Şimdi Ara

DARK TRANQUILLITY FAN CLUB (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
6.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkisinide severim ama in flamesin yeri ayrı
  • sn ztn anca gıcık olursun ona kmse o adam gibi lead calamazz o adamın elleri calarken gözükmezz.tamm tipi biraz kayık ama önmli oln tipi deil calışıı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Come_ClaRity93

sn ztn anca gıcık olursun ona kmse o adam gibi lead calamazz o adamın elleri calarken gözükmezz.tamm tipi biraz kayık ama önmli oln tipi deil calışıı.

Arkadaşım,belli ki bir-iki grup öğrenmişsin,onları savunup duruyorsun.Alexi Laiho,tamam,iyi gitar çalıyor ama onu katlayacak zilyon tane metal müzisyeni de var.Bu kadar abartma...
  • tamm beyler bn bundan snra konusmuoorum yoqsa gercekten kavga cıkıcak sizin topic iniz we forum u böle gereksiz konularla kirletmeyelim biraz daha dewam edersek bn arch enemy i ortaya atıcam siz ona bi laf ediceksiniz.böle gerelsiz munakaşalar yapmayalım.
  • sen at abi arch enemy hele , biz bakarız :D
    ben de psyopus u atarım ortaya.şaşırırsın, ürkersin
  • benide eklermisinizz?
  • DT'siz olmazz! Beni de ekleyin!
  • quote:

Orjinalden alıntı: quaran

IF iyidir, yok DT daha büyüktür demek s....k yarışından başka bir şey değildir. İkisi de çok sağlam gruplardır ve karşılaştırmak anlamsız bence. Her ikisini de severek dinlerim.

@kujeste
    IF'nin touch of red şarkısının klibini söylediğin şekilde çekmesinin nedeni, MTV (MTV2)'nin the quiet place klibini çok karanlık bulup yayınlamama kararı almasıyla alakalıdır. IF de alın
    size rapper kliplerinden dedi. İyi mi yapmışlar, bence de yapmamışlar.

@tranquillityfloss
    DT'nin IF'ye şarlı sözü yazımındaki katkısı Niklas Sundin'in bahsettiğin albümlerdeki sözlerin İngilizce'ye çevrilmesi şeklinde olmuştur. DT hiç bir zaman "buyrun size mis gibi
    şarkı sözü yazdık, çalın söyleyin" gibi bir yardımda bulunmamıştır.

IF-DT yarışı değil bu topik. Fiction hakkında yorumlar yapsak daha yerinde olacak. Misery's Crown favori parçam oldu son albümde. Sizler de son albüm hakkında yorumlarınızı
    yazarsanız sevinirim.
    Saygılar

Headbang 1. sayısında Sundin röportajında Sundin:
    -Ben sözleri ingilizceye çevirmedim The Jester Race ve Whoracle'ın bütün sözleri bana aittir..
    Zannedersem bu size herşeyi açıklar. Bu arada In Flames ile Dt.'yi karşılaştırmayın; benim için bu 2 grup kardeş gibidir. (In flames'in ilk 5 albüm ki hali )

Fiction hakkında yazı yazmak için daha erken. Bana göre Dt'nin albümleri şarap gibi yıllandıkça güzelleşiyor.Bende bunu seviyorum. Ama illa yaz dersen, şimdilik düşüncem klavye çok ön planda .. Mikael ise yine döktürmüş ..Bu arada blind at heart sanki chacterden fırlamış gibi(bak cnm çekti hemen dinliyim) ...

In flames'e gelince son 3 albümü çok berbattı . Artık korkmaya başladım In F. In park olucak diyeee

• BEYLER BENIDE EKLEYIN DARK TRANQUILLITY BATERİSTİ ÇOK İYİ İŞLER YAPIYOR AYRICA
  • 2 haftadır Fiction'ı dinliyorum,önceki albümlerindeki tadı henüz yakalayamadım ama yukarıda arkadaşın dediği gibi biraz daha dinlemek gerekir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: quaran

IF iyidir, yok DT daha büyüktür demek s....k yarışından başka bir şey değildir. İkisi de çok sağlam gruplardır ve karşılaştırmak anlamsız bence. Her ikisini de severek dinlerim.

