Şimdi Ara

Dambıll çalışmaya başlıyacağım yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaşım 15... kilom 82 boyum 174... biraz yağlı bir vücuda sahibim..Şekle girmek ve kollarımı kuvvetlendirmek istiyorum..
    Hergün yürüyorum 2km kadar ısınmış oluyorum bunun ardında dambıl çalışması yapacağım...
    Kaç kg başlayım sizce ? 5kg kaldırıyorum.. ama fazla çalışınca ağrı yapıyor

• fazla çalışınca ağrı yapıyor demen ılk gunlerde öyle 2 haftadan sonra o ağrı geçmeye baslıyor + evde pek birşey yapamazsın, zor.. düzgün beslenmen lazım.kalıte beslenmedıgın taktırde salonda bile aylarca şekle giremiyosun
  • fazla çalışmaktan kastın ney?hareketli 4x10 veya 4x12 tekrar şeklinde yapmalısın(12 kere 4 set halinde) ilk başlarda zorlamamak için 2set ile başla.1hafta sonra 3 e çıkarsın vs.5kg iyidir.başta biraz zorlansan da 2haftaya kadar rahat kaldırmaya başlarsın gibime geliyo.tek bir bölgeye odaklanma.şınav ve mekik çekmenide öneririm.gerekirse bir gün şınav+mekik,ertesi gün veya 1gün sonra dumbell ile hareketler yapabilirsin.imkanın varsa hergün 2km yürü.
  • Ağırlık çalışmak boy kısalması yapabilir.Neden basketbolcuların boyu uzun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enl600 -- 21 Mart 2010; 12:15:01 >
  • Türkçe de çalışmalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: savarana

http://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html?s=5fd0f664c2d25f27ac2600405af6621c&s=cc348544cae3836fe212532b131f45b6& umarım yardımcı olmuşumdur

Benim bildiğim evde çalışanlar genelde bu programı uyguluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 21 Mart 2010; 12:21:02 >

• Dostum o kiloyla ve dediğine göre yağ ile de vücudunu şekle sokamazsın.İlk Önce Zayıflamanı öneririm ve az ağırlık cok tekrar çalış derim.kolay gelsın
  • Yürüme imkanım var zorunlu yürüyorum zaten... Sırtımda okul çantası yürü babam yürü
    Tavsiyelere göre 5kg alacağım... eve gelince tam anlamıyla ısınmış oluyorum... onun üstüne mekik-şınav- 2 set dambıl yaparım yararını görürüm... yaza koşu falan antremanlarına başlayacağım zaten... ilginiz için teşekkürler arkadaşlarlar

(not : yürüme olayı sabah 2km akşam dönüşte 2km...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnr95 -- 21 Mart 2010; 12:41:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.