Şimdi Ara

Dark Rangemax 150mbps -Ve çözemediğim bir wi fi problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle bugün elime geçen cihaz hakkında biraz bilgi veriyim almaya yeltenenler ve korkanlar için .

Şunu söylemek gerekir ki öyle çok fazla bi çekim gücü beklemeyin fakat önceden zorla 4 -5 tane ağ görürken 20 tane ağ görebiliyorum şuan ama bağlanabilirliğini tam test edemiyorum (bir sorun var o modemle ilgili galiba) fakat ilk izlenimim 30 tl ye aldım bu cihaz sayesinde önceden 1 ve 2 diş çeken ve kaza bela bağlanabildiğim bir güvenliksiz ağ vardı ona 4 diş bazen 5 diş bağlanabiliyor.

Yalnız ilgimi çeken çok acaip bi durum var online oyun oynuyorum ve ping konusunda speedtest ten modemin dibingen yaptıgım bir test var bunda ping =10 çıkıyor çok garipsedim çünkü en kral ethernet bağlantısıyla bile 60 70 çıkardı hatta 90 100 konu ilerledikçe istenirse ss koyarım.

Teknik bilgi olarak hüsrana uğratan kısmı ise 150mbps olayı ... en kral 100mbps civarı çekim gücü olası iyi yerlerde (duvar beton absorb u olmadan) 72mbps ve ortalama diyebilecegim değer ise 58mbps yani bu kısımın üstüne düşecekler için bir uyarı ama dediğim gibi speedtestte inanılmaz bir ping farkı yaşadım (yani daha hızlı gözüktü

Cihazla ilgili bilgiler bunlar fakat daha önemli bir problemim varaslında.cihazı almadan önceden de yaşadığım yazmaya sizinle paylaşmakta geciktiğim bi konu aslında ... Şöyle ki güvenliksiz bir ağ mevcut 4 diş çekiyor ve bazen bağlanabiliyorum bazen bağlanamıyorum .Bağlanamıyorum dediğimde bağlanıyorum fakat bağlantı sınırlı ibaresi çıkıyor .Ama modem e bağlanabiliyorum çok hızlı bişekilde reset falan atıyorum yine yok wps modu aktif gözüküyor PBS olarak ayarlanmış bununla alakalı bi sorun olabilirmi yani sonuçta güvenliksiz bir ağ ama fiziksel olarak tuşa bastıklarında falan mı bağlanıyorum (alakasız tabi de ) anlayamadım.

Modem ayarlarında şöyle ip ayarları mevcut

Dark Rangemax 150mbps -Ve çözemediğim bir wi fi problemi

ilgilenen arkadaşlara diğer ayarlarla ilgili bilgileri de gösteririm kendi ip yapılandırmam ise otomatik . El ile yapılandırma da denedim fakat sonuç alamadım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.