+1

DT cok ayrı bi grup benim icin... the enemy sarkısını her dinnedkce uzak biyerlere gidiorm sanki garip bi duygu... beni de eklein listeye
  • 1991 Trail Of Life Decayed (Demo)
    1992 A Moonclad Reflection (Demo)
    1993 Skydancer
    1995 Of Chaos And Eternal Night
    1995 The Gallery
    1996 Enter Suicidal Angels
    1997 The Mind's I
    1999 Projector
    2000 Haven
    2002 Damage Done
    2005 Character
    2007 Fiction

En iyi albümleri 1997 The Mind's I

2. Therein

gentle storm / thundering silence
    inferior force / uncontrolled calm
    vital unlike / logic/chaos/logic

the tone of which his birth ascend
    the beat that of a heart descend
    repeating in the infinite
    an insight made it clear
    order stormed the surface
    where chaos set norm
    had there always been balance?
    ...surely not
    therein lies the beauty

it was solid
    yet everchanging
    it was different
    yet the same
    so I starve myself for energy

the song around his soul will bend
    the notes that in this hole will melt
    crawl out of science
    a dreamland if you dear
    disorder clawed the boundaries

we're ordered to stand clear
    was it always different
    ...never the same?
    therein lies the beauty

as there were no witnesses
    there was nothing to be told
    as nothing could be grasped
    the story could unfold
    superimposed on the elemtens of anger
    / fear / anxiety / hate / despair / remorse

so break from all that fear hold fast
    exposed now turn to all you lack
    let echoes be the answers
    return from all the screams
    wordless now the last attack
    so silent it hurts to listen
    was it always solid
    ...to never change?
    therein lies the beauty

2000 den sonra fena tarz değiştirdiler.IN FLAMES KADAR BOZMASALAR DA ESKİYİ MUMLA ARATIYOLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oblivionic -- 21 Mayıs 2007; 2:08:49 >

• Arkadaşlar fiction albümü türkiyeye geldimi ya kadıköyde bulamadım,geldiyse ist içi alabileceğim yer biliyormusunuz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kolp4

Arkadaşlar fiction albümü türkiyeye geldimi ya kadıköyde bulamadım,geldiyse ist içi alabileceğim yer biliyormusunuz..

Hocam ne kasıon indir netten Şaka şaka orjinal albümden yanayız(Paramız yettiğince orj albüm alırız ama bugüne kadar hiç yetmedi param)
    DTye gelirsek Zamanla başyapıt olacak şarkıları çoktur.Biçoğuda şimdiden başyapıt olmuştur zaten

• beni de ekle beni de
    dark tranquility favorimdir.muzik diye buna derim bea
  • beni de alın FAN CLUBA DARK TRANQUILLITY severim bu kerataları...
  • önceki mesajımda Fiction'ı biraz daha dinlemek gerekir demiştim,gerçekten dinledikçe her parçasında yeni bir şeyler buluyorum..The Lesser Faith,Misery's Crown,The Mundane and The Magic
  • Son albümleri şimdiye kadar çıkardıkları en kötü albümleri olabilir :( (kesin öyle de neyse )
    Biraz daha dinliyim ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oblivionic

Son albümleri şimdiye kadar çıkardıkları en kötü albümleri olabilir :( (kesin öyle de neyse )

yok o kadar da değil,son üç albümünden daha başarılı bence ama öncekilerin yanına yaklaşamaz tabii ki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tranquillityofloss

quote:

Orjinalden alıntı: kujeste
    şu gitar çalıp vokal yapan bayan elemanlarına kıl oluyorum :))

Tipi çok itici herifin...Bende öyle bayılmam COB'a ama millette bir IF ve COB hastalığıdır gidiyor.

Ben de Alexi nin tipine bayılmasam da seven bi insan olarak birşey söylemek istedim, yeni nesle b*ktanmış gibi bakarsak gidenlerin arkasından çok ağlarız bence.Müzik bilgisi gayet iyi, kendinden sonrakilere ilham verici bir müzik adamı Alexi.Gitarda da bence çok ekstra soloları olmasa da gayet iyi.Vokali de yaptıkları müziğe cuk diye oturuyor.Grup elemanlarının da yeterince iyi olduğunu düşünüyorum.(Şu anki metal gruplarında çalan klavyeciler arasında en iyilerden Janne Warman).Şarkı sözlerini de incelersek Death ruhunu gayet iyi yansıtıyor.(En basiti Hate Me! nin sözlerini önyargısız! okursanız gerçekten hoş gelecektir.)Gitar çalıp vokal yapmak gerçekten yapanlar bilir ki zor iştir. Solo gitar çalıp yapmak ayrı bir çiledir.Umarım COB dinledikçe de fikriniz değişir.Melodic Death zor iş ve Alexi bunu iyi yapıyor.
    Öyle içimden geldi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.