa almanca şartı koymayın kendinize.

hiç maaş karşılığı çalışmamış birisine tavsiyem, ticarete atılmayın. önce az bir zaman da olsa, maaşlı bir yerde, birinin emri altında çalışın ki; iş yeri ortamı, iş arkadaşları, müşteriler hakkında bilgi birikimine sahip olun.

• Almancadaki ısrarımın sebebi 1999 Haziranda orada doğdum fakat daha altı aylıkken Türkiye'ye kesin dönüş yapmış bizimkiler ve haliyle ne okul, ne kimlik, ne pasaport hiç bir şey yok bu yüzden ilerde bir yasadan vs. yararlanma şansım olursa diye hem Almanca engelini aşmış olmak hem de +1 dilin kimseye zararı olmayacağını düşündüğümden uğraşıyorum daha doğrusu uğraşıyordum pes ettim gibi uzun zamandır bakmıyorum. Tavsiyeleriniz için tekrardan teşekkürler.

almanca o zaman gerekli sizin için. onu önceliğe koyun. hemen kursa gitmek yerine temeli evde oturtmayı deneyin derim.

• Kpssden yüksek alabilirsen kpss gir devlete gir ben öyle yapacam
  • bende 24 yaşındayım üniden mezun oldum bedelliye gidicem 4 gün sonra bakalım sonrasında ne olacak

• Önce askerliğini yap kardeş
  • Adalande kullanıcısına yanıt

Okul bitene kadar ki sürede boş oturmak istemiyorum en azından bir gelir elde etmek isterim. Askerliği aradan çıkarmak isterim bende tabii

Astsubay veya asteğmen olarak gitmeye uğraş. Er olarak askerlik yapılmaz. Hayatından 6 ay çalarlar ...
  • dfk24 kullanıcısına yanıt

üsteğmen olarak girmek lazım

Ozel guvenlik sertifikani alip iss ve securitas a girmeye calis derim. Vardiyana gider gelirsin karisanin edenin olmaz diger turlu piyasayi biliyon pompaci market isleri gelip gecici isler kayniyor. Ingilizcen varsa elcilikler, konsolosluklar ve buyuk oteller silahli koruma ariyorlar.

• Sana tek önerim ilk bi kaç sene para veren değil adam akıllı geleceği olan iş kollarına çok cüzi maaş bile verseler girmen. Bunun dönüşü mükemmel oluyor. Opsiyonların varsa yazarsan belki daha net bi şeyler söylenebilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.